Ušetřete na nákladech! Doprava zdarma!
Logo
Lampové zesilovače

Engl Thunder Head E325

Kytarový lampový zesilovač / HN099463
THUNDER 50

Tento aparát se na první pohled může zdát malý, ale při bližším prozkoumání a zejména pak po zapojení kytary poznáte, že jde o skutečný tank. Tato lampová 50-wattová hlava je skutečným příkladem toho, jak krásný celolampový tón, pro Engl typicky teplý a založený zejména na středech, zakomponovat do poměrně malého a hlavně cenově dostupného balení.

Jak již bylo řečeno, výkon Thundera je 50 wattů, které mu dodává koncový zesilovač osazený dvěma elektronkami typu 6L6. V předzesilovači najdete 3 lampy, a to modely ECC83, jedna ECC83 se ale nachází i v koncové sekci zesilovače. Celkem tato hlava nabízí 3 kanály – Clean, Crunch a Lead s jedněmi společnými korekcemi.

Filosofií Thunderu je nabídnout skvělý lampový zvuk s co nejjednodušším ovládáním. Je zcela jisté, že v nastavování tohoto Engla se určitě neztratíte. Na předním panelu naleznete sedm potenciometrů a dva spínače. Hned za vstupem pro kytaru je ovladač Gain. Jeho funkce je jistě jasná – ovlivňuje míru vybuzení, potažmo zkreslení. Za ním je umístěn přepínač Crunch/Lead a pak následuje klasická sekce 3-pásmového ekvalizéru pro nastavení úrovně basů, středů a výšek. Lead Volume, přepínač Clean/Lead a Master volume.

Možná se teď zdá nepochopitelné, jak se bude přepínat mezi 3 kanály, ale prakticky je to snadné – když aparát zapnete, bude hrát čistý zvuk. Pokud stisknete Clean/Lead, přepnete se do zkresleného zvuku. U něj lze pak pomocí Crunch/Lead zvolit, jestli půjde je zvuk méně či více zkreslený. A nebojte se, že by Thunder neměl dost gainu – jeho rezervy jsou prakticky nevyčerpatelné!

Na zadní straně najdeme typické části zesilovače – výstupy na reprobox (možno volit 8 Ohm nebo 16 Ohm zátěže (jsou zde i možnosti 2x 8 Ohm paralelně nebo 2x 16 Ohm sériově), výstup a vstup efektové smyčky (nastavením úrovně poměrů efektovaného a čistého signálu) a vstup pro footswitch (doporučuje se používat Z-3 nebo Z-4, přepíná mezi čistým a zkresleným + mezi crunch a lead módem).

Engl Thunder 50 je hlava, která najde své uplatnění v každém stylu. Nabídne Vám v poměrně malém a cenově příznivém balení ohromnou spolehlivost, kvalitu a tón, který jinak než s celolampovým zesilovačem nezískáte. U Englů si buďte jisti, že Vás nikdy nezklamou.

Rozměry a váha

• 53 x 25 x 25 cm

• 14 kg

Ohodnoťte popis tohoto produktu
Tento produkt již není v prodeji.
Tento produkt neobsahuje žádné parametry.
Mám připomínku k popisu/parametrům produktu
Podobné produkty
Doporučené příslušenství
























Další kategorie příslušenství
5,0
2x 0x 0x 0x 0x
Pravidla hodnocení a recenzí
Filtrovat
Recenze (2)
27.07.2023
. Jiří
Ověřená recenze z heureka.cz

Za velmi dobrou cenu mnoho modulačních efektů v jedné krabičce. Při správném nastavení zvuky zní velmi dobře, reagují na dynamiku hraní. Nejvíce použiji chorus a tremolo.

  • v jedné krabičce hodně použitelných zvuků
  • přehledné velké ovládání
  • velikost akorát
0 0
07.06.2022
. Anonymní zákazník
Ověřená recenze z heureka.cz

Mě osobně doplňuje řadu efektů CALINE, v domácím pedalboardu plní dobře svou funkci. Je to multiefektová krabička, může se někomu jevit jako kompromis, ale za mě OK.

  • zajímavá krabička za rozumnou cenu
0 0
Máte dotaz k danému produktu?
Zeptejte se v poradně a jeden z našich odborníků vám brzo odpoví.
Podobné fráze
Kategorie
Značky