• Zákazník také koupil

 • Zákazník také koupil

 • Zákazník také koupil

Naposledy navštívené

 • GALLIEN-KRUEGER 212MBE 8Ohm (použito)

  GALLIEN-KRUEGER 212MBE 8Ohm (použito)

Použité-37%

GALLIEN-KRUEGER 212MBE 8Ohm (použito)

Baskytarový reprobox | HN145868

Zboží již není v prodeji

Vyberte si podobné zboží:

 • HARTKE 210XL

  HARTKE 210XL

 • AMPEG SVT-210AV

  AMPEG SVT-210AV

 • GALLIEN-KRUEGER CX 210

  GALLIEN-KRUEGER CX 210

Vystavený/použitý kus z prodejny. Drobné oděrky a škrábance. Bez příslušenství, bez krabice.

212 MBE
Reproboxy Gallien Krueger z řady MBE jsou koncipovány jako ideální doplněk ke kombům a zesilovačům řady MB, nicméně skvěle se hodí i k jakémukoli jinému basovému zesilovači. Jejich značnou výhodou jsou kompaktní rozměry a nízká hmotnost, což umožňuje optimální konfiguraci Vaší aparatury bez jakýchkoli kompromisů

Konkrétně 212 MBE je osazený, jak již název naznačuje, dvěma 12 palcovými reproduktory s neodymovým magnetem. Jeho výkon je díky nim 600 Wattů, přičemž impedance odpovídá 8 Ohmům. Se zesilovačem ho můžete propojit pomocí Speakon i 6,3 mm Jack konektoru.


Technické údaje
• baskytarový reprobox
• výkon: 600W
• impedance: 8 Ohm
• reproduktory: 2x 12“ (neodymový magnet)
• konektory: Speakon, 6,3 mm Jack
• rozměry: 67,95 x 49,53 x 37,47 cm
• váha: 15,42 kg

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Jak vybrat baskytaru

Vítáme nové basáky! Často se říká, že každá kapela je tak dobrá, jak dobrý je její basák. Je to samozřejmě řečeno s trochou nadsázky, ale i tak je v tomto výroku spousta pravdy. Baskytarista je totiž jediný člen kapely, který stojí na pomezí rytmické složky (bubeník) a melodické složky (kytarista, klávesista a podobně). Spolu s bicími udává tempo a groove skladby a svými tóny a rozklady akordů stvrzuje to, co hraje právě třeba kytarista.
S nákupem basy pro vás, vaše blízké nebo s výběrem baskytary pro děti vám rádi poradíme. V případě potřeby vám s výběrem pomohou naši odborníci na telefonním čísle 800 100 029 (po-pá 9-20h, so 10-17h) nebo na e-mailové adrese .

Baskytara pro začátečníky

Na začátku vůbec není od věci vybírat podle toho, jaký nástroj se vám líbí. Když vám totiž hned od začátku padne do oka a zamilujete si ho, bude se vám na něj učit vždy mnohem lépe.

Nejvšestrannější baskytary jsou typu Jazz Bass, za kterými stojí americký výrobce Fender. Typ JB se ale stal natolik kultovní, že ho v různých variacích vyrábí i spousta dalších výrobců. Pro začátečníka je typ JB skvělou volbou, protože jde o naprostý standard.

Podrobnějšího nákupního rádce "Jak vybrat elektrickou baskytaru" najdete zde.

Čtyři, nebo pět strun?

Rozdíl mezi 4strunnou a 5strunnou baskytarou spočívá v tom, že takzvaná „pětka“ má navíc hlubokou strunu „B“ (v českém prostředí často označovaná jako „H“), která při standardním ladění umožňuje hrát o další 3 tóny níž.

Položte si následující otázku. Na co hraje váš basový idol – má 4strunnou, nebo 5strunnou baskytaru? Tato otázka vůbec není od věci, protože až se naučíte základy, budete si určitě chtít zahrát basové party vaší oblíbené kapely. A pokud jsou napsané pro 5strunnou baskytaru, nebojte se i coby začátečník zvolit hned na začátek tento typ. Pokud nikoho takového nemáte, pak standard je 4strunná baskytara, která úplně v pohodě zapadne do jakéhokoliv hudebního stylu.

Jak baskytaru ozvučit?

Stejně jako elektrická kytara i baskytara potřebuje nějakou aparaturu, do které nástroj zapojíte a která reprodukuje zvuk nástroje. Tyto aparatury rozdělujeme na dva typy: baskytarová komba a set baskytarového zesilovače a reproboxu. Začátečníkům doporučujeme baskytarové kombo. Toto zařízení v sobě totiž má už zabudovaný zesilovač i reproduktor, takže nic dalšího nepotřebujete.

Pro domácí hraní a první basové kroky vám postačí kombo s výkonem do 50 W (výkon komba udáváme u každého z nich). Pokud plánujete hrát s kapelou bez bicích (třeba jen kytarista, klávesy a nějaká lehčí perkuse), pak se porozhlédněte po něčem okolo 100 W. Pakliže vaše kapela bude mít plnohodnotnou bicí soupravu, bude to chtít něco, co má 200 W a více.

Příslušenství pro baskytary

Basová kytara se neobejde bez základního příslušenství. V první řadě potřebujete nástrojový kabel, kterým připojíte basu do komba nebo zesilovače. K naladění nástroje pak budete potřebovat ladičku (dobře poslouží jakákoli klipová). Hodit se vám bude také popruh a stojan. Pokud s basou hodláte cestovat, doporučujeme koupit měkký obal (pohodlnější) nebo pevný kufr (bezpečnější).

Pakliže máte k výběru basové kytary jakékoliv další dotazy nebo se prostě stále nemůžete rozhodnout, neváhejte nás kontaktovat na bezplatné lince 800 100 029 nebo na e-mailové adrese .

Ať vám to hraje! :-)
Čekejte prosím