Technická specifikace
Klávesnice: 88 kláves, plně vyvážená kladívková mechanika
Úhozová citlivost:
7 volitelných úrovní
Polyfonie: 64 hlasů s dynamickou alokací
Multitimbral: 16 MIDI kanálů
Tovární presety: 64 programů (v poslední verzi operačního systému)
Bicí doprovod: 20 presetových bicích sekvencí
General MIDI: Ne
Layer: Jakékoliv dva zvuky lze navrstvit s individuálně ovladatelnou úrovní hlasitosti
Split: 1 presetový split bass / piano
Transpozice: Transpozice klávesnice do libovolné tóniny
Ladění: Možnost úpravy +/- 64 centů
Efekty: výběr z 10 reverbů (halls/chambers/rooms) a 10 variabilních efektů (delay/chorus/flanger/filter/distortion/compression)
MIDI záznam: 1 song / 1 stopa, záznam v režimu Layer i Split včetně změn zvukových programů v reálném čase
Demo: 50 vestavěných demo songů
Ozvučovací systém: Vestavěný stereo zesilovač, 15 watt rms / kanál: reproduktory 4x6" širokopásmových driverů pro každý kanál
Audio výstup: Stereo L/R line out (pro připojení k externímu zesilovači)
Audio vstup: Stereo L/R line in (pro připojení externího přehrávače)
Sluchátka: Dva 1/4" stereo sluchátkové výstupy
MIDI: Standardní konektory MIDI In / Out
USB: "Plug and Play" USB MIDI pro oboustranné připojení externího počítače nebo sekvenceru
Pedály: 3 spínače s funkcemi sustain, sostenuto a soft
Povrchová úprava: Leštěný eben
Sedátko: Lavice v odpovídající povrchové úpravě součástí standardní výbavy
Rozměry: 82 cm x 138 cm x 42 cm
Hmotnost: 51 kg
Napájení: 15VDC / 2.5A externí síťový zdroj
Digitální pianino, 88 kláves s kladívkovou mechanikou - NOVÁ verze klávesnice Fatar, 3 pedály, 64 zvuků včetně Kurzweil Triple Srike Grand Piano, 20 bicích doprovodů, 64 hlasá polyfonie, 10 reverbů + 10 dalších efektů, USB MIDI, jednostopý Song Recorder, vestavěný reprodukční systém 30W, povrch leštěný eben, lavice v ceně.
O značce
Kurzweil:
Kurzweil Music Systems je společnost zaměřená na výrobu elektronických hudebních nástrojů, zejména pak digitálních pian, workstation, syntezátorů a zvukových modulů. Tato firma vznikla roku 1982, kdy byla vyčleněna ze společnosti Kurzweil Technologies vlastněné vědcem a vynálezcem Raymondem Kurzweilem. Roku 1990 byly Kurzweil Music Systems odkoupeni konsorciem Young Chang, které ale roku 2006 skoupila skupina Hyundai. Ta následujícího roku znovu dosadila do vedení firmy Raymonda Kurzweila.
Je vcelku zajímavé podívat se na pozadí vzniku Kurzweil Music Systems a vývoje prvního syntezátoru z roku 1983. Kurzweilova společnost se totiž předtím zabývala umělou inteligencí a byla průkopníkem v oblasti softwarového rozpoznávání textu a řeči, technologie čtení a syntézy hudby. Proslavila se zejména díky mnoha zařízením, které usnadnily život zrakově postiženým.
Díky tomu se Kurzweil seznámil se Stevie Wonderem, který přišel s myšlenkou, že by Kurzweil mohl svého know-how využít pro stavbu kláves. Díky velmi promyšlenému systému snímání a syntézy zvuku vznikly klávesy, které dokázaly zcela věrně reprodukovat zvuk několika desítek nástrojů. I profesionální hudebníci měli problém rozpoznat zvuk Kurzweil 250 od reálných nástrojů – tak vydařený tento model byl.
Během několika let se různé modely Kurzweil dostaly do rukou velké části hudebníků té nejvyšší třídy. Později vyšla firma vstříc i „běžným smrtelníkům“ a přišla na trh s klávesami, které byly dostupné i amatérským hráčům. I přes finanční problémy na počátku 90. let se Kurzweil podařilo přežít a uchovat si své poměrně výsadní postavení na trhu s hudebními nástroji.
Pokud jde o hudebníky, kteří používají nebo používali produkty Kurzweil, jde například o Aliciu Keys, Chrise Kilmora, Davida Bowieho, Davida Paiche, Duran Duran, Jeana Michela Jarre, Jona Carina, Jordana Rudesse, Keitha Emersona, Petera Gabriela, Raye Charlese, Richarda Wrighta a desítky dalších.