• Před 4 hodinami koupil zákazník

 • Před 5 hodinami koupil zákazník

 • Před 5 hodinami koupil zákazník

 • Před 1 dnem koupil zákazník

 • Před 1 dnem koupil zákazník

 • Před 1 dnem koupil zákazník

Naposledy navštívené

 • LEXICON ALPHA

  LEXICON ALPHA

LEXICON ALPHA

USB zvuková karta | HN089202

1 600 Kč

Našli jste lepší cenu?

Skladem

Sklad Modřany 2 ks

Prodejna Modřany Není

Prodejna Děkanka Není

Prodejna Brno Není

Firma Lexicon přichází s novým modelem Alpha, určeným pro mobilní nahrávání. Společně s Vaším laptopem můžete nahrávat kdykoliv a kdekoliv v profesionální kvalitě.

První částí je externí box s vysoce kvalitními převodníky, který zastává hned několik funkcí. Do něho se připojují mikrofony, nástroje a linky, nastavují úrovně nahrávaných signálů, které jsou zobrazovány LED idikátory na předním panelu. Externí box se stará o konverzi analogového signálu do digitální podoby, se kterou je schopen pracovat počítač a digitální signál z počítače převádí zpátky na analogový, který je pak možné monitorovat sluchátky či poslat do poslechových monitorů.
Oproti jiným počítačovým převodníkům této kategorie má Alpha jednu velkou přednost. Je totiž postavena jako malý mixážní pult se čtyřmi respektivě dvěma sběrnicemi, do kterých lze míchat signál ze vstupů.
Pro většinu důležitých funkcí ohledně nabírání a poslechu signálu je ovládání přímo na boxu, včetně potenciometru výstupní hlasitosti a potenciometru pro míchání poměru vstupního a reprodukovaného signálu. Hardwarový odposlech bez nepříjemného zpoždění, které vzniká při softwarovém monitoringu, je v tomto případě samozřejmostí.

TECHNICKÝ POPIS:
• 1x mikrofonní vstup XLR
• 2x line in vstup, 1/4" TRS sym./nesym.
• 1x nástrojový vstup 1/4" mono jack
• 2x line out výstupy 1/4" TRS sym./nesym., 2x RCA (cinch)
• 1x sluchátkový výstup 1/8" stereo jack
• D/A - A/D vzorkovací rychlost: 44.1 kHz or 48 kHz
• USB
• Cubase LE software součástí
• hmotnost: 0,49 kg.

Parametry

 • Typ: USB
 • Počet analogových vstupů: 2
 • Počet analogových výstupů: 2
 • Počet mikrofonních vstupů: 1
 • MIDI: Ne
 • SPDIF: Ne
 • ADAT: Ne
 • Montáž 19": Ne
 • Počet vstupů: 2
 • Počet výstupů: 2

Průměrné hodnocení

4,7

58 x

41 x

31 x

20 x

10 x

Uživatelské hodnocení

18. 8. 2014 00

Jedna z nejlepších externích zvukových karet v této cenové kategorii.

cena, design, snadná instalace

4. 8. 2014 00

Nejlevnější externí zvuková karta na kterou jsem narazil, a absolutní spokojenost...Jediný nedostatek snad opravdu občasné výpadky (zřejmě ovladače) za měsíc cca 2x. Cubase v základní verzi, opět za peníze jsem čekal horší produkt.

Poměr ceny a kvality Software Kompatibilita

2. 6. 2015 00

-Tuto zvukovku jsem pořídil z finančního hlediska -Čistý zvuk,přiložený software Cubase LE 5 - Doporučuji

Domácí digitální nahrávací software,který pro domácí nahrávání stačí na poloprofesionální úrovni :-)
Kvalita zvuku

Zprvu dělala problém instalace,ale je nutné se řídit návodem,krok po kroku a je to OK.
Potřeba stáhnout nejnovější ovladač Alpha Driver
Myslím,že není potřeba Asio 4LLl,i tak se mi podařilo nastavit latenci pod 10 sek... :-)

3. 7. 2015 00

Cenově výhodná exter. zvukovka, s Cubase le 5.

Funguje jak má. Čistý zvuk bez rušení jako mají inter.zvukovky.

Vadí mě trvalý reverb,který se musí složitě eliminovat jinak dochází ke změně tembru zvuků z digi piána.

26. 12. 2015 00

Snadná instalace, tedy u MacOs. Spolehlivost.

jeden Mic input,ale v této cenové kategorii kde se pohybuje to chápu a jsem rád že má XLR a ne jack mic in.

23. 1. 2016 00

Dřív se na magneťáku zmáčklu REC a už se nahrávalo. Dnes, v době notebooků a vyspělé elektroniky potřebujete koupit krám za 2000Kč, abyste mohli totéž. Přiložený CUBASE LE je naprosto k ničemu, zkoušel jsem ho používat, ale došla mi trpělivost. Odporně komplikovaný (vyžaduje připojení k internetu, registraci na stránkách plus instalaci e-Licenser... Zprovozňoval jsem to asi 3 hodiny), složitý a neintuitivní, ořezaný na krev (neumí ani uložit v mp3), bez češtiny. Při odpojení USB kabelu a opětovném připojení se CUBASE kousne a nezylo než restartovat. Placená verze za cca 10.000 je prý super. Pro potřeby kapely (kontrolní nahrávky z vystoupení, demo ze zkušebny) bohatě vystačíte s free verzemi typu Audacity (aktuálně ho používám a výše uvedené problémy se mě netýkají)....

Nepotřebuje napájení, lehké, malé zařízení. Velice přesný zvuk nahrávky bez jakýchkoliv šumů a brumů.

Málo souběžných vstupů (vpodstatě buď 1xSTEREO nebo 2xMONO).

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Jak vybrat zvukovou kartu

Chcete si sami nahrávat vaši hudební tvorbu? Pak se neobejdete bez zvukové karty. S výběrem vám rádi pomůžeme. Pro váš lepší přehled jsme připravili nákupního rádce Jak vybrat zvukovou kartu.

TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY:

Pokud patříte mezi začátečníky a ptáte se, co je standard mezi zvukovými kartami, pak je to standardní USB zvuková karta s minimálně dvěma vstupy. Takové zařízení vám spolehlivě umožní nahrávat například zpěv a kytaru nebo jiný hudební nástroj naráz. Tento typ patří mezi ty nejběžnější a poskytne vám přesně to, co potřebujete – mobilní a všestranné zařízení, které si bude rozumět se všemi dnešními počítači. V případě potřeby vám s výběrem pomohou naši odborníci na telefonním čísle 800 100 029 (po-pá 9-20h, so 10-17h) nebo na e-mailové adrese .

Jak funguje zvuková karta


Většina hudby se v současné době zpracovává v počítači. Chceme-li však využívat počítač pro nahrávání, je potřeba do něj zvuk dostat. Součástí počítačů sice je vestavěná zvuková karta, ale ta se pro kvalitní záznam hudby nehodí a technicky to ani neumožňuje. Specializované zvukové karty jsou nejen kvalitnější, ale mají vhodné vstupy pro připojení nástrojů i mikrofonů a jsou vybaveny předzesilovači, které umožní signál adekvátně zesílit, aby se co nejlépe využilo kvality převodníků při změně signálu z analogového do digitálního.


Při pořizování zvukových karet se není potřeba obávat, že bychom si museli kupovat nákladné zařízení, u kterého nebudeme vědět, jako ho připojit nebo ovládat. Nabídka zvukových karet je velmi široká od jednoduchých s jedním či dvěma vstupy a dvěma výstupy se zcela intuitivním ovládáním až po profesionální, které umožní natočit naživo celou kapelu, protože přes ně lze nahrávat současně až 26 různých zdrojů zvuku. Většina se jich připojuje pomocí kabelu USB a mnohé jsou typu plug´n´play, takže je hned po připojení počítač sám rozpozná.


Zvukové karty lze dělit podle způsobu připojení


USB Zvukové karty

Nejčastěji se zvukové karty připojují přes USB, i když u výkonnějších karet se dnes používají i jiná rozhraní. USB je však standard, který u karet se čtyřmi a méně vstupy bohatě postačí.

FireWire a Thunderbolt zvukové karty

Profesionální karty s větším počtem vstupů se připojují přes rozhraní FireWire nebo novější Thunderbolt. Tyto karty umožňují přenášet 26 i více kanálů. Pro malá domácí studia však takovéto karty nejsou nezbytně nutné.Kolik vstupů na kartě potřebuji?

Pokud se naráz chystáte nahrávat například zpěv a kytaru, postačí vám karta se dvěma vstupy. V případě, že se chystáte nahrávat více nástrojů najednou, budete potřebovat kartu s více vstupy.

Do karet lze připojit všechny druhy mikrofonů i nástrojů. Karty jsou vybavené předzesilovači, které umí na patřičnou úroveň zesílit zvuky z mikrofonů i z nástrojů. U takto vybavených vstupů bývá ovladač Gain, kterým nastavíte vstupní „hlasitost“ nahrávaného mikrofonu nebo nástroje. Mikrofonní vstupy běžně nabízejí fantomové napájení, takže k nim lze připojit i kondenzátorové mikrofony. Obvykle je možné nejméně jeden vstup přepnout do režimu vysokoimpedančního Hi-Z, který je určený pro nahrávání elektrické kytary nebo baskytary.


Jak se liší nahrávací kvalita zvukových karet?

Nejjednodušší karty nabízejí CD kvalitu, tedy frekvenci vzorkování 44,1 kHz, popřípadě 48 kHz při šestnáctibitové hloubce rozlišení, kvalitnější mají frekvenci vzorkování 96 kHz a špičkové 192 kHz. Zatímco frekvence 44,1 nebo 48 kHz obvykle postačí, jiné je to s bitovou hloubkou, která rozhoduje o kvalitě digitalizace. Lepších je 24 bitů, protože pak jsou kvalitně převedeny i tišší zvuky a lépe zní také výsledný mix.


Příslušenství

Základní příslušenství zvukové karty je kabel pro připojení k PC/Macu, který standardně bývá součástí balení. Pokud se chystáte nahrávat vokály, vyberte si u nás mikrofon. Do vašeho domácího studia se vám bude hodit nějaký z kategorie velkomembránových kondenzátorových mikrofonů. Pro další práci s nahraným zvukem je dobré používat studiové monitory, které vám poskytnou čistý referenční poslech stejně jako studiová sluchátka.
Obvykle si není ani nutné ke kartě kupovat program, do kterého budeme nahrávat, protože součástí balení bývají i zjednodušené verze profesionálních programů pro záznam zvuku, jako je Cubase nebo Ableton. Plné verze těchto programů seženete zde.


Je vám vše jasné?

Pokud ano, pak už vám nic nebrání začít nahrávat :-). Jestli ale přeci jen máte nějaké nejasnosti ohledně výběru, neváhejte zavolat naši bezplatnou linku 800 100 029 nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese . Naši kolegové s vámi rádi vyberou ideální řešení.

Nezapomeňte dokoupit příslušenství

 • AKG K271 MKII

  Studiová sluchátka

  3 290 Kč

 • LEWITT LCT 240

  Kondenzátorový mikrofon

  5 490 Kč

 • MACKIE CR3

  Aktivní studiové monitory

  3 190 Kč

 • RAZZOR MIC 5C

  Mikrofonní stojan

  690 Kč

 • BESPECO FPOP03

  Pop filter

  780 Kč

 • BESPECO EASX300

  Propojovací kabel

  240 Kč

 • 2 450 Kč

Čekejte prosím