Dechové nástroje Bach

Kvalitní žestě s dlouholetou tradicí

Trubky, křídlovky a pozouny americké značky Bach jsou oblíbené nástroje, které uvidíte u hráčů předních světových orchestrů. Jedná se o ručně zhotovené instrumenty, při jejichž výrobě se pojí tradiční řemeslné postupy s těmi nejmodernějšími technologiemi.

Historie

Vídeňský rodák Vincent Shrotenbach původně hrál na housle. Nakonec dal ale přednost zvukově výraznější trubce. Přestože získal titul vědeckého inženýra, rozhodl se naplno věnovat své hudební vášni. Když v Evropě vypukla první světová válka odjel do USA, kde získal místo v bostonském symfonickém orchestru. Během amerického turné se mu poškodil nátrubek a musel řešit problém, jak jej nahradit. Díky tomuto incidentu objevil svůj skrytý talent a následně se začal věnovat výrobě nátrubků a nakonec konstrukci celých trubek. Brzy si získal spoustu zákazníků a jeho trubkám se začalo říkat „Stradivárky“. Vincent Bach vybudoval společnost pevných základů, kterou ve svých 71 letech prodal, do spolehlivých rukou firmy Selmer. V dnešní době tyto nástroje ztělesňují nejvyšší standardy zpracování a jsou vyráběné podle původních plánů Vincenta Bacha.

Pro koho jsou žestě Bach určené?

Nejvíce trubky, trombony Bach ocení profesionální hudebníci, sólisté, hráči symfonických, jazzových, či vojenských orchestrů, nadšení amatéři, kteří chtějí luxusní nástroj či učitelé uměleckých škol a konzervatoří.

Kdo hraje na Bacha?

Na dechové nástroje značky Bach hrají hráči předních orchestrů. Za všechny zmiňme Charlese Vernona z Chicago Symphony Orchestra .

V naší nabídce najdete od značky Bach trubky, křídlovky a trombony.

Kompletní nabídka špičkových dechových nástrojů ZDE

Hledané fráze

Kategorie

Značky

Čekejte prosím