Kytarová dílna

O dílně

O každý hudební nástroj je potřeba pečovat. Čím více se na něj hraje, tím důležitější je starat se o jeho průběžnou údržbu a servis. Jedině tak si může zachovat charakter zvuku a veškeré své unikátní vlastnosti.

Veškeré nástroje zakoupené v prodejnách nebo na eshopu Kytary.cz mají nárok na seřízení zdarma v rámci 3leté záruky. Přinést ale můžete jakékoliv jiné nástroje, které vám opravíme v rámci pozáručního servisu.

Kytarová dílna se specializuje zejména na údržbu a opravy akustických, klasických a elektrických kytar i baskytar. Postarat se ale umíme také o další hudební nástroje (banja, ukulele, klávesové nástroje). Přijďte s námi zkonzultovat veškeré problémy s vašimi hudebními nástroji a aparaturou. Konzultace samozřejmě provádíme zcela zdarma.

Kytarové dílny se nachází na všech našich prodejnách. Servisní technik má k dispozici zázemí pro běžné seřizování a opravy. Složitější opravy se řeší v naší servisní centrále v Praze v Modřanech.

Kytary a baskytary

Opotřebení kytary se může projevit na několika místech nástroje. Jedním z nich je hmatník. Pražce na hmatníku se totiž po čase vymačkají a je nutné je vyměnit. Přepražcování kytary je tak jednou z nejčastějších pozáručních oprav.

Také těla kytar se postupem času proměňují. Kvůli vnějším okolnostem (teplota, vlhkost) může dojít k pokroucení krku nebo odlepení kobylky, případně vnitřního žebrování. Odlepená kobylka nepřenáší vibrace strun na rezonanční desku a tím pádem kytara přestává hrát. Podobně negativní vliv má právě i odlepené žebrování a pokroucený krk kytary.

Nejčastější poruchy kytar nebo baskytar jsou zapříčiněny prasklým řemenem. Tomu lze nejlépe zabránit pořízením kvalitního řemenu a v nejlepším případě i instalací zámků na popruh.

Naše kytarová dílna se v rámci pozáručního servisu specializuje také na lepení krku a hlavy. Zlomený krk kytary je totiž častým důsledkem neopatrného zacházení nebo pádu kytary.

U elektrických kytar a baskytar si v kytarové dílně můžete nechat vyměnit různé součástky, jejichž funkce se postupem času také zhoršuje. Může tak jít o výměnu kabelového jacku a potenciometrů. Lepšího zvuku kytary lze často docílit také výměnou snímačů.

Vzhledem k tomu, že dřevo kytar je přírodní materiál, dochází k jeho vysychání a mění se jeho tvar. V kytarové dílně provádíme zvlhčování kytar, což materiálu prodlouží životnost.

Kytarové zesilovače a reproboxy

Vybaveni jsme i na servis a tuning kytarových aparátů. Častou úpravou zesilovačů je výměna elektronek, což je proces, který by majitelé aparátů určitě měli přenechat odborníkovi. Kvůli obrovským napětím jde navíc o velmi nebezpečnou akci. Další úpravou zesilovačů je pak přenastavení BIASu, úprava zvuku nebo výměna jednotlivých součástek (potenciometrů).

Pro zvukové experimentátory jsou určené i výměny reproduktorů v kytarových kabinetech.

Klávesové nástroje

I klávesové nástroje lze různými způsoby upravovat. V Kytarové dílně jsme schopni aktualizovat jejich firmware. Standardně také provádíme seřízení dynamiky klaviatury, čištění klaviatury a veškerou údržbu.

Čekejte prosím