Objevte krásu hudby

Známe spoustu způsobů, jak objevovat krásu hudby. Můžeme vám poskytnout tisíce hudebních nástrojů, se kterými v tisících situací zažijete nekonečno zážitků a radosti. Stačí jen začít. Začátečníkům rádi poradíme s výběrem prvního hudebního nástroje a pomůžeme i rodičům, kteří shánějí první hudební nástroj pro děti.Kytara na léto

Kytara by neměla chybět na žádné dovolené, čundru, výletu, na chatě… vlastně nikde, kam se v létě s přáteli vydáte. Nejvšestrannějším nástrojem a jasnou volbou, která vás nikdy nezklame, je akustická kytara typu Dreadnought, se kterou objevíte spoustu radosti z hudby.


Návod na téma Jak vybrat kytaru najdete zde.

Kytara do školy a pro děti (kytara do zušky)

Pokud chcete vést vaše dítě k hudbě a nechat ho objevovat její krásu, je zapsání dítěte na kytaru do ZUŠky osvědčenou a správnou volbou. Děti v ZUŠ většinou hrají na klasické kytary s nylonovými strunami. Tyto nástroje se kupují s ohledem na věk a výšku dítěte. Správnou velikost klasické kytary pro vaše dítě do ZUŠky najdete zde.


Návod na téma Jak vybrat klasickou kytaru najdete zde.

Kytara do kapely

Pokud chcete založit kapelu a ujmout se v ní postu kytaristy, určitě budete pokukovat po elektrické kytaře a kytarové aparatuře. Elektrické kytary dělíme na několik typů, o který se více dozvíte zde. Nezapomeňte, že hlavním kritériem je vybrat takový nástroj, který se vám bude v první řadě líbit. Dále budete potřebovat kytarovou aparaturu – nejjednodušší je pořídit si kytarové kombo.


Návod na téma Jak vybrat elektrickou kytaru najdete zde.

Ukulele

Tenhle nástroj je hit, čemuž se nelze divit. Ukulele je na tom totiž nejlépe v poměru ceny a výkonu. Navíc se na něj naučí opravdu každý. Ukulele můžete mít pořád u sebe, hrát a objevovat spoustu hudební zábavy.


Návod na téma Jak vybrat ukulele najdete zde.

Basová kytara je základ

S baskytarou objevíte životní vášeň. Tento nástroj stojí na pomezí rytmické a melodické složky a vyžaduje trochu nekompromisní přístup, aby ho hudebník zkrotil. Máte na to? My věříme, že ano! :-)


Návod na téma Jak vybrat baskytaru najdete zde.

Bicí do kapely

Objevte vášeň pro rytmiku. Skoro každá kapela potřebuje pořádného bubeníka a skoro každý bubeník potřebuje pořádnou bicí soupravu. Vyberte se kompletní bicí s veškerým hardwarem a činely a bouchněte do toho :-).


Návod na téma Jak vybrat bicí najdete zde.

Digitální piano domů

Piano je otcem všech nástrojů a ovládnout ho znamená pochopit hudbu ve své nejširší podstatě. Velká akustická piana mohou odradit svou cenou a váhou. Velmi populární jsou digitální piana coby alternativa ke klasickým akustickým. Oproti nim jsou mnohem lehčí, skladnější a hlavně levnější. Nabídnou vám ale charakteristický zvuk a klaviaturu, takže pocit ze hry a odezva odpovídá akustickému pianu. Velkou výhodou je také to, že do digitálního piana lze zapojit sluchátka a cvičit hluboko do noci :-).


Návod na téma Jak vybrat digitální piano najdete zde.

První klávesy

Elektronické klávesy jsou ideálním nástrojem pro děti a začátečníky. Nabízejí velké množství zvuků, jsou lehké, dobře skladné a jde o osvědčený start do hudební kariéry. Dalším krokem může pro hráče na klávesy být třeba piano. Klávesy jsou na objevování hudební tvorby přímo ideální.


Návod na téma Jak vybrat keyboard najdete zde.

Flétna jako start

Flétna patří mezi nejčastější hudební nástroje, jejichž prostřednictvím objevují svět hudby malé děti. Pro spoustu z těchto malých hudebníků je flétna prvním nástrojem, se kterým se ve své hudební kariéře setkávají. Krom hudebního základu je flétna dobrá pro jejich zdraví (zvyšuje kapacitu plic a posiluje bránicové svalstvo). Výhodou je také velmi nízká pořizovací cena nástroje.


Návod na téma Jak vybrat flétnu najdete zde.

Nahrajte si vlastní tvorbu

Zaznamenat hudební tvorbu je díky dnešním technologiím velmi snadné. Pokud chcete nahrávat doma, budete potřebovat zvukovou kartu, přes kterou nahrajete všechny vaše nástroje, a pro poslech vašich nahrávek ve studiové kvalitě pak studiové monitory nebo sluchátka. Pokud chcete být mobilní nahrávat třeba zkoušky vaší kapely nebo jakoukoliv hudbu a zvuky „v terénu“ bude se vám hodit mobilní rekordér.


Návod na téma Jak postavit domácí studio najdete zde.

Být DJ je cool

Doby, kdy DJingu dominovaly pouze gramofony, jsou už pryč. Dnes má téměř každý možnost vyzkoušet si, jaké je to být Djem, a to díky magickému tlačítku „sync“, kterými disponují všechny dnešní DJ kontrolery. Dokážeme technicky vybavit jak hobby DJs, kteří chtějí míchat hudbu doma nebo na party pro kamarády, tak i ty, jejichž cílem je zaplňovat haly.


Návod na téma Jak vybrat DJ výbavu najdete zde.

Hledané fráze

Kategorie

Značky

Čekejte prosím