Zahrajte si na festivalu Praha žije hudbou

Za celé Kytary.cz vyjadřujeme podporu BUSKINGU – provozování hudebního a divadelního vystupování v ulicích. Umění provozované na veřejnosti totiž vnímáme jako jednu z mála zbraní proti každodenní šedi, stereotypu, všednosti a anonymitě prostoru. Nečekané setkání s umělcem je pro každého z nás výsostně pozitivním zážitkem. Jakékoliv potlačování svobody uměleckého projevu považujeme za iracionální. Za iracionální považujeme i nepřehledná, omezující a zakazující pravidla týkající se buskingu v ulicích Prahy.

Chápeme festival jako představení buskingu veřejnosti a jako příležitost pro nastavení nových, svobodnějších a rozumných pravidel pro vystupující. Asi není potřeba zmiňovat, že busking má tradici snad ve všech významných metropolích a že spousta umělců začínala právě buskingem. Jména jako Bob Dylan a Edith Piaf jsou snad dostatečným argumentem.

PRAHA ŽIJE HUDBOU je festival, který proběhne v pražských ulicích 12. a 13. května a jehož cílem je podpořit pouliční umění a na dva dny nechat ožít metropoli hudbou.

Zahrajte si na festivalu

Jako partneři festivalu máme k dispozici jednu z hlavních stagí v centru Prahy (přímo na Karlově náměstí). A protože hudba je o silné komunitě, chceme dát šanci i vám - jejím členům. Přihlásit se můžete zde. Pošlete nám název vaší kapely, kontakt a odkaz na bandzone profil nebo youtube video. Společně s organizátory vybereme umělce, kteří si 12., nebo 13. 5. na festivalu zahrají. Na stagi bude kompletní nástrojovka: 2 kytarové aparáty, basový aparát a bicí. Stačí tedy, když přijdete s nástroji a paličkami :).

Hledané fráze

Kategorie

Značky

Čekejte prosím