E-shop funguje
beze změn
Prodejny jako
výdejny

Co je to KYTAROVÝ BOUTIQUE

KYTAROVÝ BOUTIQUE je speciální sekce prémiových nástrojů, které jsou velmi vzácné, starožitné, malosériové či ojedinělé, obtížně sehnatelné nebo zakázkově vyrobené. Většinou jsou vyrobené i s velkým podílem ruční práce. Všechny tyto nástroje jsou námi osobně expertně selektované, osobně vybrané z několika podobných kusů, testované a vyladěné k dokonalosti. Jde o nadstandardně hrající nástroje, aparatury a efekty, které mají obrovskou hudební, historickou a sběratelskou hodnotu. V této kategorii můžeme najít i méně známé značky, které jsou nedoceněné, ale kvalitou se vyrovnají, či dokonce převyšují nejznámější modely.

Nástroje z kategorie kytarového butiku dělíme na Vintage a Fine


VINTAGE KYTARY

Kategorie vintage kytar a vintage kytarových aparátů nebo efektů zahrnuje použité nástroje vyrobené do roku 1987. Do této kategorie mohou ale výjimečně patřit i „mladší“ kusy. Hodnota vintage kytar a aparatur spočívá v dnes již nedostupných materiálech a výrobních technologiích s velkým podílem ruční práce, jejichž prostřednictvím byly tyto nástroje vyrobené. Velkou roli u těchto nástrojů hraje takzvaný „ageing“ neboli stárnutí materiálu a letitého vyhrávání se k lepšímu tónu. Důležitý je i fakt, že spoustu jejich součástek už dnes nelze vyrobit tak, jako tomu bylo dříve. Nesmíme opomenout i historickou, sběratelskou a investiční hodnotu nástrojů, kdy poptávka často převyšuje nabídku.

FINE KYTARY

V případě kategorie fine se jedná o soudobou produkci nástrojů (90. léta - současnost), které jsou luxusní, vzácné, malosériové či ručně vyráběné. V nabídce můžeme nalézt zcela nové typy, ale většinou se jedná o zakázkovou reprodukci zavedených, ale pro většinu smrtelníků nedostupných kytarových ikon v hodnotě i stovek tisíc dolarů. Fine kytary jsou vyráběné z těch nejlepších současně dostupných materiálů za použití obdobných technologií jako vintage nástroje, většinou s velkým podílem ruční práce, či malosériové produkce v řádech desítek kusů. Tyto „Fine“ kytary jsou námi ručně vybrané v USA, Japonsku nebo Evropě a jedná se nadstandardně hrající kusy, kdy opět většinou vybíráme z několika stejných či obdobných modelů. Kytary to mohou být zcela nové, ale i ve 100% hráčském či sběratelském stavu z druhé ruky.

VINTAGE A FINE APARATURY

Totéž dělení se týká i kytarových aparátů a efektů. Veškeré naše vintage a fine kytarové aparáty jsou odborně vyčištěné, proměřené, popřípadě servisované a zvukově vyladěné těmi nejvhodnějšími komponenty. V naprosté většině jde o ručně pájené "drátkované" zesilovače, komba a efekty. Na přání zákazníka jsme schopni aparaturu ještě doladit přesně dle jeho herního stylu a vkusu. Při revizi a tuningu butikových aparatur využíváme výhradně prémiové náhradní díly (kombinace lamp různých výrobců, původních či nejlepších možných kondenzátorů a letitého „know-how“ kdy víme, jak má vintage aparát znít a kam ho můžeme zvukově posunout).

Proč nakupovat boutique nástroj prostřednictvím Kytary.cz

 • Na nákup skutečného vintage originálu (a ne podvodného kusu nebo opravdového kusu s podřadnými součástkami) musí mít člověk letité zkušenosti. Naši specialisté se hledání a nákupu vintage nástrojů věnují od roku 2001.
 • Zákazník od nás získá zaručeně originální nástroj s jasnou specifikací, co je původní a co případně bylo vyměněno za nové či repro díly. Součástí nástroje je i certifikát a fotodokumentace, kde všechny tyto informace dostanete přehledně popsané a vyfocené. Certifikát mimochodem bude prokazovat i zákazníkův vlastnický vztah k nástroji.
 • Nástroj i aparaturu odborně vyčistíme, vyladíme, a seřídíme na přání zákazníka i doladíme přesně podle jeho potřeb a požadavků. Používáme jen originální nebo pečlivě vybírané náhradní díly, které se co nejvíce blíží těm původním a zachovávají vintage charakter nástrojů a zesilovačů (např. elektrolytické kondenzátory a elektronky).
 • Na všechny butikové nástroje včetně vintage (starožitných) modelů vám poskytneme záruku.
 • Nesporně jednou z největších výhod nákupu právě u nás je výběr z několika Boutique kusů a modelů na jednom místě. Nikde jinde v ČR a SR zákazník nenajde tolik butikových a vintage nástrojů pohromadě. Díky našemu velkému výběru butikových kytar a aparátů má zákazník možnost přímého srovnání a tím i jistotu, že si vybere takový kus, který mu opravdu sedne.
 • Nástroje z kytarového butiku mají velkou sběratelskou hodnotu a stejně jako umělecká díla jsou i chytrou investicí.

Proč prodat Váš použitý nástroj v našem oddělení Boutique

 • Víte, že můžete svůj vzácný nástroj prodat i jinou cestou než na internetových bazarech a neztrácet čas vlastním prodejem? Nabízíme komisní prodej vašich hudebních nástrojů a aparatur, který prostřednictvím našeho Boutique upoutá víc potencionálních kupců.
 • Naši zákazníci můžou kytary vyzkoušet v plně vybavené zkušebně s velkým množstvím boutique aparátů. Při zkoušení aparátů mají zákazníci možnost zapojit slavné modely kytar. Prodejna je otevřená 7 dní v týdnu od 10. do 19. hodiny. Případný zájemce má u nás možnost koupit nástroj na splátky.
 • Náš tým proškolených prodavačů asistuje zákazníkům při nákupu a hlídá, aby se nástrojům ze sekce butik nic nestalo. Starají se o to, aby se kytara nevhodnou manipulací nepoškrábala, zkrátka o nástroje v Boutique se staráme, jako kdyby byly naše vlastní.
 • Je jednoduché svěřit prodej svého nástroje odborníkům. Víme, kde se pohybují ceny sběratelsky zajímavých hudebních nástrojů a doporučíme Vám nejvýhodnější prodejní cenu.
 • Komisní cyklus trvá standardně 2 měsíce a po tu dobu nástroj prezentujeme také na našem e-shopu. Zboží opatří naši copywriteři popisem a také jej nafotíme v našem specializovaném fotostudiu. Ve výjimečných případech, kdy se jedná o vysoce cenné nástroje nabídneme individuální podmínky.
 • Jak na to? Začněte tím, že Váš nástroj zběžně nafotíte a pošlete společně s krátkým popisem (model, stáří, stav nástroje) na email boutique@kytary.cz, nebo zavolejte na +420 770 128 773, kde s Vámi domluvíme podrobnosti.
Čekejte prosím