Jak vybrat kompletní DJ systém

DJing už od svých počátků patří k nejprogresivnějším typům hudební produkce. Není tedy divu, že DJské nástroje ve svém vývoji neustrnuly – a původně užívaná analogová technika (gramofony + mixážní pult) je postupně nahrazována modernější (digitální) technikou. V současné době jsou na vrcholu tohoto technologického vývoje takzvané All-in-one DJ kontrolery (neboli Kompletní DJ systémy).


TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY:

Pro všechny DJ kontrolery platí, že jsou založeny na digitálních technologiích - což oproti starší analogové technice výrazně zjednodušuje práci s hudebními stopami. Avšak zdaleka ne všechny DJ kontrolery můžeme označit jako all-in-one DJ kontrolery (kompletní DJ systémy). All-in-one DJ kontrolery jsou jen takové DJ kontrolery, které v jedné platformě integrují funkce gramofonů i mixážních pultů.

All-in-one DJ kontrolery jsou dobrou volbou pro zkušené DJs, kteří chtějí naplno využít možností digitálního zpracování zvukových stop. Zároveň se tyto DJ kontrolery hodí i pro úplné začátečníky, protože tato digitální technologie bude pro ně snadněji zvládnutelná než starší DJ technologie.

Pokud máte zájem o konzultaci s odborníky, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme, jaký kompletní DJ systém bude pro vás ideální. Jsme vám k dispozici na telefonním čísle 800 100 029 ( po-pá 10–19 hod.) nebo na emailové adrese .

Hardware

Kompletní DJ systémy většinou bývají rozděleny do 3 sekcí: dvě sekce slouží na ovládání hudebních tracků a jedna pro mixážní pult. Většina DJ kontrolerů umí pracovat se dvěma až čtyřmi hudebními kanály a zpravidla bývají vybaveny vlastní zvukovou kartou. Hardwarové ovládání kompletních DJ kontrolerů je nejčastěji řešeno pomocí padů, knobů, JOG-kotoučů a podobně.

Ergonomie mnohých přístrojů vychází z klasické analogové DJ techniky (obsahují 2 otočné kotouče, které simulují gramofony), ale u některých DJ kontrolérů je ovládání řešeno originálněji. Pamatujme, že kvalita provedení ovládacích prvků je pro DJs v celku zásadní – zejména, co se týká přesnosti a citlivosti ovládání.

Software

U DJ systémů je nesmírně důležitý i software. Dobrý software umožňuje jednoduché propojení DJ kontroleru s notebookem či tabletem. A navíc umožňuje snadné mixování hudby a intuitivní úpravu používaných hudebních stop. Mezi nejznámější DJ software se řadí zejména tyto programy: Serato DJ, Traktor, DJAY, VirtualDJ. Součástí většiny těchto nástrojů je licence minimálně pro základní verzi některého z těchto programů.

Propojení s PC či tabletem

Veškeré all-in-one DJ kontrolery jsou konstruovány pro jednoduché a bezproblémové připojení k počítači nebo k tabletu (iPadu) – takzvané Plug´n´Play. Standardem pro připojení k PC je USB port. Část all-in-one DJ kontrolerů dokáže fungovat nezávisle na počítači, u větší části kontrolerů je ale připojení k počítači (tabletu) nutné.

Drtivá většina kompletních DJ systémů je kompatibilní se všemi hlavními a nejběžnějšími operačními systémy – kompatibilitu s vaším počítačem (iPadem) si ale raději ověřte v technické dokumentaci prodejce. Stejně tak není od věci si u DJ kontroleru zkontrolovat množství a typy vstupů a výstupů.

  • 1 – Efektová sekce
  • 2 – Potenciometry ekvalizéru
  • 3 – Dotykové pady
  • 4 – Otočné jogy
  • 5 – Crossfade na prolínání signálů
  • 6 – Hlasitost jednotlivých kanálů

Hledané fráze

Kategorie

Značky

Čekejte prosím