Jak vybrat příslušenství pro bicí

Každý bubeník má jiné nároky. Těm je potřeba přizpůsobit i volbu bubenického příslušenství. Pokud si nevíte rady s jeho výběrem, následujte našeho praktického průvodce, který vám ušetří čas i peníze.


TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY:

Pokud se chcete o nákupu příslušenství k bicím poradit s odborníky, kontaktujte nás na telefonním čísle 800 100 029 ( po-pá 10–19 hod.) nebo na emailové adrese . Rádi zodpovíme všechny dotazy.

Hardware

Nepostradatelnou součástí k bicím nástrojům je hardware. Představuje příslušenství, jako jsou nástrojové stojany, nástrojové držáky či pedály, bez kterých se neobejdete. Jeho výběr je vždy přizpůsoben typu bicího nástroje. Výjimkou je zkompletovaná bicí souprava (kompletní set), která již hardware obsahuje.

Příslušenství pro ozvučení elektronických bicích

Další důležitou položkou je příslušenství zajišťující ozvučení elektronických bicích. To můžete řešit kombem pro elektronické bicí soupravy, jakýmkoliv aktivním reproboxem nebo pomocí sluchátek.

Příslušenství na ladění

Ne každý disponuje perfektním hudebním sluchem umožňujícím přesné naladění nástrojů. Proto doporučujeme využívat ladičky pro bicí. Při ladění se neobejdete bez ladící kličky, kterou upravíte dopnutí blány.

Tréninkové pomůcky

Nezapomínejte na tréninkové bubenické pomůcky. Pro každého bubeníka je zcela nezbytné cvičit s metronomem. Dnešní doba fandí moderním digitálním metronomům, které jsou cenově velmi dostupné, a navíc bývají vybaveny celým spektrem programovatelných nastavení a řadou užitečných funkcí.

Rytmiku lze cvičit i na speciálních tréninkových padech. Ty nevydávají žádný hluk a každý si na ně nacvičí správnou práci rukou a zápěstí. Tyto pady používají i profesionální bubeníci, když se chtějí rozehrát. V průběhu tréninku bicí nástroje ztišíte tlumící síťkou či tlumící podložkou.

Ochranné obaly a koberečky pod bicí

Každý bubeník by měl své nástroje chránit ochrannými obaly. Vybrat si můžete z typizovaných měkkých obalů, k dostání jsou také pevné obaly (kufry). Šikovným doplňkem je koberec pod bicí soupravu, sloužící jako zabrána nechtěným pohybům nástrojů po podlaze.

Sluchátka a špunty do uší

Sluch aktivního bubeníka je vystaven poměrně velké zátěži. Jeho ochranu zabezpečíte špunty do uší či bubenickými izolačními sluchátky - některé modely jsou vybaveny také funkcí „in-ear“ odposlechovým systémem. Špunty a sluchátka jsou dostání také v dětských velikostech.

Paličky a náhradní blány

Speciální kategorií jsou paličky a náhradní blány na bubny.

Hledané fráze

Kategorie

Značky

Čekejte prosím