Jak vybrat klávesy

Gratulujeme! Možná si teď říkáte: „Já dnes ale nic nemám, tak k čemu mi Kytary.cz gratulují?“ My jsme ale přesvědčení, že je k čemu. Rozhodli jste se totiž vybrat klávesy a patrně hodláte vstoupit mezi řady hudebníků! A k tomuto skvělému rozhodnutí rozhodně můžeme gratulovat :-).
S nákupem kláves pro vás, vaše blízké nebo s výběrem dětských kláves vám rádi poradíme. V případě potřeby vám s výběrem pomohou i naši odborníci na telefonním čísle 800 100 029 ( po-pá 10–19 hod.) nebo na emailové adrese .

KEYBOARDY

Keyboardy nebo též klávesy představují ideální start pro každého hudebníka, který se chce seznámit s klávesovými nástroji nebo potřebuje jednoduchý klávesový nástroj s množstvím zvuků do svého studia, zkušebny či na pódium. Klávesy slouží začínajícím i pokročilejším hudebníkům jako zdroje různých hlasů, zvuků, efektů, podkresů nebo jako zásobárna rytmických smyček a jiných samplů. Sami uvidíte, že vybrat ten správný keyboard není nic složitého a že představuje skvělou volbu pro každého začínajícího hudebníka, ať už se rozhodl hrát na jakýkoliv nástroj.

Výběr podle klaviatury

Klávesy bez dynamiky úhozu
Klávesy s dynamikou úhozu

Dynamika úhozu znamená, že hlasitost a nástup (tzv. attack) tónu ovlivňuje síla stisku klávesy, podobně jako je tomu u klasického piana. Klávesy bez dynamiky jsou lehčí na ovládání, což ocení zejména začátečníci. Na druhou stranu vás klávesy s dynamikou lépe připraví na případný přechod na piano. Co se týče rozsahů klaviatury, pohybují se klávesy běžně v rozsahu kolem 5 oktáv (61 kláves), nicméně vás tento rozsah nemusí díky zvukovým procesorům příliš omezovat.

DIGITÁLNÍ PIANA

pokud vás z klávesových nástrojů nejvíce lákají klasická akustická piana a koncertní křídla, ale z důvodu prostoru či kvůli sousedům tahle volba nepřichází v úvahu, bude pro vás ideální digitální piano. Digitální piano je hudební nástroj, jehož hlavní funkcí je věrně napodobit své akustické předobrazy od pianina až po velké koncertní křídlo. Krom toho nabízí digitální piano výhody pokročilých zvukových procesorů, zvukových bank a možností elektronického aranžování a nahrávání skladeb. Jak ovšem takové piano správně vybrat?

Hledané fráze

Kategorie

Značky

Čekejte prosím