• .

  Před 17 hodinami koupil zákazník

 • .

  Před 20 hodinami koupil zákazník

 • .

  Před 1 dnem koupil zákazník

 • .

  Před 1 dnem koupil zákazník

 • .

  Před 6 dny koupil zákazník

 • .

  Zákazník také koupil

Naposledy navštívené

 • .

  ABLETON Ableton Live 8

ABLETON Ableton Live 8

Software - Audio, multitrack | HN108008

Zboží již není v prodeji

Vyberte si podobné zboží:

 • ABLETON Live 9 Standard

  ABLETON Live 9 Standard

 • ABLETON Live 9 UP z Intro 9

  ABLETON Live 9 UP z Intro 9

 • ABLETON Live 9 UP z Lite 9

  ABLETON Live 9 UP z Lite 9

Live 8 a Suite 8 rozšířil vize firmy Ableton v oblasti kreativity v digitální hudbě reálného času a přináší řadu nových technik, efektů a vylepšení oblíbeného prostředí.


Mezi novinky patří nový groove engine, který dynamicky ovlivňuje časování a hlasitost zvukového a MIDI materiálu. To může dodat živost jinak statickým stále se opakujícím smyčkám. Vylepšená warping technologie umožňuje nastavení událostí na časovou osu. Live automaticky analyzuje audio soubory a vylepšuje přechody při časové kompresi a expanzi. Vylepšený režim Beats Warp nabízí nové možnosti při ovládání perkusního materiálu. Complex Warp režim umožňuje lépe pracovat s komplexím polyfonním zvukovým materiálem. Možnosti smyčkování v Looper přináší klasického Sound-on-Sound smyčkování bez omezení hardwarových zařízení. Inspirován je klasickými zařízeními a dobrými zkušenostmii. Looper nabízí spoustu vlastností v super jednoduchém rozhraní. Pět nových efektů jimiž jsou Vocoder, Multiband Dynamics, Overdrive, Limiter a Frequency Shifter nabízejí ještě více možností při práci se zvukovým materiálem. Možnost tvorby nedestruktivního crossfade v okně Arrangement zjednodušuje práci se střih,em a smyčkami. Tvorba skupin stop umožňuje vytvářet skupiny z libovolných stop, které se následně chovají jako samostatný sub-mix s vlastními efekty a směrováním signálu. Přepracovaný MIDI editor nabízí krokový záznam, vkládání markerů a vylepšenou editaci.


Ableton Suite 8 nabízí vše zmíněné a navíc rozsáhlou inspirativní zvukovou knihovnu se všemi nástroji, které muzikant potřebuje, včetně široké škály syntezátorů, samplerů, elektronických a akustických bicích (nově latinské perkuse), metličky, řady samplovaných nástrojů a nově ještě zdatnější Operator.

Operator
Syntezátor s frekvenční modulací (FM), které rozšiřuje spektrum možností a hudební inspirace Ableton Live.

Operator je součástí Ableton Suite 8.

Nové vlastnosti ve verzi 7

* Rozšířený audio engine postavený na 64-bitovém mixu, POW-r ditheringu, optimalizaci konverze vzorkovací frekvence a dalších vlastnostech.
* Nově integrované zařízení kompresor se třemi modely kompresí, z nichž jeden je postaven na feedbacku, nejčastěji vyhledávaném vintage kompresoru.
* Do Operator, Dynamic Tube a Saturator byl přidán vysoce kvalitní režim pro anti-aliasing a redukci klasických digitálních neduhů.
* EQ Eight má rozšířené uživatelské rozhraní a byl přidám 64-bitový režim.
* Nový spektrální analyzér nabízí vizuální kontrolu pro jakýkoliv signál, který jde skrz Live.
* MIDI engine byl přepracován tak, aby minimalizoval chyby v časování (jitter) při záznamu MIDI.
* Hardwarová zařízení mohou být nyní integrována stejně jako Plug-Iny.
* Nová technologie pro správu paměti umožňuje uživatelům s rozsáhlými knihovnami vzorků, jako jsou nově nasamplované nástroje do Abletonu nebo knihovny dalších firem načtené přes Sampler, používat úchvatný počet nástrojů současně. To se stane automaticky, bez nutnosti cokoliv nastavovat.
* Nové audio a MIDI listy přesně vysvětlují, jak je (nebo není) signál modifikován, když použijete specifické vlastnosti Live a nabízí tipy pro dosažení nejlepších výsledků.

Nové Ableton nástroje
Nové nástroje v Ableton 7 jsou výsledkem spolupráce s předními firmami v tomto oboru. K dispozici je tak široká paleta fyzikálně modelovaných elektrifikovaných pian, analogových syntezátorů a strunných nástrojů stejně jako vícevrstvé samplované akustické bicí, rytmery, orchestrální smyčce, žestě, dechové nástroje a perkuse.

Tension
Jedná se o fyzikální modelování strunných nástrojů založených na technologii použitou v String Studio od Applied Acoustic System (AAS). Pomocí matematických modelů, Tension simuluje jednotlivé části strunného nástroje. Vytváří neuvěřitelně věrnou reprodukci zvuků nebo je možné vytvářet hybridní nástroje.

Electronic
Nabízí velmi vyhledávané zvuky klasických elektrifikovaných pian. Postaven je na oceňovaném AAS Lounge Lizard. Electric používá stejnou moderní technologii fyzikálního modelování a je perfektně integrován do prostředí Live.

Analog
Emuluje jedinečné obvody a neodolatelné zvuky vintage analogových syntezátorů, postavených na renovované technologii fyzikálního modelování Ultra Analog firmy AAS. Analog je kreativní prostředí, kde můžete pracovat například s libovolnými oscilátory, více-režimovými filtry, synchronizovatelnými LFO (nízkofrekvenčními oscilátory), generátory obálek s možností smyčkování a mnoha dalšími vlastnostmi. Schopen je zahrát cokoliv od hebkých padů přes vzdušné basy nebo naopak drsné basy až po ostré a průrazné zvuky. Analog je také integrován do rodiny rozhraní Live.

Session Drums
Precizní knihovna vzorků akustických bicích s multi-samply, která reprodukuje jemné nuance záznamu a umožňuje vám stát se zvukovým mistrem. Session Drums nabízí plnou kontrolu nad zvukem bicích díky možnosti libovolného kombinování vzorků nasnímaných blízkými kontaktními mikrofony nebo overheady a nebo mikrofony v místnosti. Díky tomu můžete vytvořit perfektní mix bicích ve vaší nahrávce. Session Drums obsahuje také vzorky kompletních sad (nahraných ve stereu) mnoha hudebních žánrů a různé varianty MIDI groovů. Session Drums byly vytvořeny ve spolupráci s ChocolateAudio, výrobcem Imperial Drums.

Drum Machines
Klasický rytmer s precizními zvukovými vzorky a naprogramováním od Ableton je výsledkem spolupráce s firmou PureMagnetik. Drum Machine lze snadno ovládat a díky chytře namapovaným ovladačům může uživatel experimentovat.

Orchestral Strings, Brass, Woodwinds, Percussion
Čtyři kolekce samplovaných orchestrálních zvuků s řadou artikulačních vlastností vytvořených ve spolupráci s firmou SONiVOX. Vzorky byly nasnímány světově uznávanými muzikanty, zvukovými mistry a producenty. Touto kolekcí dostane každý skladatel do rukou autentický symfonický orchestr s mnoha možnostmi. Orchestral Strings, Brass, Woodwinds a Percussion kolekce jsou kompletně integrovány do Live prostředí a nová efektivní technologie práce s pamětí umožňuje použití neuvěřitelného počtu nástrojů v reálném čase.

Essential Instrument Collextion 2
Několika-gigabajtová kolekce precizně nasnímaných a vybíraných nástrojů nabízí výběr akustických a elektrifikovaných pian, kytar, bas, bicích orchestrálních smyčců, žesťů, dechů a dalších. Verze 2 přidává akustické a elektrické bicí stejně jako presety optimalizované pro nejvyšší zvukovou kvalitu a rychlejší načítání.

Ablton Live
nejlepší DJ software 2006

Jediné softwarové řešení, které je vytvořeno tak, aby pokrývalo všechny potřeby muzikantů. Program, který se nyní dostal do verze 6 najde uplatnění ve všech stádiích hudební produkce. Live 6 je doma při vytváření a skládání, při nahrávání, ale i (nebo především) při živé produkci. Live je VST, ReWire a ASIO kompatibilní aplikace, která ve studiu nabízí veškeré vlastnosti, jež potřebujete, aby měl profesionální HDR software. Jeho intuitivní a transparentní prostředí maximálně urychluje práci a šetří tak drahocený čas – můžete se soustředit na muziku a ne na ovládání programu. Veškeré operace jsou rychlé a většinu funkcí můžete ovládat způsobem drag&drop. Tyto vlastnosti ještě více oceníte při živé produkci, kdy je Live připraven vytvořit neopakovatelnou show pomocí smyček, které spouštíte libovolným MIDI kontrolérem.

Program pracuje ve dvou módech, v prvním se chová podobně jako sampler v druhém pak jako plnohodnotná HDR aplikace.

Session view

Session view nabízí cestu, jak pracovat s muzikou spontánně a intuitivně.

Do sloupců reprezentujících jednotlivé tracky můžete naskládat na sebe smyčky, které bude Live 6 podle vašich „rozkazů“ přehrávat. Live dokáže smyčky v reálném čase přelaďovat, přizpůsobovat tempu a warpovat, takže výsledek je vždy naprosto perfektní. Přehrávání jednotlivých samplů spouštíte myší, počítačovou klávesicí nebo (pokud chcete mít „obě ruce“ na ovládání) libovolným MIDI kontrolérem, který umožní najednou spouštět obrovské množství samplů.

Každý track má k dispozici všechny klasické možnosti mixpultu – ovládání hlasitosti, panoramy a přirozeně také své efektové jednotky. Také ty můžete ovládat pomocí kontrolérů v reálném čase, jejich parametry jsou ale ihned snadno přístupné po zvolení tracku (ve spodní části okna).

Arrange view

Show, kterou vytvoříte v Session view můžete ihned nahrávat pomocí Arrange view. Toto okno nabízí veškeré možnosti pro nahrávání, míchání a editaci libovolného projektu. Pracujete s ním stejným způsobem, jako byste měli k dispozici libovolný HDR software jako třeba Cubase. Nabízí efektování, automatizaci parametrů, editaci MIDI stop a spoustu dalších vlastností. Ale dost už slov - stáhněte si demo verzi a otestujte Live 6 sami.


Efekty

Ableton audio efekt

Auto Filter, Auto Pan, Beat Repeat, Chorus, Compressor I, Compressor II, EQ Four, EQ Three, Erosion, Filter Delay, Flanger, Gate, Grain Delay, Phaser, Ping Pong Delay, Redux, Resonators, Reverb, Saturator, Simple Delay, Utility, Vinyl Distortion

Ableton MIDI efekty:

Arpeggiator, Chord, Pitch, Random, Scale, Velocity

Ableton nástroje:


Simpler - pro kreativní syntézu, Impulse pro dynamické a perkusevní zvuky

SONiVOX Essential Instrument Collection

Novinky Live 6

Podpora multiple core


Řada dnešních počítačů Mac i PC mají procesor s vícenásobným jádrem (core 2). To poskytuje například v efektech několik různých procesů na jednom čipu. Navíc i některé starší procesory PowerPC a PC mají více procesorů. Live 6 těchto vlastností využívá a je schopen nechat počítat různé virtuální nástroje a efekty na více procesorech nebo více jádrech. Výsledkem je mnohem rychlejší zpracování a tedy i možnost snáz tvořit větší projekty.

Načítání videa

Podpora videa je jednou z nejpožadovanějších vlastností. Nové importování videa do Live 6 pomocí Drag-and-Drop je nejjednodušší možný způsob. Stejně jako WAV nebo MP3, i QuickTime movie soubory mohou být přesouvány z prohlížeče Live přímo do Arrangement, kde se zobrazí jako stopa. Okno s videem zobrazuje přehrávání videa, které může být zobrazeno i na celou obrazovku (full screen) druhého monitoru. K videu lze vytvořit vlastní zvukové stopy a tak jej ozvučit. Lze přehrávat i originální audio stopu videa, kterou můžete obohatit vlastními efekty, můžete nastavit směrování signálu, atd.

Knihovna nástrojů

Plná verze Live 6 nabízí několika gigabajtovou knihovnu pečlivých vzorků a vybraných nástrojů z nejlepší kolekce SONiVOX (dříve Sonic Implants). Essential Instrument Collection nabízí výběr akustických a elektrických pian, orchestrálních smyčců, žesťů, dřev, drnkacích strunných nástrojů, atd. Použitím Simpler Instrument Abletonu, který je v Live 6, můžete na zvuky Essential Instrument Collection rovnou hrát.

Essential Instrument Collection sestává z následujících nástrojů:

Acoustic Keyboardso Grand Piano
o Harpsichord
o Celesta

Electric Keyboardso E-Piano MK 1
o Jazz Organ (slow rotor, fast rotor)
o Rock Organ (slow rotor, fast rotor)

Orchestral Stringso Solo Strings (legato): Double Bass, Cello, Viola, Violin
o Ensemble Strings (legato, pizzicato)

Orchestral Brasso Solo Brass (legato): French Horn, Bass Trombone, Tuba (Eb), Trumpet
o Ensemble Brass (legato, staccato)

Orchestral Woodwindso Solo Woodwinds (legato, legato vibrato): English Horn, Bassoon, Clarinet, French Oboe, Concert Flute
o Solo Woodwinds (legato only): Alto Sax
o Ensemble Woodwinds (legato)

Guitars and Plucked Instrumentso Harp (fingers)
o Jazz Upright Bass
o P-Bass (fingers, picks)
o Six-String Nylon Guitar (tones, chords)
o Strat Clean (open, mute and chords)

Malletso Glockenspiel (brass mallets)
o Xylophone

Voiceo Female Choir (ahh, ohh)
o Male Choir (ahh, ohh)

Rack nástrojů a efektůRack umožňuje uživatelské seskupování nástrojů, efektů a plug-inů

o Rack může obsahovat řadu paralelních zařízení. Mohou být použity pro vrstvení nástrojů (tj. například zvuk plochy s perkusním zvukem) nebo mohou děli klaviaturu a to jak klávesou (tedy výškou zahraného tónu) tak dynamikou.
o Rack může obsahovat množství nástrojů a efektů Live, VST a AU plug-iny a další vnořené Racky.
o Každý Rack má osm ovladačů. Každému z nich lze přiřadit jeden nebo více ovladačů zařízení uvnitř Racku. Každý namapovaný ovladač má nastaven svůj vlastní rozsah i polaritu.
o Můžete vytvářet, ukládat a sdílet vlastní uživatelské Racky.
o Live 6 obsahuje řadu předkonfikurovaných Racků s nástroji a efekty.

Nová a vylepšená zařízeno EQ s osmi pásmy nahradil původní čtyř-pásmovýž ekvalizér.
o Dynamic Tube je emulací klasických zkreslených zvuků s jedinečnými funkcemi dynamiky.
o Kvantizace délek příchozích MIDI událostí nota zapnuta.
o Operátor je rozšířen o nové nastavení filtru 24dB (který umožňuje snazší a věrnější tvorbu analogových zvuků) a FM algoritmů.

Chytré “zmrazení

Nové možnosti funkce Freeze umožňují editaci stopy, i když je “zmražená”. Mezi funkce, které lze použít i na “zmražené” stopy patří například:

o Edit, cut, copy, duplicate, trim clips.
o Draw/edit mixer automation a mixer clip envelopes
o Consolidate
o Tvorba, přesování a duplikace Session View scén
o Přesunutí “zmražených” MIDI clipů do audio stopy.

Některé vlastnosti Live

MIDI

o Kompletní sekvencing, kombinace a reorganizace MIDI klipů
o Přímočaré nahrávání MIDI, editace a vytváření patternů
o MIDI banky a programy jednotlivých souborů lze měnit individuálně
o Grafický MIDI kontrolér
o Možnost hrát MIDI noty prostřednictvím klávesnice počítače
o Drag and drop import standardních MIDI souborů a jejich jednotlivých tracků
o Manipulace s časováním pomocí adaptivní kvantizace
o Export MIDI tracků

Audio

o Náhledy a kombinace AIFF, WAV, Ogg Vorbis, FLAC a MP3 libovolné samplovací frekvence, velikosti a bitové hloubky
o Natahování (time stretching) v reálném čase
o Auto Warp automaticky detekuje tempo audio materiálu a „zapasuje“ ho do tempa projektu
o Převracení libovolných samplů (zpětné přehrávání)
o Přizpůsobování audio tracků tempu
o Manipulace se samply v reálném čase
o Obálky (envelope) klipů
o Flexibilní audio export

Požadavky na systém:

Mac

Libovolný G3 nebo rychlejší procesor
512 MB RAM
MacOS X 10.2.8+

Windows
600MHz CPU nebo rychlejší
512 MB RAM
Windows 2000/XP
Windows kompatibilní zvuková karta

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

progress
Čekejte prosím