• Před 20 hodinami koupil zákazník

  • Před 1 dnem koupil zákazník

  • Před 1 dnem koupil zákazník

  • Před 1 dnem koupil zákazník

  • Před 1 dnem koupil zákazník

  • Před 1 dnem koupil zákazník

Naposledy navštívené

  • DIGITECH RP55

    DIGITECH RP55

DIGITECH RP55

Kytarový multiefekt | HN104652

1 190 Kč

Našli jste lepší cenu?

Skladem

Sklad Modřany 5+ ks Lze vyzkoušet v Prodejně Modřany.

Lze vyzkoušet v Prodejně Modřany.

Prodejna Modřany Není

Prodejna Děkanka 2 ks

Prodejna Brno 2 ks

DIGITECH RP 55
Digitech RP je jedna z nejznámějších sérií multiefektů, které můžete najít na trhu. Naleznete zde několik modelů počínaje od těch nejjednodušších, které jsou ideální pro začátečníky, až po opravdu složité mašiny, jež naleznete ve výbavě mnoha profesionálních hudebníků.

RP 55 je modelem základním, obsahuje v sobě 20 vysoce kvalitních efektů, z nichž až 8 lze mít puštěno najednou, simulace 11 aparátů a akustické kytary a 5 reproboxů, k tomu navíc i 30 smyček s bicími patterny, 40 uživatelských a 40 továrních presetů a chromatickou kytarovou ladičku.

Jestliže se na efekt podíváme z hlediska konstrukce, na horní straně naleznete dva spínače, kterými se přepíná nahoru či dolů mezi presety, stisknutím obou najednou se efekt deaktivuje. Nad nimi se nachází tlačítka Store, Edit / Effect, Value / Master Volume a Drums. Výše je pak umístěno 13 LED diod, které slouží jako signalizační prvek všech funkcí, tedy aktivovaných efektů i ladičky. Nad nimi je umístěn už jen display zobrazující číslo aktuálního presetu, případně informuje o parametrech nastavovaného efektu nebo notu, kterou zrovna ladíte.

Na zadní straně naleznete pouze několik konektorů, a to klasický vstup a výstup, přičemž výstup lze použít i jako sluchátkový výstup a je možné na něm aktivovat simulaci reproboxu, díky čemuž lze RP bez problémů propojit s nahrávacími zařízeními či počítačem. Též je zde vstup pro expression pedál, kterým můžete ovládat efekty typu wah, volume nebo whammy, a vstup pro adaptér, který je nutno dokoupit. RP 55 může ale běžet i na 6 AA baterií.

Pokud jde o samotnou funkčnost RP 55, všechny prvky jsou signalizovány seshora již zmíněnými LED diodami. Pro hraní přepnete do Play módu, kde můžete volit mezi presety, podržením obou spínačů se dostanete do ladičky. Nastavování parametrů presetů je zde velmi přehledné. Signál postupně prochází těmito efektovými sekcemi: Preset Level, kde jednoduše určíte hlasitost, následuje Pickup Simulation / Wah, kde lze simulovat zvuk single-coilu či humbuckeru, případně si vybrat jeden ze 3 wahů, další je Compressor, pokračuje se simulacemi aparátů, poté je umístěn EQ, Noise-Gate a sekce Chorus / Modulation, kde naleznete chorus, flanger, phaser, tremolo, panner, rotary speaker, auto-ya, detune, pitch shifter, whammy a envelope filter. Poslední v signálové cestě jsou sekce Delaye a Reverbu. Poslední 3 diody už spolupracují s bicím automatem.

Digitech RP 55 je multiefekt, který ocení hlavně začátečníci, kteří se chtějí seznámit s různými efekty, případně nenároční zvukoví experimentátoři. Za investované peníze dostanete opravdu dobrý multiefekt.


Technické informace
• kytarový multiefekt
• převod A/D D/A: 24 bit, 44,1 kHz
• ovládání: Store, Edit / Effect, Value / Master Volume, Drums
• 2 spínače
• 40 továrních + 40 uživatelských presetů
• 30 bicích patternů
• efekty: 2x Pickup Simulation, 3x Wah, Compressor, EQ, Noise Gate, Chorus, Flanger, Phaser, Tremolo, Panner, Vibrato, Rotary, Auto-Ya, Envelope Filter, Detune, Pitch Shifter, Whammy, Delay, 6x Reverb
• 11x simulace aparátu + akustické kytary, 5x simulace reproboxů
• možnost mít puštěno až 8 efektů najednou
• chromatická kytarová ladička
• display
• Input, Output – možné použít i jako sluchátkový
• vstup pro expression pedál
• napájení: adaptér (nutno dokoupit – např. Digitech PS200R) / 6x AA baterie


Průměrné hodnocení

4,8

514 x

43 x

30 x

20 x

10 x

Uživatelské hodnocení

2. 12. 2014 00

Několik druhů v jednom.

4. 12. 2014 00

Potřeboval jsem něco levného, na domácí brnkání. Za pár korun solidní mašinka. Jednoduché ovládání, použitelné efekty.

cena provedení ovládání

8. 12. 2014 00

Kdyz nechces pedal-board a presto si chces rozsirit paletu zvuku, zjistit dalsi moznosti nebo si jen tak zaexperimentovat...

Intuitivni ovladani, zajimave zvukove banky.

20. 1. 2015 00

Na svoji cenu velmi slušná věcička, která má rozhodně co nabídnout. Zakládáme takový mini uskupení a bohatě to do toho stačí. Můžu jen doporučit. Jen bych snad vytknul že u každýho efektu je hodně rozdílná hlasitost a když ji budete chtít upravit, nohou to nepůjde. Musíte se ohnout a ručně ji nacvakat. Nožní přepínače fungují na přepínání presetů, volby pozice pro upravený preset a při ůpravě presetů pro přecházení mezi jednotlivými efekty. Nutno přidati k dobru, že je zde zabudovaná ladička, možnost vytvorit si až 40 uživatelských presetů, jsou tu bycí a taky metronom.

malý, lehký, bez zbytečných knoflíků.......

2. 4. 2015 00

Multiefekt přesně splňuje moje potřeby a požadavky.

13. 4. 2015 10

Optimální řešení pro začátečníky, kteří potřebují hromadu kytarových efektů za cenu jednoho klasického pedálového efektu

Za ty prachy, jsem v šoku jak to skvěle hraje. Nic moc jsem od toho nečekal, ale kvalita Digitech se nezapře. Opravdu dobrý produkt.

10. 11. 2015 10

Bezva kup

Na domácí pouziti perfektní

Mohlo by jse prodavat rovnou s adapterem

29. 12. 2015 00

Tento multiefekt lze doporučit každému, kdo si chce vyzkoušet různé kombinace efektů a nepotřebuje mít doma sklad krabiček. Je z plastu, takže je lehoučký, ale asi nebude určen k nějakému divočení. Přesto, že je suverénně nejlevnější, nezadá si s daleko dražšími. Rozhodně doporučuji přikoupit síťový adaptér.

malý kompaktní snadné ovládání poměr cena : výkon

prodává se bez adaptéru

5. 2. 2016 10

Za ty peníze, výborný produkt.

Výborný zvuk.

Zatím nic.

7. 2. 2016 10

Dobrá cena

Plno zvuků a efektů.

1. 4. 2016 00

jako začátečník s el. kytarou ani nevím co víc bych mohl chtít. Naprostá spokojenost. 9V adaptér sice není součastí, ale jede také na 6ks AA baterek.

super cena, bezva zvuk, asi 50 různých presetů

Tomáš

2. 4. 2016 00

Dostal jsem to od táty a su spokojený.

Hodně efektů. Když nejde elektřina dá se to na baterie.

Nic

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Jak vybrat kytarový efekt

Drtivá většina hráčů na elektrickou kytaru se neobejde bez kytarového efektu. Tyto efekty slouží pro úpravu kytarového zvuku a ozvláštnění hry. V principu jde o krabičku, která je zapojená mezi elektrickou kytarou a zesilovačem nebo kytarovým kombem. Tato krabička po sepnutí upravuje signál jdoucí z kytary tak, aby z reproduktoru hrál už „zefektovaný“ zvuk.

TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY:

Nejoblíbenější a nejpoužívanější efekty na světě jsou krabičky typu Distortion. Tyto efekty zkreslují zvuk elektrické kytary, takže kytara zní tak, jak znáte z tvrdších rockových a metalových žánrů. Nezkreslená elektrická kytara bude totiž znít v podstatě podobně jako akustická kytara.
V případě potřeby vám s výběrem pomohou naši odborníci na telefonním čísle 800 100 029 (po-pá 9-20h, so 10-17h) nebo na e-mailové adrese .

Základní rozdělení kytarových efektů:


Overdrive

Efekty typu Overdrive simulují „přebuzení“ lampového zesilovače. Zvuk elektrický kytary je pak charakteristicky „nakřáplý“ a „špinavý“. Overdrive se začal v hudbě masivně prosazovat v 60. letech.

Distortion

Distortion lze jednoduše popsat jak další úroveň zkreslení. Oproti Overdrivu je Distortion ještě agresivnější, má delší dozvuk a zcela typicky ho najdete ve všech metalových žánrech.

Ekvalizér

Ekvalizér jistě znáte z hifi přehrávačů a podobně. Slouží k zesílení nebo naopak zeslabení určitých frekvencí jako jsou basy, středy a výšky. Tyto efekty zesilují/zeslabují frekvenci v daném pásmu zhruba o +- 12 až 20 decibelů.

Phaser

Efekty typu Phaser mění hlasitost vybraného pásma frekvencí, zároveň k původnímu signálu přidávají jeho fázově posunutou kopii. V praxi to vypadá jako kdyby Phaser dýchal.

Tremolo

Mezi nejstarší efekty patří Tremolo. Díky snadné technické realizaci byl často zabudováván do aparátů jako Vox či Fender. Slouží k pravidelně se opakujícímu zeslabování a opětovném zesílení signálu, jehož rychlost lze upravovat. Při citlivém nastavení docílíme pěkného, houpavého a jakoby tikavého efektu přičemž se nemění výsledný charakter či výška zvuku.

Reverb

Od poloviny 70. let se začaly objevovat modulační efekty jako Chorus, digitální Echo a především Reverb. Jedná se o jeden z nejčastěji používaných efektů, který bývá i velmi často součástí původní výbavy kytarových aparátů už od výrobce. Dodává zvuku prostor od (podle nastavení parametrů) malé místnosti až po zdání ozvěny rovnající se velké hale.

Chorus

Chorus se snaží napodobit unisono hru více nástrojů najednou tak, že rozděluje signál a následně k původnímu přimíchá zpět další (lehce upravený). Především při použití na čistou (nezkreslenou) kytaru dodává Chorus zvuku na objemu a bohatosti. Nejlépe se Chorus projeví při zapojení do sterea, ale i při mono zapojení je výsledek velmi dobrý.

Delay

V 50. letech se objevují jedny z prvních Delayů a v polovině 70. let představuje firma EHX slavný Delay Memory Man. V principu vytváří Delay ozvěnu, která se dle nastavení efektu vrací a opakuje. Opakovaný zvuk je přesnou kopií toho původního, který hrajete, přičemž s každým opakováním se snižuje hlasitost ozvěny.

Wah wah

Mezi kytaristy je efekt Wah-wah často přezdíván jako „kvákadlo“. Je totiž charakteristický kvákavým zvukem, který vzniká při šlapání na pedál efektu (ten bývá standardně jeho součástí).

Looper

Tento typ efektu je velmi oblíbený zejména mezi sólovými hráči na akustickou i elektrickou kytaru. Looper totiž umožňuje „zasmyčkovat“ vaši hru na kytaru a tu přehrávat, jak jen dlouho potřebujete. To znamená, že spustíte Looper, zahrajete nějaký kytarový podklad a Looper ho bude hrát dokola. Do této smyčky pak můžete hrát melodii, zpívat a podobně.

Příslušenství

Při nákupu kytarového efektu také nezapomeňte na důležité příslušenství, které se vám bude hodit. Především jde o propojovací kabely, kterými propojíte jednotlivé efekty mezi sebou. Při výběru efektu také zjistěte, zda je dodáván s adaptérem (tuto informaci uvádíme v popisku) nebo s 9V baterií (standard). Při použití více efektů se bude hodit tzv. multiadaptér s možností napájení více krabiček najednou. Při použití více efektů se také neobejdete bez pedalboardu, což je kufr, na jehož podlahu efekty připevníte a budete je mít vždy připravené a zapojené ve správném pořadí.

© AUDIO PARTNER s.r.o.
Čekejte prosím