• Před hodinou koupil zákazník

 • Před 3 hodinami koupil zákazník

 • Před 20 hodinami koupil zákazník

 • Před 21 hodinami koupil zákazník

 • Před 22 hodinami koupil zákazník

 • Před 23 hodinami koupil zákazník

Naposledy navštívené

 • FENDER FCT-012

  FENDER FCT-012

FENDER FCT-012

Klipová ladička | HN157765

369 Kč

Našli jste lepší cenu?

Skladem

Sklad Modřany 5+ ks

Prodejna Modřany 2 ks

Prodejna Děkanka 2 ks

Prodejna Brno 2 ks

FENDER FCT-12
Malá a kompaktní klipová ladička s velmi snadným ovládáním. Díky podsvícenému displayi ji lze používat po tmě. Vibrační senzor vám umožní ladit i v hlučném prostředí. Display je otočný kolem dokola.

Ladička je vhodná pro kytary, baskytary, ukulele i housle. Rozsah ladění je B0 – B7. Kalibrace: 440 Hz. Napájení probíhá pomocí baterie typu 3V2032.

Parametry

 • Typ: Klipová
 • Rozsah: B0 - B7
 • Frekvence: 440 Hz
 • Obsah balení: Ladička, baterie
 • Barva: Černá

Průměrné hodnocení

4,3

54 x

41 x

30 x

21 x

10 x

Uživatelské hodnocení

25. 9. 2015 00

Tento produkt doporučuji.

Perfektní ladička pro různé hudební nástroje
Lze natočit podle libosti
Hluk neruší ladičku - ta pouze snímá kmity z nástroje

2. 10. 2016 00

Pro začátečníky a mírně pokročilé je výbornou volbou.

Jednoduché ovládání. Pro více nástrojů. Nevadí jí mírný hluk z okolí.

15. 11. 2016 00

Po té, co kytaru naladím touto ladičkou se mi zdálo, že kytara zrovna neladí ... po připojení jiné ladičky (přes kabel) zjistím, že do pořádného naladění má kytara ještě daleko :-(

snad značka
vypadá krásně

neladí zrovna přesně :-( což je u ladičky docela problém !!!

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Jak vybrat ladičku a naladit kytaru

Aby hudební nástroj správně hrál, musí být pečlivě naladěn. Naladit jakoukoliv kytaru nebo naladit ukulele vůbec není složité. V první řadě potřebujete kytarovou ladičku, bez ní se přeci jen ladí obtížně :-).

Mezi ladičkami není žádný rozdíl, co se týče toho, pro jaký nástroj jsou určené. S kytarovými ladičkami naladíte akustickou i elektrickou kytaru, baskytaru i ukulele.

Existují tři základní typy ladiček: klasické, klipové a pedálové.


Klasické kytarové ladičky

Klasické kytarové ladičky jsou vhodné pro akustické i elektrické kytary, baskytary i ukulele. Klasické ladičky bývají totiž vybavené mikrofonem, který snímá zvuk akustického nástroje a analyzuje ho. Zároveň na nich většinou najdeme i jackový vstup, který slouží pro připojení elektrické kytary nebo baskytary kabelem. Veškeré klasické ladičky jsou vybavené přehledným displayem, který ukazuje naladění struny.

Klipové kytarové ladičky

Velká výhoda klipových ladiček spočívá v tom, že jsou velmi kompaktní. Připnou se k hlavě nástroje, kde je můžete nechat klidně po celou dobu hraní. Při použití nemusíte elektrickou kytaru nebo baskytaru vypojovat, protože klipová ladička snímá vibrace nástroje, takže do ní nezapojujete kabel. Klipové ladičky jsou extrémně praktické a naprosto všestranné.

Pedálové ladičky

Tento typ kytarových ladiček je určený zejména pro a elektrické kytary a baskytary. Svou velikostí běžně odpovídají kytarovému efektu a hráč ji má umístněnou právě mezi nimi. Během koncertu tak nemusí nic odpojovat, jen sešlápne spínač ladičky, čímž ji aktivuje, naladí se a může hrát dál. Pedálové ladičky jsou většinou vybavené podsvíceným nebo ledkovým displayem, aby byl stav ladění dobře vidět i po tmě v klubu, nebo naopak na přímém slunci během festivalu.

Jak naladit kytaru

Naladit kytaru je zcela snadné a zvládne to i začátečník. Je úplně jedno, jaký typ ladičky se rozhodnete používat, protože princip je vždy stejný:

 • Zapněte ladičku. Klipovou připevněte na hlavu kytary, klasickou si položte blízko ke kytaře, v případě elektrické kytary zapojte kytaru do ladičky nástrojovým kabelem. Nezapomeňte u elektrické kytary otočit potenciometrem hlasitosti doprava, aby z kytary vycházel signál :-).
 • Brnkněte na horní nejtlustší strunu E. Pokud je ručička ladičky v levé polovině displaye, je potřeba strunu více „natáhnout“, aby se zvýšil její tah a tím i tón. Ladící kličkou pootočte tak, aby se struna dále namotávala. Pokud je při ladění ručička naopak v pravé části displaye, je potřeba strunu povolit, aby se snížil tón. Struna je naladěná v momentě, kdy ručička ukazuje přímo nahoru, tzn., že není vychýlená na žádnou stranu.
 • Pokud máte novou kytaru nebo nové struny, je potřeba ladění provést opakovaně. Chvíli totiž trvá, než si struny správně sednou. Tomu pomůžete tím, že při ladění struny jednu podruhé vytaháte. Jak na to, zjistíte v našem videu:

Standardní ladění kytary od nejtlustší struny po nejtenčí je E, A, D, g, h, e. V případě 4strunné basové kytary jsou to tóny E, A, D, G a v případě ukulele pak G, C, E, A.

Zejména v případě kytary ale existuje spousta alternativních ladění jako tzv. drop, open a další. Ty ale používají spíše pokročilí kytaristé, protože to vyžaduje jejich specifický styl, herní technika a podobně.

Abychom vám ladění kytary ještě více usnadnili, připravili jsme pro vás toto instruktážní video.
Ať vám to ladí a ať vám to hraje! :-)

Nezapomeňte dokoupit příslušenství

 • DUNLOP EPPT04

  Signature trsátka

  189 Kč

 • 244 Kč

 • BIG BENDS Gloss Sauce 2

  Kytarová kosmetika

  159 Kč

 • HERCULES GS414B

  Kytarový stojan

  747 Kč

 • 56 Kč

© AUDIO PARTNER s.r.o.
Čekejte prosím