• Před 52 minutami koupil zákazník

 • Před hodinou koupil zákazník

 • Před 20 hodinami koupil zákazník

 • Před 20 hodinami koupil zákazník

 • Před 20 hodinami koupil zákazník

 • Před 23 hodinami koupil zákazník

Naposledy navštívené

 • FENDER SQUIER SA-105 NA

  FENDER SQUIER SA-105 NA

FENDER SQUIER SA-105 NA

Akustická kytara | HN120225

2 190 Kč

Našli jste lepší cenu?

Očekáváme 24.10.2016

FENDER SQUIER SA-105
Kytary SA spadají do série, ve které naleznete kytary, které vychází z klasického konceptu Dreadnought. Samozřejmostí je to, že disponují všemi kvalitami, které proslavily i elektrické kytary této značky.

Tělo a krk
Přední deska těla kytary je ze smrku, luby a zadní deska jsou vyrobeny z dřeva nato. Krk nástroje je vyroben z dřeva nato, je použit palisandrový hmatník, kobylka je též palisandrová. Tato kobylka je vytvarována tak, aby optimálně přenášela vibrace struny. Menzura krku je 643 mm, nultý pražec má šířku 43 mm.

Hardware
Sedlový a kompenzovaný nultý pražec jsou vyrobeny z plastu. Hardware je chromovaný, použity jsou ladící mechaniky typu Die-Cast.

Fender Squier SA je kytara vhodná pro každého, kdo hledá zvuk, který k těmto nástrojům neodmyslitelně patří, a přesto nechce platit horentní sumy.


Technické údaje
• Akustická kytara
• Typ: Dreadnought
• Přední deska: smrk
• Zadní deska a luby: nato
• Krk: nato
• Hmatník: palisandr
• Kobylka: palisandr
• Nultý a sedlový pražec: plast, kompenzovaný
• Mechaniky: Die-Cast
• Hardware: chromovaný

Parametry

 • Barva výrobce: Natural
 • Barva: Natural
 • Typ: Dreadnought
 • Snímač: Ne
 • Korpus: Vrstvený
 • Přední deska: Smrk
 • Zadní deska: Nato
 • Luby: Nato
 • Výřez: Ne
 • Šířka nultého pražce: 43 mm
 • Kufr: Ne
 • Pouzdro: Ne

Průměrné hodnocení

4,8

54 x

41 x

30 x

20 x

10 x

Uživatelské hodnocení

15. 3. 2016 00

pro amatéra fakt super

cena/výkon

15. 3. 2016 00

Koupil jsem kytaru v akci za 1.960,- Kč, tj se slevou oproti jiným obchodům víc jak 600,- Kč. Kytara za tu cenu super, velmi pěkně zní, nemá ostré výšky, zvuk příjemný, plný. Pouze jsem byl překvapený, že vrchní deska je dle všech českých obchodů i německého Thomann i anglických obchodů a Amazon ze smrkové překližky, zatímco na stránkách Fender je uvedena lípa! :) Tak jak je to? Ale vzhledem k tomu, že rozhodovala cena a s kvalitou zvuku jsem naprosto spokojen, neřeším to, kytaru vracet nebudu, jen bych to tedy rád věděl! :)

kvalitní značková kytara za super cenu v této třídě zvuk plný, bez nepříjemných ostrých výšek

není jasné zda je vrchní překližková deska smrk nebo lípa

Valentín

11. 4. 2016 00

Gitara je prekvapivo dobre spracovaná a lahučká. Hmatník C-tvaru je veľmi príjemný, je na ňom dobrý dohmat. Taktiež výzor gitary je veľmi dobrý, nenájdete na nej žiadne odstávajúce alebo krivé časti, ktoré sa vyskytujú pri gitarách v tejto cenovej kategórii. Gitaru som naladil pred 7 dňami a pri každodennom hraní mi doteraz udržala presné ladenie! ZVUK: gitara má taktiež pomerne dobrý zvuk, výrazné basy. Takže nakoniec môžem skonštatovať len to, že gitara síce nie je profesionálna, ale podla môjho názoru by hudobný laik/amatér ani nerozoznal túto gitaru od gitary vyššej cenovej triedy.

Prekvapivo dobrý zvuk, Príjemný hmatník, Obstojné spracovanie

Drevo a ostatné materiály použité pri výrobe

24. 4. 2016 00

Kytara pro začátečníky a středně pokročilé

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Jak vybrat akustickou kytaru

Od dvacátého století patří akustická kytara mezi nejoblíbenější hudební nástroj po celém světě. Akustické kytary se ale dělí na více tipů. Abychom vám usnadnili výběr, připravili jsme pro vás tento manuál, který vám poradí, jak vybrat akustickou kytaru.

TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY:

Pokud patříte mezi začátečníky hledající univerzální a všestranný nástroj, doporučujeme vám zvolit akustickou kytaru typu Dreadnought. V případě potřeby vám s výběrem pomohou naši odborníci na telefonním čísle 800 100 029 (po-pá 9-20h, so 10-17h) nebo na e-mailové adrese .

Takzvaná akustická kytara je osazená kovovými strunami a zpravidla se na ni hraje trsátkem. Pro tento typ hudebního nástroje je také rozšířené označení westernová kytara. O klasických kytarách s nylonovými strunami (tzv. španělkách), které jsou určené pro hraní klasické hudby a flamenca, pojednává článek jak vybrat klasickou kytaru.

Akustická (westernová) kytara je určená pro všechny moderní žánry jako rock, pop, country, bluegrass nebo folk. Základní rozdíl v akustických kytarách spočívá v různých tvarech těla a v použití různých materiálů, které mají vliv na zvuk.

Základní typy akustických kytar


Dreadnought

Tvar Dreadnought patří mezi univerzální a zcela všestranné akustické kytary. Jsou určené zejména pro hru trsátkem a nabídnou vám vyvážený zvuk napříč celým spektrem: pevné basy, konkrétní středy a jasné výšky. S kytarou typu Dreadnought nemůžete nikdy udělat chybu.

Jumbo

Kytary Jumbo, jak název napovídá, jsou charakteristické velkým a objemným tělem. Díky tomu mají silnější a hlasitější zvuk i zvýrazněné basové frekvence. Všeobecně hlubší zvuk je zde vykoupen právě většími rozměry.

Parlor

Tradice kytar Parlor sahá do přelomu 19. a 20. století a oblíbené byly zejména v jazzové éře. Oproti kytarám Dreadnought mají menší tělo, které produkuje spíše středový zvuk. Vzhledem k menšímu tělu jsou Parlorky ideální na cesty a hraje se na ně velmi pohodlně (dobře se na ně bude hrát dětem).

Grand Concert

Akustické kytary s přívlastkem „Grand“ patří mezi nejmodernější typy. Grand Concert jsou kytary s relativně malým tělem, čímž jsou určené pro novou vlnu fingerstyle hráčů – hudebníků, kteří hrají prsty.

Grand Auditorium

Kytary tvaru Grand Auditorium jsou velikostně mezi typy Dreadnought a Grand Concert. Tím pádem jsou vhodné pro hru trsátkem a i fingerstyle – hru prsty. Vyvážený zvuk napříč celým spektrem je velkou devízou těchto kytar.

Grand Symphony

Tyto kytary poskytují díky velikosti svého těla silný a hlasitý zvuk. Oproti Grand Auditorium mají kytary Grand Symphony „turbo boost“, který se projevuje pevnějšími basy a robustnějším zvukem.

Grand Orchestra

Kytary Grand Orchestra patří mezi nástroje tohoto typu s největším tělem. Veliké tělo zajišťuje silnou basovou odezvu, hlasitý zvuk a velmi dlouhý sustain (dozvuk). Zároveň s těmito kytarami získáte obrovskou dynamiku. Ať už na nástroj budete hrát celé akordy trsátkem nebo vybrnkávat jednotlivé struny, vždycky vás odmění hutným zvukem.

12strunné

Dvanáctistrunné kytary mají jednotlivé struny zdvojené. Páry jednotlivých strun jsou zde umístěné velmi blízko u sebe, aby se vždy rozezněly obě dvě najednou. Díky zdvojeným strunám mají tyto kytary plnější a bohatší zvuk. Páry nejtenčích strun („e“ a „h“) jsou totožné, ostatní páry strun („g“, „D“, „A“, „E“) jsou laděné s jednooktávovým rozdílem.

Ostatní

Existuje i několik specifických typů kytar, které jsou něčím zcela výjimečné – například tvarem těla, specifickou konstrukcí nebo použitými materiály. Tyto nástroje najdete v sekci „ostatní“.

Dělení dle typu korpusu

Za korpus se označuje tělo kytary. Způsob, jakým je zpracován, určuje zvukové vlastnosti nástroje i jeho výslednou cenu.

• Nejdostupnější akustické kytary mají takzvaný vrstvený (překližkový) korpus. Tyto nástroje jsou vhodné pro začátečníky i z toho důvodu, že vyžadují zcela minimální údržbu. Kytary s vrstveným korpusem jsou ideální na cestování, k ohni a tak podobně, protože jsou zkrátka odolné vůči okolním vlivům.

• Další úrovní jsou kytary polomasivní. Toto označení znamená, že je přední deska vyrobená z masivního dřeva. Boky a zadní deska jsou pak z vrstveného materiálu. Polomasivní kytary vám všeobecně nabídnou bohatší a plnější zvuk. Zároveň vyžadují alespoň minimální kontrolu vlhkosti místa, kde jsou skladovány, protože masivní dřevo má tendenci „pracovat“.

• Na nejvyšší úrovni jsou kytary celomasivní. Jejich přední deska, boky (tzv. luby) i zadní deska jsou vyrobené z masivního dřeva. Kvalita použitých materiálů je zde na nejvyšší úrovni, což má samozřejmě pozitivní vliv na zvuk. Celomasivní kytary jsou zároveň nejcitlivější na okolní vlivy a vyžadují pečlivou kontrolu vlhkosti v místě, kde jsou skladované.

Dělení podle použitého dřeva

Velmi důležitou částí kytary je přední deska. Na ni se totiž přenášejí vibrace strun, takže se velkou měrou podílí na výsledném zvuku a jeho charakteru. Právě zvolené dřevo přední desky určí, jaké zvukové vlastnosti bude váš budoucí nástroj mít.

Nejčastěji se na přední desku používají tato dřeva:

Smrk

Toto dřevo patří mezi jedno z nejpopulárnějších. Smrková přední deska bude produkovat jasný, zvonivý zvuk. Díky kombinaci tvrdosti a pružnosti mají kytary se smrkovou deskou velký dynamický rozsah.

Cedr

Cedrové dřevo je oproti smrku měkčí, ale zároveň není tak pružné, takže lépe snáší okolní vlivy jako změny teplot nebo vlhkost. Oproti smrku má basovější zvuk a vyniká delším sustainem (dozvukem).

Dělení podle elektroniky

Kytary lze dělit na akustické a elektroakustické. Elektroakustické kytary jsou uvnitř vybavené takzvaným piezo snímačem a aktivním předzesilovačem, který bývá umístěný na boku kytary. Výhoda elektroakustických kytar spočívá v tom, že je lze snadno zapojit do aparatury a nazvučit. Pokud plánujete s vaší kytarou veřejně vystupovat, pak určitě doporučujeme elektroakustický model.

Příslušenství

Při nákupu nezapomeňte na vhodné příslušenství pro akustickou kytaru. Mezi něj patří ladička (postačí jakákoliv klipová), pevný kufr nebo měkký obal, náhradní sada strun a stojan, ve kterém bude vaše kytara vypadat jako královna :-).

Dělení podle výřezu

Akustické kytary můžeme také dělit na ty s výřezem a bez výřezu. Tento výřez bývá umístěn na spodní straně těla u krku. Jeho účelem je zpřístupnit vyšší polohy na hmatníku a zajistit tak pohodlnou hru při sólech.

Nezapomeňte dokoupit příslušenství

 • D'ADDARIO EZ910

  Kovové struny pro akustickou kytaru

  149 Kč

 • 459 Kč

 • ROCKSTAND RS 20801 B

  Kytarový stojan

  190 Kč

 • FENDER FCT-012

  Klipová ladička

  268 Kč

Čekejte prosím