Naposledy navštívené

 • .

  GIBSON 1979 ES-335 PRO

Boutique

GIBSON 1979 ES-335 PRO

Elektrická kytara | HN183541

Zboží je teď nedostupné

Vyberte si podobné zboží:

 • GIBSON 1976 Les Paul Standard

  GIBSON 1976 Les Paul Standard

 • FENDER 2006 '51 Nocaster Relic Custom Shop

  FENDER 2006 '51 Nocaster Relic Custom Shop

 • GIBSON 1984 Les Paul Standard

  GIBSON 1984 Les Paul Standard

Tento model je variantou slavné kytary Gibson ES 335, tato s přídomkem PRO se vyráběla mezi lety 1979 a 1981 a byla osazena velmi silnými 15kOhm snímači Dirty Fingers. Každému ale tyto silné snímače nevyhovují, a to je důvod, proč předchozí majitel tohoto gibsonu původní DF vyměnil za klasické humbuckery Gibson´57, čímž z kytary udělal běžnou ES 335. Ke kytaře máme jeden tento původní snímač a ještě jeden Seymour Duncan ´59, pokud byste chtěli se snímači experimentovat.

K dispozici byly v roce 1979 barvy Antique Sunburst a Cherry Red, druhá jmenovaná je i na této kytaře. Lak je částečně průhledný, transparentní. Na zadní straně najdeme jedno místo klasicky obouchané od pásku, které předchozí majitel po svém opravil, ale je to jen malá plocha a trochu jiný lak je vidět jen zblízka, navíc je to zezadu a předpokládáme, že kytaru budete držet jako všichni, tedy strunami směrem od těla, a tudíž to nebude nikdy vidět.

Konstrukčním materiálem tohoto gibsonu je vesměs javor, z javorového těla vede třívrstvý javorový krk, který končí pětivrstvou javorovou hlavou. Pražce na palisandrovém hmatníku jsou zřejmě původní, ale nepodařilo se nám to na 100% potvrdit ani vyvrátit.

Tato Ées třistapětatřicítka má původní hardware, i když na hlavě byly nějaký čas jiné mechaniky, po kterých zbyly nenápadné díry po šroubcích. Celkově je znát, že ačkoliv si gibsona předchozí majitel modifikoval, přistupoval ke kytaře s respektem a drobné provedené změny naturel nástroje nezměnily. Celkově je tenhle kousek ve velmi zachovalém stavu, vzhledem k tomu, že byl vyroben v roce 1979. Ke kytaře je původní pevný kufr.

Nejvíc budou nástroji sedět nakopnuté až zkreslené zvuky, kde vyzní bohaté čitelné basy, kterými kytara disponuje. Nástroj tehdy také naplno projeví své kvalitní dřevo, protože už je řádně vyhraný. Máte možnost vlastnit část rockové historie, pravého vintage amerického Gibsona, který je navíc seřízený a připravený k hraní. Upozornění: jde samozřejmě o použité zboží. V jeho starožitnosti z velké části spočívá jeho výjimečná hodnota. Toto zboží se prodává v BAZAROVÉM REŽIMU, nelze na něj tedy uplatnit ODPOČET DPH.
Mám připomínku k popisu

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

progress

Chytrá navigace

Čekejte prosím