• Před 1 dnem koupil zákazník

 • Před 5 dny koupil zákazník

 • Před 7 dny koupil zákazník

 • Před 11 dny koupil zákazník

 • Před 13 dny koupil zákazník

 • Před 13 dny koupil zákazník

Naposledy navštívené

 • HOHNER Big River Harp ProPack (C-, G-, A-major)

  HOHNER Big River Harp ProPack (C-, G-, A-major)

HOHNER Big River Harp ProPack (C-, G-, A-major)

Foukací harmonika | HN148523

1 576 Kč

Našli jste lepší cenu?

Skladem

Sklad Modřany 3 ks Lze vyzkoušet v Prodejně Modřany.

Lze vyzkoušet v Prodejně Modřany.

Prodejna Modřany Není

Prodejna Děkanka 1 ks

Prodejna Brno Není

HOHNER BIG RIVER HARP PRO PACK
Sada tří kvalitních harmonik vyrobených v Německu v různých laděních (C, G, A). Nejvyšší kvalita se zde setkává s dobrou cenovou dostupností.

Big River je MS verze Marine Band stylu harmonik. Je to skvělý každodenní společník, můžete ji ale také vzít na jeviště, kde se rozhodně neztratí v blues, rocku ani country hraní. Big River „tlačí až na krev“ tak, jak zvyklý Paul DeLay.

V balení najdete navíc online 30denní lekci hry na foukací harmoniku přímo od Hohneru.

Technické údaje:
• Černý plastový korpus se zapuštěnými plátky
• 20 mosazných plátků 0,9 mm
• V balení 3 harmoniky v laděních C, G a A

Parametry

 • Ladění: C dur/G dur/A dur
 • Typ: Diatonická
 • Počet kanálků: 10
 • Korpus: Plast
 • Obsah balení: Harmoniky ve vlastní krabičce, 30denní online kurz

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Jak vybrat foukací harmoniku

Foukací harmoniky jsou nejčastěji spojovány s country hudbou, folkem a blues. Foukací harmonika je velmi praktický hudební nástroj - není drahá, nevyžaduje žádnou náročnou péči, vejde se i do kapsy u bundy a není složité se naučit na ni hrát (s trochou talentu to zvládne i samouk). V tomto nákupním rádci vám poradíme jak vybrat foukací harmoniku.

TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY:

Univerzální harmoniky, které se hodí do všech stylů a které doporučujeme začátečníkům, jsou harmoniky diatonické. Každá z nich je laděná do určité tóniny, například C-dur. Pakliže hrajete skladbu, která je v tónině C-dur, bude vám zde harmonika vždy ladit.

S výběrem harmoniky vám rádi pomohou naši odborníci. Můžete nás kontaktovat na telefonním čísle 800 100 029 (po-pá 9-20h, so 10-17h) nebo na e-mailové adrese .

O nástroji

Foukací harmoniku řadíme do kategorie dechových nástrojů. Princip hry na foukací harmoniku spočívá v tom, že hráč svým dechem (foukáním či nasáváním vzduchu) rozechvívá malé plíšky (hlásky) uvnitř nástroje, čímž vzniká zvuk. V dnešní době existuje několik druhů foukacích harmonik: diatonické harmoniky, chromatické harmoniky, oktávové harmoniky, tremolo harmoniky. Vyloženě specifickou skupinu foukacích harmonik tvoří takzvané melodiky (klávesové foukací harmoniky).

Hra v kapele

Jestli na diatonickou harmoniku budete chtít hrát v kapele, budete potřebovat celou sadou harmonik v různých tóninách, abyste se mohli přizpůsobit spoluhráčům. Například pro country a bluegrass by hráč měl mít alespoň 2 diatonické harmoniky (jednu v C-dur a druhou G-dur), jelikož v country a bluegrassu se většinou hraje v C-dur nebo G-dur. Harmoniky lze nakoupit samostatně, nebo lze sáhnout po nějaké kvalitní sadě foukacích harmonik. Pokud si pro foukací harmoniku pořídíte držák na krk, můžete souběžně hrát i na druhý hudební nástroj (nejobvyklejší kombinace: foukací harmonika + kytara).

Členění foukacích harmonik:


Diatonické harmoniky

Diatonické foukací harmoniky jsou definovány tím, že obsahují některou ze stupnic (durových, molových). Dělí se na harmoniky s kompletní stupnicí a na harmoniky s Richter laděním. Diatonické harmoniky s kompletní stupnicí mají kompletní stupnici (většinou durovou). Diatonické harmoniky s Richter laděním naopak kompletní stupnici nemají – a tento fakt musí hráč řešit pomocí techniky, které se říká ohýbání tónů. „Richterky“ mají širokou škálu využití, ale nejvíce bývají spjaty s blues, s folkem a bluegrassem.

Chromatické harmoniky

Chromatické harmoniky charakterizuje to, že u nich naleznete celou chromatickou stupnici (tj. sled po sobě jdoucích půltónů). Dříve bývaly nejběžněji užívaným typem foukací harmoniky – zejména v trampské hudbě a také v jazzu. A pro jazz a pro trampskou hudbu je chromatická harmonika stále ideálním nástrojem - ale má své limity. A proto chromatické harmoniky byly postupně vytlačeny a nahrazeny univerzálnější diatonikou s Richter laděním.

Tremolo harmoniky

Foukací harmoniky, které jsou označeny jako „tremolo“, představují speciální variantu diatonických harmonik. Tato varianta harmonik se vyznačuje tím, pro každý tón má vždy dva stejně laděné hlásky (přesněji řečeno: Tyto zdvojené hlásky se od sebe navzájem liší jen o pár hertzů). A výsledkem je klasický „třepavý“ tremolo-efekt. Tremolo harmoniky bývají delší než běžné diatonické harmoniky a ve svém zvuku se podobají akordeonu.

Oktávové harmoniky

Oktávová harmonika je další zvláštní verze diatonické harmoniky. I oktávové harmoniky mají zdvojené hlásky - tyto zdvojené hlásky jsou ale k sobě naladěny se vzájemným oktávovým posunem. Oktávové harmoniky zní velmi zajímavě, není to ale příliš rozšířený typ foukacích harmonik.

Melodiky (klávesové foukací harmoniky)

Melodiku (klávesovou foukací harmoniku) můžeme označit jako křížence mezi foukací a tahací harmonikou. A právě proto se melodiky často používají jako cvičný nástroj pro budoucí hráče na akordeon. S hráčem na melodiku se však často nesetkáte, hře na melodiku se totiž věnuje jen málo lidí. Tento hudební nástroj dnes můžete slyšet hlavně v písních ve stylu reggae, ska či v dubu.


© AUDIO PARTNER s.r.o.
Čekejte prosím