• Před 21 hodinami koupil zákazník

 • Před 1 dnem koupil zákazník

 • Před 2 dny koupil zákazník

 • Před 3 dny koupil zákazník

 • Před 4 dny koupil zákazník

 • Před 5 dny koupil zákazník

Naposledy navštívené

 • LINE 6 LowDown STUDIO 110

  LINE 6 LowDown STUDIO 110

Doprodej-16%

LINE 6 LowDown STUDIO 110

Baskytarové kombo | HN090724

Zboží již není v prodeji

Vyberte si podobné zboží:

 • PEAVEY Max 112

  PEAVEY Max 112

 • LANEY RB3

  LANEY RB3

 • LANEY RB2

  LANEY RB2

LINE 6 LOW DOWN STUDIO 110
Zesilovače, komba a reproboxy Line 6 LowDown v sobě kombinují vintage zvuk spolu s moderními zvukovými možnostmi, čímž se stávají optimální volbou pro mnoho baskytaristů. Kromě vynikajícího tónu a technických „vychytávek“ jsou jejich přednostmi zejména malá hmotnost a rozumné rozměry – a tedy i mobilita.

Konkrétně Studio 11 je kombo s výkonem 75 Wattů osazené 10 palcovým reproduktorem, což ho předurčuje pro hraní v menších kapelách, pro domácí cvičení či pro práci ve studiu.

Jeho značnou výhodou je to, že modeluje 4 typy zesilovačů, které zvládnou jak vintage, tak moderní zvuku, jak perfektní čisté tóny, tak i krásně špinavé zkreslení. Diky zapojení opto-compressoru si pak můžete být jisti, že Váš zvuk budete mít kdykoli pod kontrolou.

Potřebné funkční prvky tohoto aparátu jsou na horním ovládacím panelu – vedle vstupu pro Váš nástroj s -10 dB padem pro připojení aktivních nástrojů naleznete spínače pro aktivaci jednotlivých simulací (Clean, R’n’B, Rock, Grid) a módu Synth Bass, za nimi je vstup pro externí zařízení typu CD nebo mp3 přehrávačů a sluchátkový výstup. Výhodou 4 simulací je to, že pro každou můžete uložit vlastní nastavení do presetu.

V dolní řadě jsou pak potenciometry pro nastavení tónu – kromě obligátních potenciometrů Drive a Master pro nastavení míry zkreslení a hlasitosti je zde 4 pásmový ekvalizér a ovladač kompresoru.

Na zadní straně LowDown je pak umístěn výstup Preamp-Out a XLR DI výstup s emulací reproboxu. Díky tomu můžete s LowDown snadno nahrávat nebo hrát přímo do PA.


Technické údaje
• baskytarové modelingové kombo
• simulace 4 zesilovačů + Synth Bass
• výkon: 75 W
• reproduktor: 10“
• ovládání: Drive, 4 pásmový EQ, Comp, Master
• zabudovaný kompresor
• -10 dB pad
• možnost uložení 4 presetů
• CD/mp3 vstup
• sluchátkový výstup
• XLR DI výstup s emulací reproboxu
• 6,3 mm Jack Preamp-Out

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Jak vybrat baskytaru

Vítáme nové basáky! Často se říká, že každá kapela je tak dobrá, jak dobrý je její basák. Je to samozřejmě řečeno s trochou nadsázky, ale i tak je v tomto výroku spousta pravdy. Baskytarista je totiž jediný člen kapely, který stojí na pomezí rytmické složky (bubeník) a melodické složky (kytarista, klávesista a podobně). Spolu s bicími udává tempo a groove skladby a svými tóny a rozklady akordů stvrzuje to, co hraje právě třeba kytarista.
S nákupem basy pro vás, vaše blízké nebo s výběrem baskytary pro děti vám rádi poradíme. V případě potřeby vám s výběrem pomohou naši odborníci na telefonním čísle 800 100 029 (po-pá 9-20h, so 10-17h) nebo na e-mailové adrese .

Baskytara pro začátečníky

Na začátku vůbec není od věci vybírat podle toho, jaký nástroj se vám líbí. Když vám totiž hned od začátku padne do oka a zamilujete si ho, bude se vám na něj učit vždy mnohem lépe.

Nejvšestrannější baskytary jsou typu Jazz Bass, za kterými stojí americký výrobce Fender. Typ JB se ale stal natolik kultovní, že ho v různých variacích vyrábí i spousta dalších výrobců. Pro začátečníka je typ JB skvělou volbou, protože jde o naprostý standard.

Podrobnějšího nákupního rádce "Jak vybrat elektrickou baskytaru" najdete zde.

Čtyři, nebo pět strun?

Rozdíl mezi 4strunnou a 5strunnou baskytarou spočívá v tom, že takzvaná „pětka“ má navíc hlubokou strunu „B“ (v českém prostředí často označovaná jako „H“), která při standardním ladění umožňuje hrát o další 3 tóny níž.

Položte si následující otázku. Na co hraje váš basový idol – má 4strunnou, nebo 5strunnou baskytaru? Tato otázka vůbec není od věci, protože až se naučíte základy, budete si určitě chtít zahrát basové party vaší oblíbené kapely. A pokud jsou napsané pro 5strunnou baskytaru, nebojte se i coby začátečník zvolit hned na začátek tento typ. Pokud nikoho takového nemáte, pak standard je 4strunná baskytara, která úplně v pohodě zapadne do jakéhokoliv hudebního stylu.

Jak baskytaru ozvučit?

Stejně jako elektrická kytara i baskytara potřebuje nějakou aparaturu, do které nástroj zapojíte a která reprodukuje zvuk nástroje. Tyto aparatury rozdělujeme na dva typy: baskytarová komba a set baskytarového zesilovače a reproboxu. Začátečníkům doporučujeme baskytarové kombo. Toto zařízení v sobě totiž má už zabudovaný zesilovač i reproduktor, takže nic dalšího nepotřebujete.

Pro domácí hraní a první basové kroky vám postačí kombo s výkonem do 50 W (výkon komba udáváme u každého z nich). Pokud plánujete hrát s kapelou bez bicích (třeba jen kytarista, klávesy a nějaká lehčí perkuse), pak se porozhlédněte po něčem okolo 100 W. Pakliže vaše kapela bude mít plnohodnotnou bicí soupravu, bude to chtít něco, co má 200 W a více.

Příslušenství pro baskytary

Basová kytara se neobejde bez základního příslušenství. V první řadě potřebujete nástrojový kabel, kterým připojíte basu do komba nebo zesilovače. K naladění nástroje pak budete potřebovat ladičku (dobře poslouží jakákoli klipová). Hodit se vám bude také popruh a stojan. Pokud s basou hodláte cestovat, doporučujeme koupit měkký obal (pohodlnější) nebo pevný kufr (bezpečnější).

Pakliže máte k výběru basové kytary jakékoliv další dotazy nebo se prostě stále nemůžete rozhodnout, neváhejte nás kontaktovat na bezplatné lince 800 100 029 nebo na e-mailové adrese .

Ať vám to hraje! :-)

© AUDIO PARTNER s.r.o.
Čekejte prosím