• Před 20 hodinami koupil zákazník

  • Před 1 dnem koupil zákazník

  • Před 1 dnem koupil zákazník

  • Před 1 dnem koupil zákazník

  • Před 1 dnem koupil zákazník

  • Před 1 dnem koupil zákazník

Naposledy navštívené

  • LINE 6 POD HD500X

    LINE 6 POD HD500X

LINE 6 POD HD500X

Kytarový multiefekt | HN141853

13 490 Kč

Našli jste lepší cenu?

Na prodejně

Sklad Modřany Není

Prodejna Modřany Není

Prodejna Děkanka 2 ks

Prodejna Brno Není

POD HD500X
Málokterá řada multiefektů získala ve světě takový věhlas jako právě Line6 POD. Ať již hledáte jednoduchý multiefekt na domácí hraní a nahrávání nebo obrovské zvukové monstrum do studia a na živé hraní, v rodině POD jistě naleznete, co potřebujete. Díky kvalitním simulacím zesilovačů a reproboxů, mnoha perfektním efektům, spolehlivosti a jednoduchému ovládání si POD získaly oblibu amatérů i profesionálů po celém světě.

POD HD500X patří do kategorie Stage, a jde vskutku o dobré řešení pro kvalitní hraní a nahrávání doma, ve zkušebně či na koncertních pódiích. Jde o zařízení, jehož možnosti značně rozšiřuje bohatá výbava či inteligentně řešené ovládání. Verze HD představují i nové algoritmy pro všechny simulace, díky kterým zní ještě lépe a věrněji. Ohromnou výhodou u modelu HD500 je technologie Dual Tone Processing – ta umožňuje rozdělit signál do dvou větví a pracovat s nimi separátně, a dynamické DSP, díky čemuž lze s efekty pracovat bez jakýchkoli omezení.

Je v něm zabudováno 30 simulací zesilovačů, reproboxů a předzeislovačů, přičemž tato sbírka pokrývá celé totální spektrum a všechny legendární kytarové zvuky. Vedle nich je zde přes 100 profesionálně designovaných efektů, u kterých lze pracovat s mnoha parametry, a 8 simulací mikrofonních preampů. U HD lze pracovat se 512 presety. Ve výbavě tohoto multiefektu je i 48 sekundový looper, chromatická ladička nebo tap tempo spínač

Pokud jde o samotné zařízení, tak na jeho zadní straně naleznete konektory pro připojení kytary, a to jak pro pasivní, tak pro aktivní nástroj, XLR vstup s vlastním gainem, sluchátkový výstup, stereo výstup, a konektory pro připojení footswitche (Line6 L6-Link rozhraní) a externího expression pedálu. Navíc je zde Aux-In pro CD nebo mp3 přehávače a další zařízení, vstup pro kytary Variax, a MIDI vstup a výstup, S/PDIF rozhraní a stereo efektová smyčka.

K jeho ovládání slouží 12 podsvícených nožních přepínačů, expression pedál schopný ovládat až 52 parametrů v reálném čase najednou, 7 potenciometrů a několik dalších ovladačů umístěných na horní straně. Pro maximální přehlednost je zde i velký LCD display.

Tento procesor samozřejmě nejlépe využije své možnosti ve spojení s dalšími zařízeními Line6 – například kytarami Variax, aparáty DT, nebo PA systémy StageSource. Ne nadarmo takové soustavy nazývají u Line6 jako Dream Rig, protože při jejich použití jste omezeni opravdu jen svou fantazií.


Technické údaje
• kytarový multiefekt
• 30 HD simulací kytarových zesilovačů, reproboxů a předzesilovačů
• přes 100 efektů + looper (48 sekund)
• 8 simulací mikrofonních preampů
• 512 presetů / 8 bank
• možné použít až 8 efektů najednou
• ovládání: 12 podsvícených nožních spínačů, expression pedál, 7 potenciometrů
• zabudovaná ladička
• Tap Tempo
• A.I.R. Mode – možnost hraní do aparátu i přímo do sluchátek / PA
• Dual Tone Processing – možnost rozdělení signálu do dvou nezávislých větví
• vstupy: 6,3 mm Jack Inst-In (aktivní / pasivní), Aux-In, XLR Mic-In
• výstupy: 2x 6,3 mm Jack, 2x XLR, 6,3 mm Jack sluchátkový
• stereo efektová smyčka zařaditelná kamkoli do signálového řetězce
• USB rozhraní
• MIDI rozhraní
• S/PDIF rozhraní
• velký LCD display
• vstupy pro footswitch Line6 L6-Link a externí expression pedál
• vstup pro kytary Line6 Variax

Průměrné hodnocení

5

56 x

40 x

30 x

20 x

10 x

Uživatelské hodnocení

15. 11. 2014 10

Efekt určitě doporučuji a zatím jsem s ním nadmíru spokojen. Lze ho používat i jako klasické stopmboxy kde si k jednotlivým krabičkám přiřadíte jednotlivé pedály a můžete je bypassovat jedním klepnutím. Velmi jednoduše se díky všem možným nastavením dají kopírovat zvuky různých kapel a i vyrábět vlastní originální bez nutnosti utrácet desítky tisíc za komba, hlavy, efekty, apod. Mohl bych toho napsat ještě spoustu, ale nevím jestli to má smysl :D

Výborný multiefekt pokud nemáte dost peněz kupovat vše zvlášť Možnost uložení velkého množství písniček Ideální pro cover kapely, začínající i pokročilé muzikanty V komibanci s dalšími prvky Line6 nemá vůbec špatný zvuk Možnost používat vlastní zesilovač jako prvek v chainu presetu Veliká konektivita, nemá jenom jeden vstup a dva výstupy ale umožňuje flexibilitu Pedál umí ovládat spoustu různých parametrů Dá se propojit s PC kde se presety vyrábí jedna radost

Pro technické analfabety bude práce s efektem asi složitější

25. 1. 2016 10

POD HD500X má všechno, co jsem si přál, s cukrem a šlehačkou navrch. Mám tam autentické zvuky starých zesilovačů, které bych nezaplatil a když ano, nemohl bych hrát doma tak hlasitě, abych dosáhl takový zvuk. Mám tam asi všechny efekty co člověk může mít, které můžu použít jako vlastní stompbox, vyměnit všechny parametry, vyměnit posice, dát efekty před nebo za zesilovač a můžu to kombinovat s mými starými efekty, které mám už dlouho. Mám možnost použit dva různé zesilovače jako Pre-Amp a Master-Amp a tak dal... Důležité je jestě řict, že jsem už starší člověk a největší fanoušek počítačů nejsem. Byl jsem prekvapen jak jednoduchá a komfortní je práce s editorem na počítači. Podle mě je to špičkový produkt a výborná alternativa pro každého člověka a každou přiležitost.

Kvalita vyrobce
Zvukové možnosti (modelování zesilovače a efektů)
Jednoduchá manipulace, s editorem na počítači jestě komfortnejší
Možnost propojeni do line6 DT- zesilovače nebo s L2/L3 aktivními reproduktory
Integrovaný looper a ladička

Pavel

10. 3. 2016 00

máme rok 2016 téměř jaro , no a 500stovka je pořád naprostou špicí mezi pracovními stanicemi pokud se budem pohybovat v této cenovce vesměs nic v podobné cenovce nemá šanci . konkurenti nejsou příliš přesvědčivý svými chemickými zvuky tady si jen stačí vabrat upravit a jede to

přirozenost když se s tím naučíte i rychlost editace výborný pedál s možností min /max leckde nebývá vůbec

trochu složitejší editace skrytých nastvení ale dá se to odhalit a zvládnout

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Jak vybrat kytarový efekt

Drtivá většina hráčů na elektrickou kytaru se neobejde bez kytarového efektu. Tyto efekty slouží pro úpravu kytarového zvuku a ozvláštnění hry. V principu jde o krabičku, která je zapojená mezi elektrickou kytarou a zesilovačem nebo kytarovým kombem. Tato krabička po sepnutí upravuje signál jdoucí z kytary tak, aby z reproduktoru hrál už „zefektovaný“ zvuk.

TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY:

Nejoblíbenější a nejpoužívanější efekty na světě jsou krabičky typu Distortion. Tyto efekty zkreslují zvuk elektrické kytary, takže kytara zní tak, jak znáte z tvrdších rockových a metalových žánrů. Nezkreslená elektrická kytara bude totiž znít v podstatě podobně jako akustická kytara.
V případě potřeby vám s výběrem pomohou naši odborníci na telefonním čísle 800 100 029 (po-pá 9-20h, so 10-17h) nebo na e-mailové adrese .

Základní rozdělení kytarových efektů:


Overdrive

Efekty typu Overdrive simulují „přebuzení“ lampového zesilovače. Zvuk elektrický kytary je pak charakteristicky „nakřáplý“ a „špinavý“. Overdrive se začal v hudbě masivně prosazovat v 60. letech.

Distortion

Distortion lze jednoduše popsat jak další úroveň zkreslení. Oproti Overdrivu je Distortion ještě agresivnější, má delší dozvuk a zcela typicky ho najdete ve všech metalových žánrech.

Ekvalizér

Ekvalizér jistě znáte z hifi přehrávačů a podobně. Slouží k zesílení nebo naopak zeslabení určitých frekvencí jako jsou basy, středy a výšky. Tyto efekty zesilují/zeslabují frekvenci v daném pásmu zhruba o +- 12 až 20 decibelů.

Phaser

Efekty typu Phaser mění hlasitost vybraného pásma frekvencí, zároveň k původnímu signálu přidávají jeho fázově posunutou kopii. V praxi to vypadá jako kdyby Phaser dýchal.

Tremolo

Mezi nejstarší efekty patří Tremolo. Díky snadné technické realizaci byl často zabudováván do aparátů jako Vox či Fender. Slouží k pravidelně se opakujícímu zeslabování a opětovném zesílení signálu, jehož rychlost lze upravovat. Při citlivém nastavení docílíme pěkného, houpavého a jakoby tikavého efektu přičemž se nemění výsledný charakter či výška zvuku.

Reverb

Od poloviny 70. let se začaly objevovat modulační efekty jako Chorus, digitální Echo a především Reverb. Jedná se o jeden z nejčastěji používaných efektů, který bývá i velmi často součástí původní výbavy kytarových aparátů už od výrobce. Dodává zvuku prostor od (podle nastavení parametrů) malé místnosti až po zdání ozvěny rovnající se velké hale.

Chorus

Chorus se snaží napodobit unisono hru více nástrojů najednou tak, že rozděluje signál a následně k původnímu přimíchá zpět další (lehce upravený). Především při použití na čistou (nezkreslenou) kytaru dodává Chorus zvuku na objemu a bohatosti. Nejlépe se Chorus projeví při zapojení do sterea, ale i při mono zapojení je výsledek velmi dobrý.

Delay

V 50. letech se objevují jedny z prvních Delayů a v polovině 70. let představuje firma EHX slavný Delay Memory Man. V principu vytváří Delay ozvěnu, která se dle nastavení efektu vrací a opakuje. Opakovaný zvuk je přesnou kopií toho původního, který hrajete, přičemž s každým opakováním se snižuje hlasitost ozvěny.

Wah wah

Mezi kytaristy je efekt Wah-wah často přezdíván jako „kvákadlo“. Je totiž charakteristický kvákavým zvukem, který vzniká při šlapání na pedál efektu (ten bývá standardně jeho součástí).

Looper

Tento typ efektu je velmi oblíbený zejména mezi sólovými hráči na akustickou i elektrickou kytaru. Looper totiž umožňuje „zasmyčkovat“ vaši hru na kytaru a tu přehrávat, jak jen dlouho potřebujete. To znamená, že spustíte Looper, zahrajete nějaký kytarový podklad a Looper ho bude hrát dokola. Do této smyčky pak můžete hrát melodii, zpívat a podobně.

Příslušenství

Při nákupu kytarového efektu také nezapomeňte na důležité příslušenství, které se vám bude hodit. Především jde o propojovací kabely, kterými propojíte jednotlivé efekty mezi sebou. Při výběru efektu také zjistěte, zda je dodáván s adaptérem (tuto informaci uvádíme v popisku) nebo s 9V baterií (standard). Při použití více efektů se bude hodit tzv. multiadaptér s možností napájení více krabiček najednou. Při použití více efektů se také neobejdete bez pedalboardu, což je kufr, na jehož podlahu efekty připevníte a budete je mít vždy připravené a zapojené ve správném pořadí.

© AUDIO PARTNER s.r.o.
Čekejte prosím