• Před 20 hodinami koupil zákazník

 • Před 1 dnem koupil zákazník

 • Před 2 dny koupil zákazník

 • Před 2 dny koupil zákazník

 • Před 3 dny koupil zákazník

 • Před 3 dny koupil zákazník

Naposledy navštívené

 • LINE 6 Spider IV 15

  LINE 6 Spider IV 15

LINE 6 Spider IV 15

Kytarové modelingové kombo | HN107958

Zboží již není v prodeji

Vyberte si podobné zboží:

 • LINE 6 Micro Spider

  LINE 6 Micro Spider

 • LANEY LR5

  LANEY LR5

 • LANEY LR20

  LANEY LR20

SPIDER SERIES
Série Spider je asi neznámější řadou z nabídky Line 6. Nabízí modelingové zesilovače a komba, tedy aparáty postavené na základně digitálního procesoru, díky kterému je možné zvuk téměř libovolně upravovat, a to na velmi vysoké úrovni. Z jednoho aparátu je tak možné dostat nepřeberné množství velmi dobře znějících zvuků. Tato technologie samozřejmě umožňuje i mnoho dalšího – kromě různých zajímavých funkcí nabízí tyto aparáty i velmi dobré možnosti ovládání a práce se zvukem. Line 6 Spider jsou v mnoha ohledech ideální volbou pro hudebníky, kteří potřebují opravdu univerzální aparát disponující kvalitním zvukem.

SPIDER IV 15
Tento aparát spadá do čtvrté, tedy nejaktuálnější a nejvyvinutější generace Spiderů a nabízí tak tedy nejvyspělejší modeling. Konkrétně jde o 15 Wattové tranzistorové kombo, které je osazeno 8 palcovým reproduktorem. Díky tomu je ideálním na domácí cvičení.

Na předním panelu se nachází všechny potřebné ovládací prvky, tedy vstup pro kytaru, přepínače kanálů a osm potenciometrů.Spider obsahuje čtyři kanálů, z nichž každý nabízí simulaci jiného zvuku. U každého kanálu je možné uložit konkrétní nastavení do presetu. Kanály jsou pojmenovány Clean, Crunch, Metal a Insane, tudíž zde naleznete kompletní tonální spektrum od čistého po silně zkreslený zvuk, inspirace byla brána z aparátů Fender, Marshall nebo Mesa Boogie. Ovládat lze standardně množství gainu pomocí ovladače Drive, hlasitost kanálu potenciometrem Chanel Volume a celkovou hlasitost pomocí Master. Zbylé tři potenciometry nesou jména Bass, Mid a Treble a slouží tedy jako 3 pásmový ekvalizér.

Též zde naleznete vstup pro externí zařízení typu mp3 či CD přehrávače, digitální vstup pro připojení footswitche a sluchátkový či recordingový výstup. Také zde jsou dva potenciometry určené pro nastavení efektů. Těch je zde šest a aktivní lze mít až dva najednou. Jedním ovladačem určujete úroveň Chorusu zároveň s Flangerem, Phaseru či Tremola. Druhý ovládá Sweep Echo, Tape Echo a Reverb. K jejich nastavení lze použít i spínač Tap-Tempo, kterým se i spíná integrovaná ladička.

Line 6 Spider IV 15 je vyspělý modelingový aparát, který nabízí asi to nejlepší, co se dá v současnosti v této oblasti najít. Díky svým schopnostem je ideální volbou pro mnoho kytaristů.

Technické údaje
• kytarové modelingové kombo
• výkon: 15W
• reproduktor: 8‘‘
• kanály: Clean, Crunch, Metal, Insane
• 4 uživatelské presety
• ovládání: Drive, Bass, Mid, Treble, Chanel Volume, Master
• efekty: Chorus/Flanger, Phaser, Tremolo, Sweep Echo, Tape Echo, Reverb
• Tap-Tempo
• sluchátkový / recordingový výstup
• Aux-In
• zabudovaná ladička
• váha: 7,7 kg

Parametry

 • Výkon: 15 W
 • Repro: 1x 8 "
 • Počet simulací: 4
 • Počet efektů: 6
 • Výstup pro externí reprobox: Ne
 • USB: Ne
 • Integrovaná ladička: Ano
 • Vstup pro mikrofon: Ne
 • Sluchátkový výstup: Ano
 • MP3/linkový vstup: Ano
 • Provoz na baterie: Ne
 • Vstup pro footswitch: Ano
 • Footswitch součástí: Ne

Průměrné hodnocení

4,6

517 x

41 x

32 x

20 x

11 x

Uživatelské hodnocení

6. 10. 2014 00

Dobré

Efekty

Návod nebyl v českém jazyce

10. 10. 2014 00

nízká cena, pro začátečníka ideální

Chybí český manuál

29. 1. 2015 00

Jsem začátečník a kombo mi naprosto vyhovuje, je tam na mě až moc čudlíků a nastavování :D Ale až se s tím pořádně naučím, bude to jen k dobru a zvuk si nastavím, přesně jak chci. Určitě doporučuji na domácí cvičení.

Několik kanálů a všeho možného nastavování Super zvuk Ke kombu byl i kabel, sice je takový provizorní, kratší, ale jako nouzovka, nebo do začátku bez problému Super cena / výkon Kombo není nijak extra těžké, ani velké, ale přes to výkonné Pro začátečníka asi nejepší volba

Nevím, jestli to tak nemusí být, ale vzadu je nezadělaná část, kam mi padá bordel a prach, takže ho musím přikrývat

30. 1. 2015 00

Po registraci produktu na stránkách výrobce máte k dispozici nastavení pro různé songy. Pro mne, jako začátečníka, velmi užitečné.

31. 1. 2015 00

ok doporučuji akorát trošku chyběl český manual

za tu cenu je super

27. 2. 2015 00

výkon/cena - pecka

za ty prachy super

17. 3. 2015 00

Dobrý přístroj na domácí cvičení.

Výborný zvuk metal.

Maličko mázlí zvuk./můj dojem

2. 9. 2015 00

Za tu cenu máte úžasnej výrobek kterej potěší a skvěle funguje!!!

nejlepší všechno

nevim

Milan

10. 9. 2015 00

Mohlo by to být dobré kombo, kdyby...

U mnou zakoupeného kusu je zřejmě vadná elektronika. Při úplném ztlumení "chan vol" i "master" se sice zvuk úplně vypne, ale po vypnutí a opětovném zapnutí komba je zvuk opět slyšet... Rovněž při přepínání "amp models" kombo nedrží nastavenou hlasitost a automaticky se zvýší, což dost obtěžuje. Budu

21. 10. 2015 00

Doporučuji všem kteří si chtějí dopřát pořádný odvaz a nemají možnost moc investovat :-) Za tuto cenu je kombo naprostou královnou ve své třídě :-)

Super hračka pro začínající hráče

na toto kombo se nedá vznést námitka :-D

Daniel

30. 10. 2015 00

Na domácí hraní velice dobré. Slušný zvuk s výkonem dostatečným pro rušení sousedů o i dvě patra výše.

- cena - možnost použití efektů bez externích krabiček

- při změně modelu zesilovače kašle na aktuální nastavení potenciometrů a vše (kromě MASTER volume) nastaví podle továrního nastavení. - bez nožního přepínače nelze připojit k počítači

31. 12. 2015 00

kvalitní zvuk, perfektní na domácí cvičení

Michal

10. 2. 2016 00

Za tuto cenu kombo nabízí nesrovnatelný zvuk s porovnáním levných tranzistorových komb - zvláště metalový mod. Bohužel ke kombu není návod a tak mnoho lídí může štvát změna hlasitosti při přepínání modu nebo ne uplně čistý zvuk v modu clean. Vše lze ale nastavit a uložit do paměti.

skvělý zvuk, možnost 4 základních módů + 6 dalších efektů.

chybí návod, což je u tohoto komba dost důležité - je tedy třeba hledat na netu jak na to. Možná by mohl alespon prodejce funkce lépe popsat.

16. 3. 2016 00

Dobrý stroj,na domácí hraní perfekt.Asi zvládne větší prostor, ale ještě jsem nezkusil.Imitace zvuku perfect... Ze strachu co se nyní děje na e-shopech jsem raději bral z tohoto osvědčeného. Jediné co mě mrzí je to, že se zde klade větší důraz na marketing než na přeložení pěti blbých stránek, které zaplať pánbůh dal nějaký borec na uložto.

Opravdu velké množství efektů

Chybí český návod

František

16. 7. 2016 00

Byl jsem velice mile překvapen rychlostí dodání komba.Jeden den jsem objednal druhý den jsem už na něj hrál.Jen jsem ho vyzkoušel a zatím spokojenost.

Manuál není v českém jazyce

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Jak vybrat kytarové kombo

Aby elektrická kytara hrála, je potřeba zapojit ji do kytarové aparatury. Za takovou kytarou aparaturu považujeme kytarová komba nebo kytarové zesilovače propojené s reproboxem. Vzhledem k tomu, že kytarových komb existuje několik druhů, usnadníme vám nákup díky tomuto rádci na téma „jak vybrat kytarové kombo“.

Kytarové kombo je zařízení, které v sobě kombinuje zesilovač a reproduktor. Kombo je tak jednoduchá cesta k vašemu budoucímu zvuku. Stačí ho zapojit do zásuvky, propojit pomocí nástrojového kabelu s kytarou a začít hrát.

TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY:

Pokud patříte mezi začátečníky a sháníte první kombo pro domácí cvičení, doporučujeme pořídit si tranzistorové kombo s výkonem do 30 - 50 Wattů. Takové kombo bude pro začátečníka naprosto dostačující. V případě potřeby vám s výběrem pomohou naši odborníci na telefonním čísle 800 100 029 (po-pá 9-20h, so 10-17h) nebo na e-mailové adrese .

Dělení kytarových komb


Tranzistorová komba

Výhodou tranzistorového komba je především stálý zvuk. Tón je ostřejší a příjemný je jejich čistý kanál. Pro domácí cvičení postačí komba menších rozměrů s výkonem 10 – 50 Wattů. Ideálně by mělo být dvoukanálové, tedy s čistým a zkresleným kanálem (Clean/Drive). Výhodou může být Aux vstup pro zapojení mp3 přehrávače nebo telefonu kvůli playbacku při cvičení. Spousta komb je také vybavená výstupem pro sluchátka (Phones Out). Tranzistorová komba jsou nenáročná na údržbu, relativně „milosrdná“ k počátečním nedokonalostem hry a především přijatelná cenou.

Hybridní komba

Hybridní komba kombinují tranzistorový a elektronkový obvod. V drtivé většině tzv. hybridních aparátů je předzesilovač (preamp) elektronkový neboli lampový a koncový zesilovač (poweramp) tranzistorový. Lampový preamp poskytuje větší dynamiku zvuku, podobně jako u čistě lampových aparátů a díky tranzistorovému powerampu zachovává přijatelnější cenu. Stejně jako tranzistorové aparáty může být vybaveno vstupem Aux In a výstupem pro sluchátka.

Modelingová komba

Tyto aparáty bývají zpravidla tranzistorové, ve výjimečných případech pak hybridní. Modelingová komba jsou charakteristická tím, že v jejich předzesilovači (preampu) je navíc obsažen digitální procesor. Ten dokáže simulovat různé druhy zvuků, zkreslení, typů aparátů a většinou se zde setkáme i s modulačními efekty (chorus, echo, tremolo a podobně). Krom vstupu Aux a sluchátkového výstupu tato komba také často obsahují USB výstup pro nahrávání kytary do PC.

Lampová komba

Lampová komba patří mezi ty nejdražší, což má své opodstatnění. Předzesilovač i koncový zesilovač je zde vybavený lampami (elektronkami), proto se tyto aparáty také nazývají jako celolampové. Jejich zvuk je velice dynamický a při živém hraní s kapelou se nejlépe zvukově prosazují vedle ostatních nástrojů (především bicích), protože lampy zesilují širší spektrum frekvencí. Rozdíl je i v potřebném výkonu; 15 – 30 wattové kombo nebo zesilovač bez problémů „nakrmí“ menší a střední pódia. Obecně vzato jsou tyto druhy aparátů dodnes nepřekonané.

Akustická komba

Ačkoliv může jít o logický protimluv, tak existují i akustická komba. Ta jsou samozřejmě plně elektronická, jejich pojmenování „akustická“ ale značí, že jde o aparáty určené pro elektroakustické kytary. Tato komba bývají standardně vybavená i tzv. XLR vstupem, který je určený po mikrofon. Každý písničkář, který hraje na elektroakustickou kytaru a zpívá, najde v akustickém kombu optimální volbu.

Výběr dle počtu a velikosti reproduktorů

Různě velké reproduktory produkují různý charakter zvuku. Zatímco menší repro bude konkrétnější ve vyšších frekvencích, větší reproduktory jsou pak vhodnější pro nízké, basové frekvence. Všeobecně lze říci, že kombo s větším reproduktorem nebo více reproduktory bude mít plnější zvuk.

Průměr reproduktorů v kytarových kombech a reproboxech se vždy udává v palcích. Naprostý standard jsou komba s jedním dvanáctipalcovým reproduktorem, což je tedy označeno jako 1x 12“. V menších kombech pak najdete 1x 10“ reproduktor, naopak výkonnější mohou mít třeba 2x 12“ repra.

Nezapomeňte dokoupit příslušenství

 • LINE 6 FBV Express MKII

  Speciální nožní přepínač

  2 690 Kč

© AUDIO PARTNER s.r.o.
Čekejte prosím