• Před 1 dnem koupil zákazník

 • Před 5 dny koupil zákazník

 • Před 5 dny koupil zákazník

 • Před 6 dny koupil zákazník

 • Před 7 dny koupil zákazník

 • Před 7 dny koupil zákazník

Naposledy navštívené

 • NOVATION ReMOTE 25 SL MKII

  NOVATION ReMOTE 25 SL MKII

-6%

NOVATION ReMOTE 25 SL MKII

USB/MIDI keyboard | HN115588

8 050 Kč

7 560 Kč

Sleva platí do 31. 3. 2017

Našli jste lepší cenu?

Skladem

Sklad Modřany 5+ ks Lze vyzkoušet v Prodejně Modřany.

Lze vyzkoušet v Prodejně Modřany.

Prodejna Modřany Není

Prodejna Děkanka 2 ks

Prodejna Brno Není

Systémová tlačítka:
Přepínání pracovních režimů Automap (Learn, View, Browser Groupsatd.)
Tlačítka pro oktávovou transpozici s LED indikací

Hlavní systémové tlačítko z SLje zjednodušené; nyní obsahuje:
1 tlačítko pro vypínání/zapínání Automap (nahrazuje dřívější PLAY) – manuální MIDI režim je tak oddělen od režimu Automap a v případě potřeby ho můžete úplně vynechat
Šablony a editační režimy byly sloučeny, uvnitř každé šablony tak můžete upravovat individuální i globální parametry

Konektivita

Zadní panel obsahuje tyto konektory:
Data Port: 1 x USB (Win XP/Vista a Mac OSX – nejsou Class Compliant)
MIDI: MIDI ONE: IN, OUT a Thru, MIDI TWO: OUT
Sustain pedál: 1 x 1/4 jack
Expression pedál: 1 x 1/4 jack
Vypínač: Ext. DC/USB

Minimální systémové nároky:
Mac OSX 10.4.0 nebo novější (včetně Leopard a Snow Leopard (pouze 32-bit kernel)) nebo Windows XP a
Service Pack 2 a novější (včetně Vista 32/64 a Windows 7 32/64)

Minimální konfigurace počítače: Mac - G4/1GHz, 256MB RAM nebo PC -
Pentium 3/1GHz/256MB RAM (operační systém Vista vyžaduje lepší parametry)

Přiložený software:
Ableton Live Lite
Novation Bass Station (legendární analogový bass synth)
Loopmasters sample library (více než 1GB samplů)
Mike The Drummer - (502MB bicích loopů a breaků)

Parametry

 • Počet kláves: 25
 • Velikost kláves: Standardní
 • Klaviatura: Fatar
 • Typ klaviatury: Polovyvážená s aftertouch
 • Povrch klaviatury: Hladký
 • Provoz na baterie: Ne
 • Vstupy: Sustain Pedal, Expression Pedal, MIDI IN
 • Výstupy: USB (B), 2x MIDI OUT, MIDI THRU
 • Barva: Stříbrná
 • Software: Ableton Live 9 Lite
 • USB Midi: Ano
 • Obsah balení: USB kabel, aktivační kódy pro software
 • Šířka: 468 mm
 • Hloubka: 293 mm
 • Výška: 68 mm
 • Hmotnost: 3,3 kg

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Jak vybrat MIDI klávesy

TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY:

Pokud máte domácí studio, případně produkujete hudbu na počítači, pak dříve či později zjistíte, že se neobejdete bez MIDI kláves. Proč tomu tak je a k čemu MIDI klávesy slouží, případně jak se dělí, se dozvíte v tomto nákupním rádce „Jak vybrat MIDI klávesy“.

Pokud patříte mezi začátečníky a sháníte naprostý standard, zvažte nákup MIDI kláves Novation ze série Launchkey. Tato zařízení vám poskytnou absolutní MIDI standard, ale i speciální výbavu (pady, posuvníky, otočné knoby), která se vám bude hodit hned, co se v MIDI problematice trochu zorientujete. V případě potřeby vám s výběrem pomohou naši odborníci na telefonním čísle 800 100 029 (po-pá 9-20h, so 10-17h) nebo na e-mailové adrese

Co jsou MIDI klávesy

Důležitá informace na úvod pro ty, kdo se s problematikou MIDI ještě nesetkali, je, že MIDI klávesy neobsahují žádné zvuky. Samy o sobě tedy nehrají. MIDI klávesy jsou vlastně ovladače, které posílají informace o výšce tónu, dynamice, zvukových parametrech atd. a jejich prostřednictvím hrajete na ovládaný nástroj. Tyto nástroje, na které můžete MIDI klávesami hrát jsou dvojího typu: virtuální (softwarové) nástroje v počítači nebo hardwarové nástroje (například rackový syntezátor), které jsou vybavené vstupem pro MIDI. Nejčastěji však budete MIDI klávesy používat k hraní na virtuální nástroje, tedy softwarové nástroje v různých hudebních programech v PC (Ableton Live, FL Studio, Cubase, Pro Tools a další).

Podle toho, jaký v tomto programu zvolíte nástroj, tak takový nástroj budete MIDI klávesami ovládat: piana, varhany, smyčce, basy, perkuse, syntezátory. MIDI klávesy v tomto nemají omezení – jediným omezením je počet nástrojů vaší zvukové banky PC.


Podle čeho vybírat MIDI klávesy

Jsou dvě hlavní kritéria, podle kterých budete vybírat MIDI klávesy. Jedním je typ klaviatury a druhým pak další výbava, jakou klávesy mají krom samotné klaviatury.

Klaviatura

Všeobecně lze klaviaturu MIDI kláves dělit na kladívkovou a dynamickou. Kladívková klaviatura simuluje tradiční klaviatury akustických pian. To znamená, že má těžší průběh, pomalejší odezvu a bude vyhovovat hlavně těm, kteří jsou zvyklí hrát na piano. Hodí se tedy hlavně na ovládání a nahrávání virtuálních pian.

Druhým a rozšířenějším typem klaviatury je dynamická. Ta odpovídá klaviaturám používaným například na syntezátorech. Klávesy jsou oproti kladívkovým menší, hladší, lehčí a mají přesnou reakci a rychlejší odezvu a zdvih (návrat do původní pozice). Hodí se na nahrávání elektronických zvuků, perkusí, syntezátorů, kytar, bas a dalších nástrojů. Oproti MIDI klávesám s kladívkovou klaviaturou jsou také podstatně levnější a mohou mít i znatelně menší rozměry.

Při výběru také zvažte rozsah klaviatury, což je v praxi vlastně počet kláves. Pro nahrávání elektronických zvuků, syntezátorů, beatů nebo basových linek vám bude stačit rozsah dvou oktáv (37 kláves). Pro složitější postupy, rozložené akordy a pianové fráze budete koukat spíše po klávesách s rozsahem 5 a více oktáv (61 kláves a více).

Nadstandardní výbava MIDI kláves

Za nadstandardní výbavu můžeme považovat vše nad rámec klaviatury. Jde zejména o všechny ty svítící, otočné, posuvné, mačkací a další prvky. Patří sem knoby (otočné potenciometry), fadery (vertikálně posuvné ovladače) a pady (čtvercová měkká tlačítka, často podsvícená). Žádný z těchto ovladačů nemá pevně danou svou funkci, protože mohou být přiřazené k různým parametrům podle konkrétního nástroje v PC, který používáte. Pomocí knobů můžete ovládat třeba parametry syntezátorů nebo efektů. Toto ovládání je uživatelsky příjemnější a usnadní to vaši práci s nástrojem, než abyste museli brát do ruky myš a nešikovně parametry posouvat v PC.

Podsvícené pady jsou zase vhodné (díky své ultrarychlé odezvě) pro tvorbu a nahrávání rytmických paternů, kdy každý pad odpovídá nějakému zvuku bicích. Dalším častým použitím je pak spouštění samplů a různých efektových zvuků. Pokud tedy plánujete produkovat hlavně elektronickou hudbu, budou se vám tyto další ovladače určitě hodit.

1. klaviatura

2. posuvné fadery

3. otočné knoby

4. podsvícené pady

Připojení MIDI kláves

Drtivá většina MIDI kláves se dnes do PC připojuje přes USB. Dnešní technologie většinou umožňuje tzv. plug&play, to znamená, že počítač (Windows i Mac) klávesy rozpozná ihned po připojení, takže budete moci hrát okamžitě po spuštění vašeho hudebního softwaru.

Kde seženu hudební software (tzv. DAW)?

Ke většině MIDI kláves dostanete také jako součást intro verzi produkčního programu pro tvorbu hudby v PC. Příkladem může být třeba Ableton Live Lite, což je startovní verze proslulého softwaru. Tyto „intro“ verze vám budou stačit pro naučení a první kroky s MIDI. V budoucnu budete vždy moci za příplatek upgradovat tyto programy na profesionální verze.

Co je součást balení a co ještě potřebuju dokoupit?

Součástí balení standardně bývá USB kabel a začáteční verze hudebního softwaru (většinou ve formě odkazu ke stažení). Někteří výrobci dávají ještě různé bonusy jako smyčky, zvukové banky a podobně. V zásadě tak k tomuto typu kláves nepotřebujete už nic - pouze váš počítač a chuť produkovat hudbu :-).

Jak může vypadat hudební produkce s MIDI klávesami uvidíte zde:Je vám vše jasné? V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte obrátit na naši bezplatnou linku 800 100 029 nebo napište na .

Nezapomeňte dokoupit příslušenství

 • NOVATION Soft Bag 25

  Klávesový obal

  1 100 Kč

© AUDIO PARTNER s.r.o.
Čekejte prosím