• .

  Před 13 hodinami koupil zákazník

 • .

  Před 18 hodinami koupil zákazník

 • .

  Před 1 dnem koupil zákazník

 • .

  Před 1 dnem koupil zákazník

 • .

  Před 1 dnem koupil zákazník

 • .

  Před 1 dnem koupil zákazník

Naposledy navštívené

 • .

  RME Fireface UFX II

RME Fireface UFX II

USB i FireWire zvuková karta | HN170859

49 520 Kč

Nejlepší cena pro vás

Dodání do 1-2 týdnů

60 audio kanálů! Digitálně ovládané high-end předzesilovače, konvertory s referenční třídou kvality, plná podpora 192 kHz a digitální rekordér s přímým záznamem na USB média.

Minimální latence kombinovaná s legendární stabilitou ovladačů RME, aktivním potlačením jitterů, profesionální referenční úrovní, rozšířenou stand-alone funkcionalitou, unikátním DIGIcheck měřením a analýzou a samozřejmě plná podpora Win i Mac, to vše dělá z UFX špičkovou profesionální zvukovou katu.

Srdcem UFX je TotalMix FX, signálový mix a router, řízený dvěma DSP s integrovanými efekty (EQ, Dynamika, Reverb/Echo), podporou až 192 kHz a interním monitoringem. Množství různých funkcí je podepřeno jejich maximální použitelností. A to také díky jasnému multifunkčnímu barevnému grafickému LCD displeji, který umožňuje zobrazovat úroveň všech 60 kanálů plus efektové sběrnice a kompletně ovládat všechny klíčové vlastnosti přímo z předního panelu UFX.

RME FireFace UFX je opravdu nekompomisní řešení pro všechny, kteří žádají maximální kvalitu, stabilitu a funkcionalitu při práci s audio signálem.

Vstupy a výstupy


UFX nabízí 30 vstupních 30 výstupních audio kanálů. Všechny tyto vstupy a výstupy je možné využívat zároveň. Takže 12 analogových a 18 digitálních kanálů může být nahráváno do 30 nezávislých stop.

Analogové I/O

UFX nabízí 12 analogových vstupů a výstupů. 8 symetrických TRS vstupů je na zadním panelu a 4 XLR vstupy s Mic/Hi-z předzesilovači jsou vepředu. 6 symetrických TRS výstupů a 2 XLR výstupy (ideální pro přímé propojení s hlavními studiovými monitory) jsou na zadním panelu. Na předním panelu pak najdete dvojici sluchátkových výstupů.

Co se týče kvality analogového signálu, RME vždy hrála tak trochu vlastní ligu a UFX není v tomto výjimkou. Převodníky použité v UFX se používají pro referenční přístroje a garantují tak opravdu špičkovou kvalitu. Nepřidávají ani neubírají ze zvuku cokoli co tam nepatří, prostě zaznamenávají a přehrávají zvuk tak, jak je. Proto si RME dává záležet i na analogových obvodech a používají symetrická zapojení všude, kde je to žádoucí.

Mic/Instr předzesilovače s paralelní konverzí

UFX má čtyři mikrofonní/nástrojové předzesilovače, které jsou postaveny na čtyřech stereo konvertorech, které využívají novinku RME - technologii paralelní konverze. Princip spočívá v tom, že tyto čtyři konvertory nepoužívají čtyři nýbrž osm AD převodníků. Každý vstup tedy používá dvojitou paralelní AD konverzi na dvou AD převodnících současně. Díky tomu lze dosáhnout ještě lepší kvality a vyššího odstupu signál/šum, než je tomu u klasického řešení konverze.

Po tomto asi nepřekvapí, že každý z těchto čtyř vstupů má vlastní +48V fantomové napájení, LED indikaci signálu a clipu a samozřejmě symetrické provedení.

Digitální I/O, Word Clock & MIDI

AES/EBU: UFX nabízí profesionální rozhraní AES/EBU I/O pracující až do 192 kHz
ADAT: Dvě osmikanálová rozhraní ADAT rozšiřují UFX o 16 in/out audio kanálů. Tato rozhraní je možné využít pro připojení k externím AD/DA převodníkům, digitánlím mixpultů nebo k efektovým jednotkám. Obě rozhraní umí pravovat až do samplovací frekvence 192 kHz (S/MUX4). Pokud k ADATům připojíte dva externí převodníky, jako například ADI-8 QS, dostanete z UFX celkem 28 analogových vstupů a výstupů.
S/PDIF: Druhé z ADAT rozhraní může být využito jako optické rozhraní S/PDIF, což činí UFX více flexibilní.
Word Clock & MIDI: Word Clock v provedení BNC je umístěn na zadním panelu a je vybaven také zapínatelným terminátorem. Na předním panelu je přístupné MIDI rozhraní.

DURec - Direct USB rekordér

UFX poskytuje integrovaný digitální rekordér pro všechny vstupy a výstupy přímo na USB paměťová média připojená přes USB rozhraní na čelním panelu. UFX provádí záznam na USB flash disky nebo externí pevné disky s kapacitou až 2TB.Funkce záznamu je zajišťována interním DSP procesorem a je nezávislá na připojení k počítači.

Přímé nahrávání do USB tak činí z Fireface UFX nejen samostatný rekordér, ale také výkonný vícekanálový live přehrávač předchozích záznamů. Živé koncerty, zkoušky kapely, spontánní jam sessions mohou být přímo nahrávány a následně přehrávány z USB disku - zcela samostatně a nezávisle na počítači nebo softwaru. Všech 60 vstupních a výstupních kanálů může být individuálně vybráno pro záznam či playback.

Fireface UFX zaznamenává čistý signál ze vstupů stejně dobře jako zmixovaný efektovaný signál z výstupu v jakékoliv kombinaci - a to až do 192 kHz. Kanály, které chcete nahrávat, můžete vybrat přímo na UFX nebo pohodlně v TotalMix FX. Playback je odbavován buď přímo na výstupy UFX nebo na vstupy TotalMixu, což umožňuje postprocessing audio dat přes EQ, Dynamiku a Echo/Reverb.

UFX zaznamenává ve standardním multikanálovém WAV formátu. Přesto, že všechny běžné audio programy (Pro Tools, Nuendo, Cubase, Sonar, Samlitude) umí načíst tyto soubory přímo do jejich projektů, přesto si můžete stáhnout speciální program RME Splitter, který rozdělí WAV záznam do jednotlivých souborů.

UFX USB rekordér může být provozován z předního panelu s vysokým rozlišením. Navíc naleznete rekordér také v uživatelském rozhraní TotalMix FX, který umožňuje pohodlné a přehledné ovládání nastavení, záznamu i přehrávání a to prostým kliknutím myši. Celé nastavení lze navíc uložit.

TotalMix FX


TotoalMix FX je inovovaný mixážní, routovací a efektový systém běžící přímo na DSP procesoru UFX. Díky propracované softwarové konzoli máte k dispozici veškerá nastavení karty a jednotlivých kanálů. Každý kanál má luxusní výbavu, kterou bychom mohli přirovnat k plnohodnotnému digitálnímu mixpultu. Mezi efekty patří 3-pásmový parametrický EQ, nastavitelný Low cut, Auto Level, kompresor, expander, MS procesing a obrácení fáze. Reverb a Echo jsou dostupné všem kanálům prostřednictvím stereo send a return sběrnicím. Z důvodu vysokým nárokům je proto UFX vybaven dvěma DSP jednotkami, přičemž jedna je vyhrazena právě na DSP efekty. Hlavní funkce TotalMixu je možné ovládat pomocí MIDI jakýmkoliv Mackie Control kompatibilním zařízením. Díky tomu můžete využít UFX opravdu jako digitální mixpult.

OvládáníPro snadné používání a nastavování všech parametrů je UFX vybaven na čelním panelu barevným grafickým LCD displejem. V kombinaci se třemi otočnými enkodédy můžete nastavovat veškeré důležité parametry přímo na UFX, bez použití počítače.

Remote Control

Díky multi-funkčnímu otočnému dálkovému ovladači, který lze dokoupit, se nejedná pouze o perfektní stolní ovladač hlavní výstupní úrovně do studiových monitorů nebo do sluchátek. Integrovaný vysoce kvalitní softwarový mix TotalMix FX nabízí působivý soubor funkcí pro ovládání funkcí monitoringu pro moderní "Mix-In-the-Box" studia a nebo živý mix. Kromě jiných jde o funkce Dim, výběr zdroje, přepínání monitoringu, integrovaný Talkback, Mute a Mute efektu, Mono, přepínání na druhý pár poslechových monitorů a ještě mnohem více.

Flexibilita sady monitorovacích nástrojů TotalMix FX, který je řízen DSP, je impozantní: každý fyzický výstup lze přiřadit na přímý, ovladačem řízený, monitorovací výstup (hlavní výstup, Speaker B, sluchátka 1, 2, atd.), použit může být jakýkoliv výstup. Funkce Talkback, Listenback, Mono a Dim budou pracovat automaticky na přiřazených výstupech tak, jak očekáváme. Cue mixy mohou být zasílány na předdefinovaný výstup, externí vstup lze přiřadit a okamžitě jej monitorovat pomocí jediného kliknutí. Pohodlí pro všechny situace ve studiu nebo na pódiu v celé své kráse.


Bezdrátové ovládání pomocí iPadu

TotalMix FX umožňuje bezdrátové ovládání z iPadu pomocí aplikace TouchOSC, která je ke stažení na Apple Store. Nastavení můžete provést podle českého návodu.USB RME

RME nepoužívá USB třetích stran, ale je výrobcem vlastního rozhraní - Hammerfall Audio Core - s vysokým výkonem a stabilitou v oblasti přenosu audio signálu.

Parametry

 • Typ: Thunderbolt / USB
 • Počet analogových vstupů: 12
 • Počet analogových výstupů: 12
 • Počet mikrofonních vstupů: 4
 • Počet vstupů: 30
 • Počet výstupů: 30
 • MIDI: Ano
 • SPDIF: Ano
 • ADAT: Ano
 • Sluchátkový výstup: Ano
 • Fantomové napájení: Ano
 • Montáž 19": Ano
 • Vzorkovací frekvence: 44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz, 176.4 kHz, 192 kHz
 • Kompatibilita: Windows 7 / Vista / XP SP2 (32 & 64 bit), Apple Mac OS X 10.5 Intel or up (Core Audio)
 • Software: TotalMix FX
 • Obsah balení: Fireface UFX II, software, manuál

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

progress

Nezapomeňte dokoupit příslušenství

 • AUDIO-TECHNICA ATH-M50x

  Studiová sluchátka

  4 290 Kč

 • RODE NT1-A NEW

  Kondenzátorový mikrofon

  4 790 Kč

 • KRK Rokit 5G3

  Aktivní studiový monitor

  3 690 Kč

 • K&M 232

  Mikrofonní stojan

  611 Kč

 • BESPECO FPOP01

  Pop filter

  490 Kč

 • BESPECO TT450FM

  Mikrofonní kabel

  400 Kč

Čekejte prosím