• .

  Zákazník také koupil

 • .

  Zákazník také koupil

Naposledy navštívené

 • .

  STEINBERG MR816 CSX

STEINBERG MR816 CSX

FireWire zvuková karta | HN108354

Zboží již není v prodeji

Vyberte si podobné zboží:

 • RME Fireface UCX

  RME Fireface UCX

 • RME Fireface 802

  RME Fireface 802

MR816 CSX je plně vybavené FireWire zvukové rozhraní s vestavěnou jednotkou DSP efektovou jednotkou příští generace, integrované do jednoho výkonného prostředí. Vysoký stupeň propojení mezi hardwarem a softwarem nabízí vysokou flexibilitu a výkon v renomovaném sekvenceru Cubase. Produkt byl vyvinut ve spolupráci Steinberg a Yamaha.


Jaké jsou hlavní vlastnosti MR816 CSX a MR816 X? Kvalitní zvukové vlastnosti, flexibilní zapojení vstupů a výstupů, možnost přiřazení VST3 DSP v Cubase během mixu a především velice inteligentní architektura, která odráží možnosti Cubase do hardwarového zařízení.

Systém využívá True Integrated Monitoring™, který nabízí profesionální monitoring VST3 DSP efektů nejvyšší kvality. Impozantní síly DSP jednotky MR816 CSX může být využito také během mixu díky plug-inům Sweet Spot Morphing Channel Strip a REV-X, které jsou prvotřídními nástroji ve výbavě každého muzikanta a producenta.

Vysoký stupeň integrace také umožňuje snadné ovládání hardwaru, včetně úplného přístupu ke všem funkcím, přímo z Cubase. Dynamické zrcadlení hardwarových a softwarových funkcí umožňuje výjimečně přizpůsobivé pracovní prostředí podporující vlastnosti jako okamžité přesměrování audio vstupů na kanály Cubase. Jednoduchá instalace a opravdové plug-and-play zaručuje bleskurychlé nastavení, s automatickým přiřazením vstupů a výstupů v Cubase, bez jakéhokoliv pracného ručního nastavování.

Jedná se o revoluční a jedinečnou kombinaci fyzického I/O nejvyšší kvality, vestavěného DSP s nejužší možnou integrací v softwaru. To nabízí nejen nesčetné výhody v růběhu práce, ale také vynikající poměr cena výkon.

Základní vlastnosti v bodech

* True Integrated Monitorin™ nabízí monitoring bez latence, DSP-FX a dynamické zrcadlení 1:1 hardwaru a softwaru Cubase.
* Plně integrované rozhraní Cubase: přímý přístup z Cubase bez nutnosti použití dalšího softwaru nebo externích oken
* Osm prvotřídních "D-Pre" mikrofonních předzesilovačů s kombinovaným XLR/TRS konektorem pro analogové vstupy, otočný ovladač gainu, phantomové napájení a -26dB přepínač pro každý kanál.
* Rychlé zapojení: nová generace plug-and-play, stejně jako směrování signálu do jednotlivých kanálů Cubase z hardwaru v průběhu práce pomocí jediného tlačítka
* DSP jednotka pro Cubase: vestavěné VST3 DSP efekty s jedním reverbem REV-X a osmi Sweet Spot Morphing Channel Strip s kompresorem a ekvalizérem. Vše je k dispozici v Cubase i při míchání.
* Okamžité nastavení: Cubase automaticky detekuje MR hardware, nastaví připravené šablony a automaticky nakonfiguruje vstupy a výstupy
* Naprostá flexibilní konektivita: osm analogových vstupů, jeden ADAT®, jeden S/PDIF a koaxiální I/O vstupů a výstupů.
* Rozšiřitelný systém s možností řetězení do počtu až tří jednotek, které pak poskytují až 24 analogových vstupů a výstupů.
* Součástí je Cubase AI4: odlehčená verze pro záznam a tvorbu hudby světově nejpopulárnějšího hudebně produkčního softwaru.
* Podpora pro Apple Mac OS X 10.4/10.5 a Windows XP/Vista: obsahuje ASIO a CoreAudio ovladače stejně jako externí softwware mix a editor plug-inů pro použití audio softwaru dalších firem.


True Integrated Monitorin™
Technologie nabízející mix v reálném čase a hlavně bez latence navíc s efekty – to samo o sobě je výzva pro řadu inženýrů. Existují pouze jedno nebo dvě FireWire I/O rozhraní na trhu, která tohoto cíle dosáhla. Navíc jsou tyto jednotky funkčně izolovány od DAW softwaru, což uživatele nutí k používání dalších aplikací pro míchání. Ve skutečnosti tento proces brzdí a štěpí práci. Odpovědí na tato zařízení je Cubase a MR816 CSX. Řešení je definované jako snadno použitelné, flexibilní a čistě funkčně elegantní. Práce v Cubase s M816 CSX odstraňuje potřebu jakéhokoli dalšího softwaru pro míchání mezi DAW a I/O. Všechny vlastnosti I/O, řízení DSP a mix jsou řízeny přímo ze samotné Cubase. V Cubase 5 jsou tyto mixy realizovány pomocí Studio Sendů v Control Room – jedinečného systému, který je plně integrován do mixéru Cubase 5.

S unikátní technologií True Integrated Monitorin™ je možné v Cubase spravovat všechny toky zvukového signálu v perfektní synchronizaci. Přímo v Cubase je možné míchat bez latence, vedle toho zaznamenávat signál s DSP efekty a tak kombinovat zvuková data z pevného disku a živé streamování. V kombinaci s dalšími jedinečnými vlastnostmi True Integrated Monitorin™ umožňuje tato sestava vysoce efektivní práci. Technologické know-how potřebné pro tuto úroveň spolupráce hardwaru se softwarem, přímo vyplývá z pokračující spolupráce mezi softwarovými inženýry Steinberg a odborníky na hardware Yamaha.


Flexibilní I/O

* MR816 CSX nabízí veškeré vstupy a výstupy, které jsou nutné pro jakoukoliv situaci při záznamu zvukového signálu:
* Osm prvotřídních "D-Pre" předzesilovačů za kombinovanými XLR/TRS konektory s +48V phantom napájením a -26dB pad přepínačem pro každý kanál.
* Osm analogových symetrických TRS výstupů pro samotné studio a další monitorovací systémy
* Jeden Hi-Z vstup pro elektrickou kytaru a basu
* Optický vstup a výstup port pro ADAT® digitální tok signálu nebo optický S/PDIF.
* S/PDIF koaxiální vstup a výstup
* WordClock port
* Dva nezávislé sluchátkové výstupy s individuální, ovládáním výstupní úrovně hlasitosti z předního panelu.
* Dva inserty pro další hardwarové efektové jednotky.

D-Pre mikrofonní předzesilovače
MR816 CSX disponuje nejnovější generací mikrofonních předzesilovačů Yamaha: D-Pre. Tyto prvotřídní mikrofonní předzesilovače za kombinovaným XLR/TRS konektory pro analogové vstupy, podporují jak symetrický tak nesymetrický signál. Každý D-Pre je vybaven samostatným přepínačem -26dB, stejně jako +48V phantomovým napájením. Navíc jsou z mixéru Cubase nebo softwarového MR editoru k dispozici Phase Invertor pro otočení fáze a High Pass Filter.

Zvukovou kvalitu z D-Pre lze popsat jako omračující. Každý předzesilovač využívá invertní Darlington obvody a elektronické komponenty navržené speciálně pro MR816 CSX a MR816 X. Výsledkem je přepychově hladký a velice detailní zvuk, kterého lze obvykle dosáhnout pouze s předzesilovači za několikanásobně vyšší cenu.

Stejně důležité jako předzesilovače, jsou samozřejmě převodníky za nimi. MR816 CSX obsahují prvotřídní A/D a D/A převodníky, které nabízejí naprosto křišťálově čistý zvuk, jež zobrazují zvuk s udivující přesností a jasností.

Každý D-Pre je spárovaný s LED diodou zobrazující intenzitu signálu. Pokud se intenzita signálu pohybuje v hodnotách mezi -40dB až -3dB, zobrazuje se zelená dioda. Pokud signál dosáhne intenzity -3dB, zobrazí se varovné červené světlo. Na rozdíl od mnoha jiných předzesilovačů upozorní červené světlo ještě dřív, než je pozdě a signál už je zkreslený. Červené světlo zobrazuje, že by měl být signál pečlivě sledován.

DSP jednotka pro Cubase
Třešničkou na dortu vynikajících vlastností I/O je vestavěný DSP čip, z nějž je signál směrován do osmi velice uznávaných Sweet Spot Morphing Channel Strip plug-inů, obsahujících kompresor a ekvalizér s použitím nejnovější technologie. MR816 CSX obsahuje také renomovaný REV-X reverb, který je rovněž součástí mnoha hardwarových mixážních konzolí Yamaha.

Každý monitorovací mix může obsahovat své vlastní DSP, takže se může každý interpret cítit pohodlně při záznamu. Efekty mohou být nasměrovány do signálu už na vstupu. Signál může být pochopitelně zaznamenán také bez efektu.

Naprostá integrace MR816 CSX do Cubase jde dokonce ještě dál. Všechny vlastnosti DSP jsou k dispozici také v podobě VST3 plug-inů, které lze použít při míchání! V Cubase lze s MR816 CSX použít až osm Sweet Sport Morphing Channel Strip plug-inů jako insert efekt, stejně jako REV-X. To nabízí další možnosti využití prvotřídních efektů, které jsou k dispozici i v případě, kdy CPU počítače běží na plný výkon.

Pro majitele Cubase je MR816 CSX je MR816 CSX nejen I/O zařízení bez latence s jednoduchým způsobem ovládání, ale také DSP jednotkou s neopakovatelnými vlastnostmi a téměř bezkonkurenčním poměrem ceny a výkonu.

Sweet Spot Morphing Channel Strip s kompresorem a ekvalizérem
Inovativní Sweet Spot Morphing Channel Strip je unikátní nástroj pro kompresi a ekvalizaci, který běží uvnitř MR816 CSX. Firma Yamaha dodala prvotřídní algoritmy pro akusticky vynikající ekvalizaci a kompresi. Tento plug-in byl navíc navržen s důrazem na jednoduché ovládání.

Sweet Spot Morphing Channel Strip sestává z kompresoru a 3-pásmového parametrického ekvalizéru, který může být použit až na 8 mono vstupních kanálů nebo 4 stereo kanály na MR816 CSX a nebo na jakoukoliv stopu v Cubase během mixu. Jak ekvalizér tak kompresor byly vyvinuty s cílem dosáhnout velmi "hudebního" zvuku, který může dát novou jiskru zvukovému signálu a nebo (re)definovat vlastní akustickou podobu.

Prvotřídní akustické vlastnosti Sweet Spot Morphing Channel Strip nejsou jediným aspektem, které jej dělají jedinečným. Je také vybaven jedinečným novým způsobem, jak vytvořit skvělý zvuk: Morph ovladač. Stačí jednoduše otáčet tímto ovladačem pro hladký přechod mezi oběma nastaveními kompresoru a ekvalizéru.

Použití Morph ovladače je zvláště vhodné v okamžiku záznamu, kdy je rychlé nastavení ekvalizéru a kompresoru prvořadé. Nováčci z oblasti záznamu shledají tento systém velice užitečným i díky řadě továrních nastavení, které jsou definovány pro různé situace. Presety byly navrženy zvukovými inženýry, kde využili své dlouholeté zkušenosti se záznamem, a tak pokryjí ideální nastavení pro akustické nástroje, bicí, zpěv a mnoho dalších situací. Každý s parametrů může být samozřejmě samostatně upraven přímo v rozhraní a následně uložen jako preset pro pozdější použití.

Dalším vylepšením práce je možnost dálkově ovládat některé parametry DSP (Morph a Drive) přímo z předního panelu MR816 CSX! Oba fyzické ovladače mohou být těmto parametrům přiřazeny jednoduchým nastavením režimu MORPH na předním panelu. Toto nabízí velice intuitivní ovládání těchto dvou parametrů pomocí hardwaru.

REV-X reverb
REV-X revebr je plnohodnotný dozvukový algoritmus vyvinutý firmou Yamaha. Nabízí vysokou zvukovou kvalitu s ladkým útlumem a hloubkou.

Yamaha REV-X je digitální algoritmus dozvuku vyhlášen svým mimořádně vysokým rozlišením a přírodním zvukem.

MR816 CSX nabízí tři typy dozvuku: Hall, Room a Plate simulující různé dozvuky s nastavením času a úrovní. Úroveň a čas dozvuku lze ovládat buď přímo z Cubase a neb z předního panelu MR816 CSX. Tento vynikající dozvukový procesor se objevuje také na prémiových digitálních konzolích Yamaha. Hodí se tak nejen pro monitoring, ale i jako VST plug-in při mixu.

Kompletní hardware v Cubase
Prostřednictvím speciálních oken v Cubase, které se zobrazují pouze, pokud je MR816 CSX připojen, je možné mít plnou kontrolu nad hardwarem. Ta zahrnuje nejen Sweet Spot Morphing Channel Strip a REV-X DSP efekty, ale téměř všechny hardwarové funkce MR816 CSX včetně volby phantomového napájení, -26dB přepínače, High Pass Filteru a přepínač inverze fáze na libovolném vstupním kanálu.

Výhody jsou zřejmé – extrémně rychlá a intuitivní práce, při níž je hardware a software vnímán jako jeden systém! Pozornost je tak vždy zaměřena na Cubase, aniž by rušily nějaké další aplikace, které by bylo nutné otevírat. A protože jsou všechny funkce vestavěné v Cubase grafickém prostředí, jsou velmi intuitivní pro kohokoliv, kdo již Cubase používá.Quick Connect: plug-and-play budoucí generace
Jakmile jsou nainstalovány ovladače, Cubase okamžitě rozpozná, kdy je MR816 CSX připojen.

MR816 CSX nabízí ještě další fantastické vlastnosti: rychlé směrování a přesměrování vstupů do Cubase kanálů během práce z předního panelu I/O pomocí stisknutí jediného tlačítka! Stačí zvolit kanál v Cubase a stisknout tlačítko kanálu na předním panelu. Kanál je okamžitě přesměrován na zvolenou stopu. Pokud chcete rychle zjistit, jaký vstup je nasměrován do zvolené stopy, není to problém. Na předním panelu bliká světlo indikující, který kanál je stopě přiřazen.

Nastavení projektu je s MR816 CSX velmi snadné a intuitivní. Pro rychlé použití je k dispozici řada továrních šablon s nastavením směrování vstupů a výstupů a nebo se po připojení zařízení vytvoří automatické přiřazení. Navíc, pokud dosud nebyly vytvořeny vstupní sběrnice, vytvoří se po stisknutí příslušného tlačítka na předním panelu automaticky.

Pointa? Není vůbec třeba ručně vytvářet busy nebo přiřazovat vstupy a výstupy ve VST Connection okně. Žádné jiné FireWire zařízení neposkytuje tak vysokou flexibilitu a intuitivní ovládání DAW. Qick Connect bourá hranice mezi dvěma dříve oddělenými světy – mezi hardwarem a softwarem.

Rozšiřitelný systém
V jednom systémou mohou být použity až tři jednotky MR816 CSX současně. Tak je možné dostat až 24 analogových vstupů a 24 analogových výstupů. Všechny vstupy a výstupy je možné v Cubase okamžitě používat bez nutnosti dalšího nastavování. Cubase také správně přiřazuje jednotlivé vstupy a výstupy pro jednu, dvě nebo tři jednotky. I když je spojeno více MR816 CSX, parametry, jako jsou Sweet Spot Morphing Channel Strip a REV-X fungují pro každé zařízení individuálně.

Výkon DSP jednotek je s přidáním dalších MR816 CSX se také zvyšuje. Stejně jako je i v Cubase k dispozici další VST3 plug-in při mixu.

Cubase AI4 je součástí systému
Cubase AI4 je zvláštní kompaktní verze Steinberg Cubase hudebního a produkčního systému. Cubase AI4 je postaven na stejné technologii jako Cubase 5 a nabízí stejně snadný záznam, střih, editaci, MIDI sekvencování a míchání. Cubase AI4 je k dispozici exkluzivně k vybraným Steinberg nebo Yamaha hardwarovým produktům.

Ocenění
Jeden z největších webových portálů věnující se produktům a technologiím okolo počítačů Apple Macintosh – MacsimumNews – vyhodnotili MR816 CSX jako nejlepší produkt vystavovaný na NAMM 2008.

S

Parametry

 • Typ: FireWire
 • Počet analogových vstupů: 8
 • Počet analogových výstupů: 8
 • Počet mikrofonních vstupů: 8
 • Počet vstupů: 8
 • Počet výstupů: 8
 • MIDI: Ne
 • SPDIF: Ano
 • ADAT: Ano
 • Sluchátkový výstup: Ano
 • Fantomové napájení: Ano
 • Montáž 19": Ano
 • Vzorkovací frekvence: 44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz, 176.4 kHz, 192 kHz
 • Kompatibilita: Windows: 7, 8, Mac: OS X 10.6 a novější
 • Software: Cubase AI 4.5
 • Obsah balení: UR28M, USB kabel, adaptér, napájecí kabel, 4x gumové nožičky, software, manuál
Mám připomínku k popisu

Uživatelské hodnocení

Peter

30. 7. 2015 00

Skvělá volba do hudebního studia a pro všechny, kteří používají DAW Cubase, jelikož je tato zvuková karta stavěna pro totální integraci právě s tímto softwarem. Neměl jsem možnost vyzkoušet s jiným software. Doporučuji.

nízké latence
ovládání hardware přímo přes Cubase
spousta I/O propojení

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

progress

Nezapomeňte dokoupit příslušenství

 • SONY MDR-7506

  Studiová sluchátka

  2 890 Kč

 • K&M 232

  Mikrofonní stojan

  639 Kč

 • 590 Kč

 • BESPECO TT600FM

  Mikrofonní kabel

  569 Kč

Chytrá navigace

Čekejte prosím