• Před 9 hodinami koupil zákazník

 • Před 1 dnem koupil zákazník

 • Před 3 dny koupil zákazník

 • Před 4 dny koupil zákazník

 • Před 5 dny koupil zákazník

 • Před 6 dny koupil zákazník

Naposledy navštívené

 • VOX AC30C2-CM

  VOX AC30C2-CM

VOX AC30C2-CM

Kytarové lampové kombo | HN142760

Zboží již není v prodeji

Vyberte si podobné zboží:

 • FENDER Hot Rod DeVille III 212

  FENDER Hot Rod DeVille III 212

 • LANEY L20T-112

  LANEY L20T-112

 • FENDER 68 Custom Princeton Reverb

  FENDER 68 Custom Princeton Reverb

VOX AC CUSTOM
Tato modelová řada nabízí aparáty, jejichž zvuk snad netřeba popisovat. Od roku 1958, kdy byl na trh uveden první AC15 a jeho větší bráška AC30, se zvuk těchto celolampových zařízení stal vskutku legendárním a v podstatě i poznávacím znamením aparátů Vox. Místo zdlouhavého popisování kvalit těchto aparátů uveďme jen seznam jejich uživatelů – to je více než přesvědčivý důkaz: kapela The Shadows, na jejíž požadavek se začaly AC vyvíjet, The Beatles, Keith Richards a Brian Jones z The Rolling Stones, Pete Townshend (The Who), The Stooges, Status Quo, Ritchie Blackmore (Deep Purple), Rory Gallagher, Jeff Beck, Jimmy Page (Led Zeppelin), John Scofield, Brian May (Queen), The Edge (U2), Queens of the Stone Age, R.E.M., Radiohead, Oasis, Foo Fighters a další…

Větší z této řady, Vox AC30 disponuje výkonem 30 wattů, který mu dodávají dvě lampy typu EL84. V preampové sekci pak nalezneme tři 12AX7 elektronky. V powerampu je použit speciální katodový rezistor, který výrazně prodlužuje životnost elektronek. O přetavení výkonu ve zvuk se starají dva 12 palcové reproduktory Celestion G12M Greenback.

Pokud se podíváme na horní ovládací panel, nalezneme zde následující: Zcela vlevo se nachází dva vstupy pro kytaru, zapojením do prvního získáte přístup ke klasickému Top Boost kanálu se zvukem, jakým AC30 prosluly, druhý vstup je pro Normal kanál, který výrazně rozšiřuje zvukové možnosti aparátu i díky svým dvěma módům. Tyto dva kanály lze navíc smíchat a získat zase zcela nový originální zvuk. Za vstupy se nachází potenciometr Normal Volume, který slouží jako ovladač gainu u kanálu Normal, a switch Brillance pro přepínání mezi Normal a Bright módem Normal kanálu, přičemž Bright má nádech jako staré vintage AC modely. V další sekci se nachází Top Boost Volume, čili ovládání Gainu tohoto kanálu, a ovladače Treble a Bass. Mezi nimi se nachází přepínač ekvalizace, který v poloze Standard nechává nastavené tónu tak, jako u běžných AC, zatímco v Custom poloze dává zvuku charakteristiku jako u Hand Wired či TB modelů.

Dále nalezneme sekci Tremola a Reverbu. U reverbu se nastavuje jeho intenzita (Mix) a množství vyšších frekvencí v ozvěně (Tone), plus se zde nachází přepínač Dwell, který se nastavuje pro optimální zvuk při různě silném zkreslení – Low prop vyšší zkreslení, High pro nižší. V tremolo sekci se klasicky nastavuje rychlost (Speed) a hloubka (Depth) modulace. Poslední dva potenciometry jsou Cut, který se chová jako Presence, akorát výšky ořezává, a klasická Master Volume pro nastavení celkové hlasitosti. Za nimi už je jen Power a Stand-by spínač.

Na zadním panelu nalezneme klasické prvky, tedy vstup pro síťové napájení, vstup pro footswitch na zapínání reverbu a tremola (je součástí), sekce efektové smyčky, čili vstup, výstup, přepínač pro true-bypass smyčky a přepínač -10 / +4 dB. Dále jsou zde dva paralelně zapojené výstupy pro reproboxy s přepínáním zátěže mezi 8 a 16 Ohmy. Výstupy jsou označeny jako Extension a External, přičemž Extension je zapojený paralelně s interním reproduktorem a box zapojený do této zdířky musí mít impedanci 16 Ohm, při připojení do External se vnitří repro odpojí a box může mít tedy impedanci 8 nebo 16 Ohm. Poslední jsou zde dva switche pro přesně nastavení charakteru zvuku – první je Bias Output, kde se volí jak brzy začne zvuk „clipovat“ (82 Warm začne „clipovat“ dřív, lampy budou pod nižším napětím a vydrží déle, 50 Hot dá více headroomu), a druhý je Smoothing, jež pomocí vnitřních filtrů mění zvuk na více vintage nebo naopak modern.

Vox AC30C2 je klasickým aparátem, který splní vše, co od něj očekáváte. Pokud hledáte klasický „Vox“ zvuk, tak toto je jasná volba!

Technické údaje
• kytarový celolampový zesilovač
• 2 kanály (separátní vstupy, možnost smíchání)
• výkon: 30W
• preampové lampy: 3x 12AX7 (ECC83)
• výkonové lampy: 4x EL84
• reproduktor: 2x 12“, Celestion G12M-65 Cream Back
• ovládání: Master Volume, Normal Volume, Top Boost Volume, Treble, Bass, Reverb Mix, Reverb Tone, Tremolo Speed, Tremolo Depth, Cut
• přepínače Blend, Brillance, EQ Standard / Custom, Dell
• efektová smyčka
• spínače Power a Stand-by
• zabudované tremolo a reverb (vypínatelné footswitchem – není součástí)
• 2 výstupy pro reproboxy: Extension (paralelně zapojený s interním reprem), External (bypassuje interní repro), přepínatelné 8 / 16 Ohm
• Bias Output a Smoothing přepínače
• rozměry: 70.48 x 26.42 x 53.98 cm
• váha: 34.57 kg

Parametry

 • Výkon: 30 W
 • Repro: 2x 12 "
 • Počet kanálů: 2
 • Reverb: Ano
 • Výstup pro externí reprobox: Ano
 • Efektová smyčka: Ano
 • Sluchátkový výstup: Ne
 • Vstup pro footswitch: Ano
 • Footswitch součástí: Ne

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Jak vybrat kytarové kombo

Aby elektrická kytara hrála, je potřeba zapojit ji do kytarové aparatury. Za takovou kytarou aparaturu považujeme kytarová komba nebo kytarové zesilovače propojené s reproboxem. Vzhledem k tomu, že kytarových komb existuje několik druhů, usnadníme vám nákup díky tomuto rádci na téma „jak vybrat kytarové kombo“.

Kytarové kombo je zařízení, které v sobě kombinuje zesilovač a reproduktor. Kombo je tak jednoduchá cesta k vašemu budoucímu zvuku. Stačí ho zapojit do zásuvky, propojit pomocí nástrojového kabelu s kytarou a začít hrát.

TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY:

Pokud patříte mezi začátečníky a sháníte první kombo pro domácí cvičení, doporučujeme pořídit si tranzistorové kombo s výkonem do 30 - 50 Wattů. Takové kombo bude pro začátečníka naprosto dostačující. V případě potřeby vám s výběrem pomohou naši odborníci na telefonním čísle 800 100 029 (po-pá 9-20h, so 10-17h) nebo na e-mailové adrese .

Dělení kytarových komb


Tranzistorová komba

Výhodou tranzistorového komba je především stálý zvuk. Tón je ostřejší a příjemný je jejich čistý kanál. Pro domácí cvičení postačí komba menších rozměrů s výkonem 10 – 50 Wattů. Ideálně by mělo být dvoukanálové, tedy s čistým a zkresleným kanálem (Clean/Drive). Výhodou může být Aux vstup pro zapojení mp3 přehrávače nebo telefonu kvůli playbacku při cvičení. Spousta komb je také vybavená výstupem pro sluchátka (Phones Out). Tranzistorová komba jsou nenáročná na údržbu, relativně „milosrdná“ k počátečním nedokonalostem hry a především přijatelná cenou.

Hybridní komba

Hybridní komba kombinují tranzistorový a elektronkový obvod. V drtivé většině tzv. hybridních aparátů je předzesilovač (preamp) elektronkový neboli lampový a koncový zesilovač (poweramp) tranzistorový. Lampový preamp poskytuje větší dynamiku zvuku, podobně jako u čistě lampových aparátů a díky tranzistorovému powerampu zachovává přijatelnější cenu. Stejně jako tranzistorové aparáty může být vybaveno vstupem Aux In a výstupem pro sluchátka.

Modelingová komba

Tyto aparáty bývají zpravidla tranzistorové, ve výjimečných případech pak hybridní. Modelingová komba jsou charakteristická tím, že v jejich předzesilovači (preampu) je navíc obsažen digitální procesor. Ten dokáže simulovat různé druhy zvuků, zkreslení, typů aparátů a většinou se zde setkáme i s modulačními efekty (chorus, echo, tremolo a podobně). Krom vstupu Aux a sluchátkového výstupu tato komba také často obsahují USB výstup pro nahrávání kytary do PC.

Lampová komba

Lampová komba patří mezi ty nejdražší, což má své opodstatnění. Předzesilovač i koncový zesilovač je zde vybavený lampami (elektronkami), proto se tyto aparáty také nazývají jako celolampové. Jejich zvuk je velice dynamický a při živém hraní s kapelou se nejlépe zvukově prosazují vedle ostatních nástrojů (především bicích), protože lampy zesilují širší spektrum frekvencí. Rozdíl je i v potřebném výkonu; 15 – 30 wattové kombo nebo zesilovač bez problémů „nakrmí“ menší a střední pódia. Obecně vzato jsou tyto druhy aparátů dodnes nepřekonané.

Akustická komba

Ačkoliv může jít o logický protimluv, tak existují i akustická komba. Ta jsou samozřejmě plně elektronická, jejich pojmenování „akustická“ ale značí, že jde o aparáty určené pro elektroakustické kytary. Tato komba bývají standardně vybavená i tzv. XLR vstupem, který je určený po mikrofon. Každý písničkář, který hraje na elektroakustickou kytaru a zpívá, najde v akustickém kombu optimální volbu.

Výběr dle počtu a velikosti reproduktorů

Různě velké reproduktory produkují různý charakter zvuku. Zatímco menší repro bude konkrétnější ve vyšších frekvencích, větší reproduktory jsou pak vhodnější pro nízké, basové frekvence. Všeobecně lze říci, že kombo s větším reproduktorem nebo více reproduktory bude mít plnější zvuk.

Průměr reproduktorů v kytarových kombech a reproboxech se vždy udává v palcích. Naprostý standard jsou komba s jedním dvanáctipalcovým reproduktorem, což je tedy označeno jako 1x 12“. V menších kombech pak najdete 1x 10“ reproduktor, naopak výkonnější mohou mít třeba 2x 12“ repra.

© AUDIO PARTNER s.r.o.
Čekejte prosím