• Před 6 hodinami koupil zákazník

 • Před 9 hodinami koupil zákazník

 • Před 1 dnem koupil zákazník

 • Před 1 dnem koupil zákazník

 • Před 1 dnem koupil zákazník

 • Před 3 dny koupil zákazník

Naposledy navštívené

 • WASHBURN SHB40 NM

  WASHBURN SHB40 NM

WASHBURN SHB40 NM

Elektrická baskytara | HN120112

Zboží již není v prodeji

Vyberte si podobné zboží:

 • CORT GB34A WS

  CORT GB34A WS

 • CORT GB 34J 3TS

  CORT GB 34J 3TS

 • CORT GB 34J BK

  CORT GB 34J BK

WASHBURN SHB 40
Elektrické baskytary z řady SHB jsou signature modely legendárního baskytaristy Stu Hamma, kterého můžete znát díky spolupráci se Joem Satrianim, Steve Vaiem, Frankem Gamballem a dalšími hudebníky. SBH jsou postaveny tak, aby za danou cenu nabídly maximální kvalitu a všestrannost zvuku, takže si mezi nimi mohou vybrat i ti nejnáročnější hráči.

Tělo a krk
Tato baskytara má tělo zhotovené z dřeva mahagonu, krk, který je k tělu přišroubován, je vyroben z dřeva javoru. Toto je osvědčená konstrukce, díky které z nástroje dostanete hutný a průrazný zvuk, který se neztratí v žádné kapele. Hmatník je vyroben z dřeva palisandru a na menzuře odpovídající 864 mm naleznete osazeno 24 pražců. Polohy na hmatníku jsou vyznačeny speciálními Yin Yang znaky.

Snímače a elektronika
O snímání zvuku se u tohoto nástroje starají dva aktivní snímače od firmy Washburn, u kobylky je single-coil typu J, u krku humbucker typu MM. Zvuk jde dále upravovat pomocí elektroniky sestávající ze čtyř potenciometrů, a to tedy potenciometru hlasitosti, 2 pásmového ekvalizéru a ovladače poměru obou snímačů. Díky tomu opravdu není žádný problém si nastavit zvuk, který bude přesně odpovídat Vašim představám.

Hardware
Na jedné straně jsou struny ukotveny v pevné kobylce, která je konstruována pro maximalizaci sustainu a stability intonace. Na druhé straně nástroje, na hlavici, nalezneme klasické Die-Cast mechaniky. Hardware je černý.

Washburn SHB Stu Hamm je nástroj, který potěší každého baskytaristu, který hledá nadstandardně kvalitní baskytaru za rozumné peníze. Profesionální úroveň je tu zaručena.


Technické údake
• elektrická baskytara
• signature Stu Hamm
• čtyřstrunná
• tělo: mahagon
• krk: javor, šroubovaný
• hmatník: palisandr
• menzura: 864 mm
• počet pražců: 24
• snímače: SC-HB, Washburn J + MM
• ovládání: 1x Volume, 1x Blend, 2pásmový EQ
• mechaniky: Die-Cast
• hardware: černý

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Jak vybrat elektrickou baskytaru

Čtyřstrunky, pětistrunky, aktivky, pasivky, s pražci, bezpražcové… Věříme, že zorientovat se ve všech těchto pojmech může být pro začátečníka basový oříšek, proto jsme pro vás připravili tohoto nákupního rádce, který vám poradí jak vybrat basovou kytaru. Pokud se o výběru tohoto hudebního nástroje chcete poradit s našimi odborníky, zavolejte na naši bezplatnou linku 800 100 029 (po-pá 9-20h, so 10-17h) nebo napište na e-mailovou adresu .

TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY:

Absolutní standard mezi baskytarami a esence basového zvuku jsou 4strunné basové kytary Jazz Bass, se kterými prvně přišel výrobce Fender a od té doby se tyto basy rozšířily tak, že JB modely najdete i v portfoliu dalších výrobců. JB nástroje zpravidla produkují hutný a teplý zvuk, který se prosadí v každém hudebním stylu, takže můžeme v tomto případě mluvit o jejich absolutní všestrannosti.

Basové kytary přišly na trh začátkem padesátých let, kdy americký výrobce Fender představil první masově prodávanou baskytaru Precision Bass. Tyto nástroje měly za úkol nahradit do té doby používané kontrabasy, které se staly nepraktickými svou obrovskou velikostí a omezenými možnostmi nazvučení. Od té doby se baskytara stala nepostradatelnou součástí téměř všech hudebních stylů. Jde o nástroj, který stojí na pomezí rytmické a melodické složky kapely. Společně s bicími tvoří groove a zároveň se například s kytarami a dalšími nástroji podílí na melodické stavbě písně.

Říká se, že basa „tvrdí“ hudbu, což je rozhodně pravda a jakmile byste baskytaru z hudebního mixu vyřadili, zjistili byste, že bez ní je úplně prázdná.

Základní typy baskytar:


Jazz Bass

Baskytary typu Jazz Bass, se kterými původně přišel výrobce Fender, se řadí mezi světový standard. Tyto nástroje jsou zvukově všestranné a neudělá s nimi chybu žádný začátečník. Název Jazz rozhodně neznamená, že by se měly uplatňovat pouze v tomto žánru. Díky svému charakteristicky hutnému zvuku a kombinaci dvou single-coil snímačů se s nimi setkáme snad ve všech hudebních stylech.

Precision Bass

Baskytary typu Precision můžeme považovat za matky všech baskytar – je to totiž nejstarší nástroj tohoto typu, který vznikl na začátku 50. let a změnil hudbu navždy. Většinou na nich najdeme jeden dělený single coil snímač, který produkuje charakteristicky syrový zvuk, který není tolik kulatý a hutný jako v případě Jazz Bass. Razantnější zvuk Precision Bass nástrojů se také uplatní téměř všude.

Modern Bass

Sám název této sekce baskytar značí, že jde o nástroje mladší než dva předchozí typy. Tyto basy mívají kulaté a mohutné tělo s hlubokými výřezy a dlouhými „rohy“. Ve většině případů bývají osazené humbucker snímači a aktivní elektronikou (nástroj má v sobě zabudovaný předzesilovač), takže jejich zvuk je velmi hutný, tlustý ale ne tak konkrétní. Aktivní elektronika těchto baskytar navíc umožňuje nastavit ekvalizaci (basy/středy/výšky) přímo na nástroji.

Ostatní baskytary

Existuje spousta baskytar, které se svou konstrukcí a tvarem vymykají hlavním kategoriím. Najdete zde například baskytaru typu Thunderbird z dílen Gibson a Epiphone. Jejich nestárnoucí a atraktivní vzhled si získal už spoustu generací baskytaristů.

Hard and Heavy

V sekci Hard a Heavy najdete baskytary, jejichž společnými znaky jsou ostré a agresivní tvary, které si oblíbili baskytaristé tvrdých metalových žánrů.

Čeho si při výběru baskytary dále všímat

4strunné a 5strunné baskytary
Standardní baskytara má 4 struny. Spousta baskytaristů ale upřednostňuje nástroje s pěti strunami. Takzvané „čtyřstrunky“ mají struny běžně laděné do tónů E, A, D, G. „Pětistrunky“ mají navíc ještě hlubokou strunu "B" (označovanou také jako "H"). 5strunná basa se tedy ladí do tónů B (H), E, A, D, G. Tím pádem hráči umožňuje hrát ještě hlouběji než standardní 4strunná basa.

Aktivní a pasivní elektronika
Baskytary se dělí na ty s pasivní a aktivní elektronikou. Původně existovaly pouze pasivní baskytary, což znamená, že signál ze snímačů nástroje byl zesilován až v zesilovači. Aktivní baskytary v sobě mají zabudovaný předzesilovač, takže jejich výstupní signál je silnější, což se podílí na „tlustším“ a pevnějším zvuku, který ale není tak konkrétní a osobitý jako u pasivních baskytar. Výhodou „aktivek“ také je, že na těchto nástrojích většinou najdete i potenciometry pro upravení ekvalizace zvuku. Můžete si tak přímo na nástroji nastavit poměr basů, středů a výšek. Aby ale aktivní elektronika fungovala, musí být v baskytaře 9V baterie. Když se vám vybije, tak si moc nezahrajete, takže je dobré mít v zásobě náhradní :-)

Bezpražcové baskytary

Specifickou skupinou jsou bezpražcové baskytary. Po vzoru kontrabasů mají „holý“ hmatník, kde jednotlivé polohy bývají vyznačené maximálně svislými čárkami. Tyto nástroje se používají například v jazzové hudbě a jsou určené pro zkušenější hráče.

Příslušenství pro baskytary

Basová kytara se neobejde bez základního příslušenství. V první řadě potřebujete nástrojový kabel, kterým připojíte basu do komba nebo zesilovače. K naladění nástroje pak budete potřebovat ladičku (dobře poslouží jakákoli klipová). Hodit se vám bude také popruh a stojan. Pokud s basou hodláte cestovat, doporučujeme koupit měkký obal (pohodlnější) nebo pevný kufr (bezpečnější).

Pakliže máte k výběru basové kytary jakékoliv další dotazy nebo se prostě stále nemůžete rozhodnout, neváhejte nás kontaktovat na bezplatné lince 800 100 029 nebo na e-mailové adrese .

Mrkněte na naše video "Jak vybrat baskytaru"Ať vám to hraje! :-)

© AUDIO PARTNER s.r.o.
Čekejte prosím