Sekvenční software / DAW

ABLETON Live 11 Standard

Software / HN228000
Ableton Live je jedním z nejrozšířenějších produkčních softwarů a najdete ho téměř na každém podiu, kde je zároveň i počítač. Umělci si ho oblíbili především díky jedinečné architektuře – vytvořit beat i kompletní skladbu a naživo jí manipulovat je totiž díky pokročilému sekvencéru a řadě kreativních nástrojů velmi snadné. A Live pochopitelně umí také vše, co standardní DAW, takže na něm celou desku klidně nahrajete a smícháte. Software je k dostání ve verzi Suite, Standard a Intro. Ableton Live 11 přichází s mnoha vylepšeními a novými praktickými funkcemi.

Nová funkce „Comping“ poskytne možnost pracovat s více audio nebo MIDI stopami současně, například nahrávat do více stop a poté jednotlivé části míchat, abyste dosáhli dokonalého výsledku. S tím souvisí i možnosti úprav více vzájemně propojených skladeb současně.

Live 11 nově poskytuje také podporu pro funkci MIDI Polyphonic Expression, díky čemuž získáte plnou kontrolu nad každou jednotlivou notou. Nové zobrazení Expression vám tak umožní upravovat envelope, pitch a slide po jednotlivých notách, zatímco Wavetable, Sampler a Arpeggiator byly upgradovány a vybaveny MPE presety, které vašemu zvuku poskytnou zcela nové možnosti.

Co se týče nástrojů, verze Live 11 byla doplněna o zbrusu nový Hybrid Reverb, který vám nabídne jak konvoluční, tak algoritmické možnosti, nebo například nový typ Delaye – Spectral Resonator, který pracuje tak, že rozdělí zvuk na jednotlivé části a poté výsledek roztáhne, posune a rozostří o frekvenci nebo notu. Nástroj Spectral Time pak umožní vzít jednotlivé části stopy a vytvořit frekvenční zpoždění, díky čemuž získáte velice zajímavou paletu reverbů a delayů, které se dají přetvořit v extrémní efekty.

K rozvinutí tvůrčího a experimentálního přístupu k hudbě je zde také kolekce Inspired by Nature – šest nástrojů a efektů, vyrobených ve spolupráci s Dillonem Bastanem, které jako inspiraci využívají přírodu a fyziku. Dostupný je také nový PitchLoop89, který byl vytvořen v kooperaci s Robertem Henkem a je založen na známém digitálním efektovém procesoru Publison DHM 89.

Ableton Live samozřejmě není jen studiové DAW. Používá se také na pódiu, takže v Live 11 přibylo také několik funkcí, které jsou ideální hlavně pro využití na pódiu. Nejpozoruhodnější je LIVE Tempo: funkce spočívá v tom, že Live 11 dokáže „poslouchat“ příchozí zvuk a odpovídajícím způsobem upravit své tempo, díky čemuž můžete jednoduše jamovat a hrát s dalšími umělci. Marco Snapshots vám pak umožní uložit stav každého makra pro pozdější vyvolání, nebo například nakonfigurovat racky tak, aby obsahovaly 1-16 makro parametrů s možností náhodného výběru.

Ať už chcete hudbu jakkoli humanizovat, k dispozici jsou vám nové funkce založené na „randomizaci.“ Note chance vám například umožní podle vybrané pravděpodobnosti náhodně vytvářet nové variace vašich patternů, a postupem času je obměňovat. Velocity Chance zase umožní zvolit rozsah, v kterém se bude náhodně pohybovat hlasitost jednotlivých not – to zajistí, že dynamika vaší hudby bude znít velice přirozeně.

V Live 11 jsou dostupné také nové zvuky: Voice Box nabízí vokální samply, nástroje a efektové racky, zatímco Mood Reel a Drone Labjsou připraveny poskytnout širokou paletu zajímavých efektů. K dispozici jsou také nové nástroje – Upright Piano, Brass a String Quartets, vše vytvořené ve spolupráci s renomovanou firmou Spitfire Audio.

Za zmínku stojí také to, že bylo vylepšeno několik existujících živých nástrojů a byla aktualizována a rozšířena základní knihovna. Vylepšena byla také oblast editace klipů a měření CPU. Nyní můžete sledovat měřítka v editoru MIDI Live, abyste viděli, které noty „zapadají“ do daného klíče.

Verze Standard Obsahuje knihovnu s více než 10 GB zvukových stop (více než 1800), 36 audio efektů, 6 virtuálních nástrojů nebo 13 MIDI efektů. Plné porovnání jednotlivých verzí najdete na stránkách výrobce.
Ohodnoťte popis tohoto produktu
Tento produkt již není v prodeji.
Vlastnosti
  • Typ software Multitrack
  • Typ licence Plná verze
Mám připomínku k popisu/parametrům produktu
Chvilku strpení, načítame pro vás data...
Chvilku strpení, načítame pro vás data...
Podobné fráze
Kategorie
Značky
Nahoru