Vše o nákupu

Jak vybrat příslušenství pro bicí

Každý bubeník má jiné nároky. Těm je potřeba přizpůsobit i volbu bubenického příslušenství. Pokud si nevíte rady s jeho výběrem, následujte našeho praktického průvodce, který vám ušetří čas i peníze.

Hardware

Nepostradatelnou součástí k bicím nástrojům je hardware. Představuje příslušenství, jako jsou nástrojové stojany, nástrojové držáky či pedály, bez kterých se neobejdete. Jeho výběr je vždy přizpůsoben typu bicího nástroje. Výjimkou je zkompletovaná bicí souprava (kompletní set), která již hardware obsahuje.

Ozvučení elektronických bicí

Další důležitou položkou je příslušenství zajišťující ozvučení elektronických bicích. To můžete řešit kombem elektronické bicí soupravy, jakýmkoliv aktivním reproboxem nebo pomocí sluchátek.

Ladičky

Ne každý disponuje perfektním hudebním sluchem umožňujícím přesné naladění nástrojů. Proto doporučujeme využívat ladičky pro bicí. Při ladění se neobejdete bez ladící kličky, kterou upravíte dopnutí blány.

Tréninkové pomůcky

Nezapomínejte na tréninkové bubenické pomůcky. Pro každého bubeníka je zcela nezbytné cvičit metronomem. Dnešní doba fandí moderním digitálním metronomům, které jsou cenově velmi dostupné, a navíc bývají vybaveny celým spektrem programovatelných nastavení a řadou užitečných funkcí.

Rytmiku lze cvičit i na speciálních tréninkových padech. Ty nevydávají žádný hluk a každý si na ně nacvičí správnou práci rukou a zápěstí. Tyto pady používají i profesionální bubeníci, když se chtějí rozehrát. V průběhu tréninku bicí nástroje ztišíte tlumící síťkou či tlumící podložkou.

Ochranné obaly a koberce

Každý bubeník by měl své nástroje chránit ochrannými obaly. Vybrat si můžete z typizovaných měkkých obalů, k dostání jsou také pevné obaly (kufry). Šikovným doplňkem je koberec pod bicí soupravu, sloužící jako zabrána nechtěným pohybům nástrojů po podlaze.

Sluchátka a špunty do uší

Sluch aktivního bubeníka je vystaven poměrně velké zátěži. Jeho ochranu zabezpečíte špunty do uší či bubenickými izolačními sluchátky - některé modely jsou vybaveny také funkcí „in-ear“ odposlechovým systémem. Špunty a sluchátka jsou dostání také v dětských velikostech.

Paličky

Speciální kategorií jsou Paličky a náhradní blány na bubny.

Nevíte si rady?

U každého produktu můžete využít Poradny, kde se nás neváhejte zeptat na jakékoliv podrobnosti. Obratem vám odpovíme a tato odpověď může být spolu s dotazem k dispozici všem dalším zákazníkům. Máte-li k výběru další dotazy nebo se prostě stále nemůžete rozhodnout, kontaktujte nás na zákaznické lince 244 090 430 (Po–Pá 10:00–19:00) nebo na emailovém adrese . Rádi vám s výběrem poradíme.

Kam dál?
Podobné fráze
Kategorie
Značky
Nahoru