Vše o nákupu

Co je kytarový Boutique

Kytarový Boutique je speciální sekce prémiových nástrojů, které jsou velmi vzácné, starožitné, malosériové či ojedinělé, obtížně sehnatelné nebo zakázkově vyrobené. Většinou jsou vyrobené i s velkým podílem ruční práce.

Všechny tyto nástroje jsou námi osobně expertně selektované, osobně vybrané z několika podobných kusů, testované a vyladěné k dokonalosti. Jde o nadstandardně hrající nástroje, aparatury a efekty, které mají obrovskou hudební, historickou a sběratelskou hodnotu. V této kategorii můžeme najít i méně známé značky, které jsou nedoceněné, ale kvalitou se vyrovnají, či dokonce převyšují nejznámější modely.

Nástroje dělíme na Vintage a Fine
Vintage kytary

Kategorie vintage kytar a vintage kytarových aparátů nebo efektů zahrnuje použité nástroje vyrobené do roku 1987. Do této kategorie mohou ale výjimečně patřit i „mladší“ kusy. Hodnota vintage kytar a aparatur spočívá v dnes již nedostupných materiálech a výrobních technologiích s velkým podílem ruční práce, jejichž prostřednictvím byly tyto nástroje vyrobené. Velkou roli u těchto nástrojů hraje takzvaný „ageing“ neboli stárnutí materiálu a letitého vyhrávání se k lepšímu tónu. Důležitý je i fakt, že spoustu jejich součástek už dnes nelze vyrobit tak, jako tomu bylo dříve. Nesmíme opomenout i historickou, sběratelskou a investiční hodnotu nástrojů, kdy poptávka často převyšuje nabídku.

Fine kytary

V případě kategorie fine se jedná o soudobou produkci nástrojů (90. léta - současnost), které jsou luxusní, vzácné, malosériové či ručně vyráběné. V nabídce můžeme nalézt zcela nové typy, ale většinou se jedná o zakázkovou reprodukci zavedených, ale pro většinu smrtelníků nedostupných kytarových ikon v hodnotě i stovek tisíc dolarů. Fine kytary jsou vyráběné z těch nejlepších současně dostupných materiálů za použití obdobných technologií jako vintage nástroje, většinou s velkým podílem ruční práce, či malosériové produkce v řádech desítek kusů. Tyto „Fine“ kytary jsou námi ručně vybrané v USA, Japonsku nebo Evropě a jedná se nadstandardně hrající kusy, kdy opět většinou vybíráme z několika stejných či obdobných modelů. Kytary to mohou být zcela nové, ale i ve 100% hráčském či sběratelském stavu z druhé ruky.

Vintage a Fine aparáty

Totéž dělení se týká i kytarových aparátů a efektů. Veškeré naše vintage a fine kytarové aparáty jsou odborně vyčištěné, proměřené, popřípadě servisované a zvukově vyladěné těmi nejvhodnějšími komponenty. V naprosté většině jde o ručně pájené "drátkované" zesilovače, komba a efekty. Na přání zákazníka jsme schopni aparaturu ještě doladit přesně dle jeho herního stylu a vkusu. Při revizi a tuningu butikových aparatur využíváme výhradně prémiové náhradní díly (kombinace lamp různých výrobců, původních či nejlepších možných kondenzátorů a letitého „know-how“ kdy víme, jak má vintage aparát znít a kam ho můžeme zvukově posunout).

Proč nakupovat boutique nástroj u nás

Na nákup skutečného vintage originálu (a ne podvodného kusu nebo opravdového kusu s podřadnými součástkami) musí mít člověk letité zkušenosti. Naši specialisté se hledání a nákupu vintage nástrojů věnují od roku 2001.

Zákazník od nás získá zaručeně originální nástroj s jasnou specifikací, co je původní a co případně bylo vyměněno za nové či repro díly. Součástí nástroje je i certifikát a fotodokumentace, kde všechny tyto informace dostanete přehledně popsané a vyfocené. Certifikát mimochodem bude prokazovat i zákazníkův vlastnický vztah k nástroji.

Nástroj i aparaturu odborně vyčistíme, vyladíme, a seřídíme na přání zákazníka i doladíme přesně podle jeho potřeb a požadavků. Používáme jen originální nebo pečlivě vybírané náhradní díly, které se co nejvíce blíží těm původním a zachovávají vintage charakter nástrojů a zesilovačů (např. elektrolytické kondenzátory a elektronky).

Na všechny butikové nástroje včetně vintage (starožitných) modelů vám poskytneme záruku.

Nesporně jednou z největších výhod nákupu právě u nás je výběr z několika Boutique kusů a modelů na jednom místě. Nikde jinde v ČR a SR zákazník nenajde tolik butikových a vintage nástrojů pohromadě. Díky našemu velkému výběru butikových kytar a aparátů má zákazník možnost přímého srovnání a tím i jistotu, že si vybere takový kus, který mu opravdu sedne.

Nástroje z kytarového butiku mají velkou sběratelskou hodnotu a stejně jako umělecká díla jsou i chytrou investicí.

Proč prodat Váš použitý nástroj u nás

Víte, že můžete svůj vzácný nástroj prodat i jinou cestou než na internetových bazarech a neztrácet čas vlastním prodejem? Nabízíme komisní prodej vašich hudebních nástrojů a aparatur, který prostřednictvím našeho Boutique upoutá víc potencionálních kupců.

Naši zákazníci můžou kytary vyzkoušet v plně vybavené zkušebně s velkým množstvím boutique aparátů. Při zkoušení aparátů mají zákazníci možnost zapojit slavné modely kytar. Prodejna je otevřená 6 dní v týdnu od 10. do 19. hodiny.

Náš tým proškolených prodavačů asistuje zákazníkům při nákupu a hlídá, aby se nástrojům ze sekce butik nic nestalo. Starají se o to, aby se kytara nevhodnou manipulací nepoškrábala, zkrátka o nástroje v Boutique se staráme, jako kdyby byly naše vlastní.

Je jednoduché svěřit prodej svého nástroje odborníkům. Víme, kde se pohybují ceny sběratelsky zajímavých hudebních nástrojů a doporučíme Vám nejvýhodnější prodejní cenu.

Komisní cyklus trvá standardně 2 měsíce a po tu dobu nástroj prezentujeme také na našem e-shopu. Zboží opatří naši copywriteři popisem a také jej nafotíme v našem specializovaném fotostudiu. Ve výjimečných případech, kdy se jedná o vysoce cenné nástroje, nabídneme individuální podmínky.

Jak na to?

Začněte tím, že Váš nástroj zběžně nafotíte a pošlete společně s krátkým popisem (model, stáří, stav nástroje) na e-mail boutique@kytary.cz, nebo zavolejte na +420 770 128 773, kde s Vámi domluvíme podrobnosti.

Kam dál?
Podobné fráze
Kategorie
Značky
Nahoru