Díky technologickému rozvoji se elektronické bicí stávají stále žádanějším hudebním nástrojem pro široké spektrum hudebníků. Hlavní příčinou boomu elektronických bicích je zejména to, že už dnes umí velmi realisticky napodobit zvuk klasických bicích, a navíc nabízejí spoustu zajímavých vychytávek (modulace zvuku, efekty, vytváření a nahrávání vlastních setů a další).
A hlavně – lze na ně hrát i v bytě, aniž by vám opadala omítka nebo vás sousedi vystěhovali. S elektronickými bicími totiž lze hrát do sluchátek a údery do jejich padů jsou oproti akustickým bicím velmi potiché. Abyste se lépe orientovali ve výběru, připravili jsme pro vás tohoto rádce na téma jak vybrat elektronické bicí.
Začátečníkům doporučujeme pořídit kompletní sestavu elektronických bicích, jejíž součástí je i veškerý hardware a příslušenství (stojany, pedály atd). Takovou soupravu jen vybalíte, postavíte a okamžitě můžete začít hrát.
V aktuálních nabídkách naleznete také jednotlivé pady, bicí moduly a komba pro ozvučení elektronických bicích. Výrobci také vyvíjejí jiné alternativy, jako jsou sampling pady, perkusní pady či perkusní efekty. Tyto nástroje používají bubeníci, kteří chtějí obohatit svou hru na bicí o různé elektronické zvuky.
Elektronické bicí mohou posloužit jako náhrada klasických bicích či jako jejich doplněk. Rovněž bývají využívány i jako tréninkové nástroje (jdou totiž jednoduše ztlumit).
U klasických akustických bicích souprav vzniká zvuk na principu mechanické rezonance nástroje. U elektronických bicích je to jinak. Hráč bubnuje na tzv. pady (hrací plochy), které elektronicky snímají hráčovy údery. Signály z padů jsou odesílány na zpracování do řídící jednotky systému, která jim přiřadí zvolené zvuky. Tyto řídící jednotky se nazývají bicí moduly a na nich probíhá veškeré nastavení zvuku a podobně.
- Možnost hrát do sluchátek s plnohodnotným zvukem a dynamikou
- Stovky různých zvuků bubnů a možnost hrát s hudebním podkresem i při nižších hlasitostech
- Nemusí se ladit, jsou lehké a skladné na převážení
S cenou elektronické bicí soupravy samozřejmě roste i jejich kvalita, která spočívá zejména v realistickém pocitu hry. Kvalitní pady totiž mají po úderu podobnou odezvu jako klasické akustické bicí. Navíc tyto pady mohou být i dvouzónové, to znamená, že úder do různých částí přinese jinou odezvu (typicky ráfek padů). Dražší elektronické bicí budou také obsahovat bohatší zvukovou banku.
Pokud patříte mezi začátečníky, zvolte elektronickou bicí soupravu, jejíž modul obsahuje nějaký výukový program. Ten vám pomůže osvojit si základní rytmiku a podobně.
Standardem je, že modul elektronických bicích bývá vybavený výstupem pro reproduktor a sluchátka, vstupem pro externí zdroj zvuku (mp3 přehrávač, telefon – abyste mohli hrát s hudebním podkladem) a případně i USB rozhraním pro editaci zvuků nebo MIDI rozhraním. Díky MIDI můžete nahrávat bicí linku do počítače a jednotlivým úderům přiřadit různé zvuky.
U každého produktu můžete využít Poradny, kde se nás neváhejte zeptat na jakékoliv podrobnosti. Obratem vám odpovíme a tato odpověď může být spolu s dotazem k dispozici všem dalším zákazníkům. Máte-li k výběru další dotazy nebo se prostě stále nemůžete rozhodnout, kontaktujte nás na zákaznické lince 244 090 430 (Po–Pá 10:00–19:00) nebo na emailovém adrese . Rádi vám s výběrem poradíme.