XXXL výprodej jen tento víkend. Všechny slevy ZDE. Slevy vyprší za:
 • .

  Zákazník také koupil

Naposledy navštívené

 • .

  AMPEG (1968-72) B 25

Boutique

AMPEG (1968-72) B 25

Baskytarový lampový zesilovač | HN190148

Zboží je teď nedostupné

Vyberte si podobné zboží:

 • EPIFANI Piccolo 600

  EPIFANI Piccolo 600

 • AER amp two

  AER amp two

 • FENDER 1968 Bassman 50W Drip Edge

  FENDER 1968 Bassman 50W Drip Edge

Ampeg B-25 je 55W celolampový baskytarový zesilovač, který byl v produkci od roku 1968 do konce 70. let. Koncepčně šlo o pokračování trendu, který nastolil legendární aparát B-15N (tzv. "flip top"), ale za použití jiných lamp (12AX7 v preampu a 7027A v koncovém stupni) a přidání "Ultra Lo" switche. Ačkoliv lampy jsou jiné, konstrukce předzesilovače je téměř totožná. Aparát produkuje typický ampegovský zvuk, hutný, vřelý a přitom průrazný.

Tato hlava od Ampegu nabízí jednoduché ovládání. Má 2 kanály: každý se 2 vstupy (Bright, Normal), vlastním volume, basy, výškami a možností aktivovat switch Ultra-Hi a Ultra-Lo. Na přední straně se ještě nachází síťový vypínač, indikační dioda a měnič polarity. Na zadní straně se nalézá vypínač Standby a také výstup pro repobox - ten je řešen jednak klasickým jackem a také s napevno přidělaným původním kabelem s pětipinovým cannonem, který by měl své uplatnění s původní bednou, zde je zachován z historického hlediska. Zařízení funguje na americké napětí 110 V. Rádi vám ponůžeme při výběru vhodného měniče napětí.

Tento kousek je ve skvělém takřka původním stavu a pochází ze 70. let minulého století. Prošel několika malými servisními zásahy, které byly nutné pro 100% funkčnost: výměna síťového kabelu, nové elektrolytické kondenzátory, 2 novější knoby Ampeg pro ovladače Volume, nový zadní dřevěný panel (zakázková výroba od Vivian Instruments) a výměna nefunkčních lamp 7027A za dostupné 6L6 se shodnou paticí. Transformátory, které ovlivňují zvuk ze všeho nejvíc, a jsou tak nejdůležitějším prvkem pro zachování vintage zvuku, jsou původní.

Aparát má vintage vzhled, je profesionálně ošetřený a zní tak, jak od starého Ampegu očekáváte. Jestli tento stroj dovedl fungovat už přes 40 let, svědčí to o velmi vysoké kvalitě jeho komponentů a zpracování, tento zesilovač ještě spoustu práce čeká. Umíme si velmi dobře představit tento aparát v nahrávacím studiu i na menších pódiích.

Upozornění: jde samozřejmě o použité zboží. V jeho starožitnosti z velké části spočívá jeho výjimečná hodnota.

Parametry

 • Země výroby: USA
 • Výkon: 55 W
 • Režim prodeje: Normální
Mám připomínku k popisu

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

progress

Chytrá navigace

Čekejte prosím