• .

  Před 12 hodinami koupil zákazník

 • .

  Před 12 hodinami koupil zákazník

 • .

  Před 14 hodinami koupil zákazník

 • .

  Před 15 hodinami koupil zákazník

 • .

  Před 17 hodinami koupil zákazník

 • .

  Před 17 hodinami koupil zákazník

Naposledy navštívené

 • .

  BLACKSTAR HT-DUAL

BLACKSTAR HT-DUAL

Kytarový efekt | HN098059

Zboží je teď nedostupné

Vyberte si podobné zboží:

 • IBANEZ TS 808

  IBANEZ TS 808

 • IBANEZ TS 808DX

  IBANEZ TS 808DX

 • SEYMOUR DUNCAN 805 Overdrive Pedal

  SEYMOUR DUNCAN 805 Overdrive Pedal

BLACKSTAR HT-DUAL
Podlahové efekty Blackstar HT jsou zařízení, která nabízí inovativní technologie, promyšlený design, skvělý zvuk a vysokou spolehlivost. Ne nadarmo vyhrály několik prestižních ocenění. Jejich hlavním společným jmenovatelem je použití elektronky, která díky speciálnímu napájení běží na vysoké napětí, konkrétně 300 V, a může tak využít maximum svého potenciálu. Ať už jde o efekty z řady zkreslení, delayů nebo modulací, Blackstar HT Vám vždy nabídnou ten nejlepší tón…

Konkrétně HT-Dual představuje nejvšestrannější lampový pedál z oblasti zkreslení. Nabízí dva kanály a tři zvukové módy – poslouží tedy jako booster, overdrive i distortion. První kanál nabízí právě jak křišťálově čistý zvuk, tak i boost a lehké nakreslení, druhý kanál zvládne cokoli od rockového „drajvu“ po pořádný metalový hi-gain. V podstatě tak HT-Dual kombinuje schopnosti pedálů HT-Boost, HT-Drive a HT-Dist. Právě díky použití elektronky typu ECC83 nabízí maximálně přirozený a velmi příjemný tón při jakémkoli nastavení.

Designově a konstrukčně jsou všechny efekty HT velmi podobné. Jejich elektronika je ukryta v kovovém šasi, které zvládne opravdu cokoli, co se jim může přihodit. Na horní straně jsou umístěny spolehlivé potenciometry a masivní spínače s tichým sepnutím, též je zde přístup k elektronce. Vpravo jsou umístěn vstupní konektor, zleva je výstup, na horní straně je konektor pro připojení dodaného adaptéru, kterým se efekt napájí. Výhodou je též zabudování výstupu se simulací reproboxu, díky kterému je možné použít HT při nahrávání nebo při hraní přímo do PA.

Z hlediska ovládání je HT-Dual řešen opravdu jednoduše, přestože je zde poměrně mnoho potenciometrů. Na kraji naleznete Gain a Level, které jsou duální a slouží pro nastavení úrovně zkreslení a výstupní hlasitosti separátně pro každý kanál. Mezi nimi jsou ovladače ekvalizace tónu – kromě 3pásmového ekvalizéru tvořeného potenciometry Bass, Middle a Treble zde naleznete i ovladač unikátní funkce ISF (Infinite Shape Feature). Ta umožňuje plynule přecházet mezi zvukem, který odpovídá americkým a britským lampovým zesilovačům. Ve spojení s použitým ekvalizérem nabídne opravdu široké možnosti nastavení zvuku. Každý kanál se spouští vlastním spínačem, mezi módy na prvním kanálu se přepíná switchem u potenciometru Gain.

Blackstar HT-Dual je kvalitní pedál, který je postaven tak, aby nabídl co nejpřirozenější a nejpříjemnější zvuk. Díky svým schopnostem patří HT efekty mezi ty nejoblíbenější elektronkové efekty vůbec. Napájecí adaptér (22V) je součástí balení.

Parametry

 • Typ efektu: Overdrive/Distortion
 • Ovládání: 2x Gain, Bass, Mid, Treble, ISF, 2x Level
 • True Bypass: Ano
 • Vstupy: 1x Mono
 • Výstupy: 2x Mono
 • Adaptér součástí: Ano
 • Napájení: Adaptér
Mám připomínku k popisu

Uživatelské hodnocení

Pavel

18. 6. 2019 00

Vladimír už všechno popsal, jen se připojuji, je to skutečně skvělý.

Zvuk

Cena

Vladimír

5. 4. 2019 00

Velká a těžká krabice na první pohled bytelná a nerozbitná. Zvuk je naprosto úžasný a pokud někdo hledá skutečně lampově znějící zkreslení bude nadšen. Zjednodušeně řečeno, první kanál zní prostě jako over drive, druhý jako distortion. Oba s vynikající dynamikou. S razanci úderu se mění razance zkreslení. Atak tónu je definován zcela jasně, jako u lampového zesilovače v nejlepší kondici. Výstup s označením emulated output je určen pro zapojení do mixpultu nebo prostě do čehokoliv co není kytarový zesilovač. Zvuk je tak výborný, že ho nelze srovnávat se žádným běžným speaker simulátorem.

Společné korekce napovídají, že se v podstatě jedná o jeden obvod s možností přepnutí, soft/hard clipping, ale to vůbec nevadí, můžete kroutit jakkoliv a zvuk je prostě pořád použitelný. HT-dual je určen spíše kytaristům hledajícím klasický zvuk. Málem bych zapomněl na knoflík ISF, nechal jsem ho na polovině, protože i když jeho vliv na zvuk je slyšitelný, připadá mi tak nějak zbytečný.

Argument, že za ty prachy už koupíte kombo neberu v potaz. Dobrý zvuk prostě něco stojí.

Nekompromisní, kvalitní, klasický zvuk, dynamika, zvuková variabilita, možnost zapojení přímo do mixpultu, design.

Vyšší cena, nemožnost sepnutí obou kanálů naráz (jeden obvod), vyšší váha, obtížnější nastavení gain a volume na společné osičce potenciometru prstýnkovým knobem a vůbec orientace podle malinkých teček je dost nepřehledná.

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

progress

Chytrá navigace

Čekejte prosím