• Před 6 hodinami koupil zákazník

 • Před 3 dny koupil zákazník

 • Před 4 dny koupil zákazník

 • Před 4 dny koupil zákazník

 • Před 4 dny koupil zákazník

 • Před 5 dny koupil zákazník

Naposledy navštívené

 • BOSE L1 Compact

  BOSE L1 Compact

BOSE L1 Compact

Ozvučovací systém | HN107282

25 890 Kč

Našli jste lepší cenu?

Na prodejně

Sklad Modřany Není

Prodejna Modřany Není

Prodejna Děkanka Není

Prodejna Brno 1 ks

Jak popisuje magazín Guitar World “ ...zvuk se šíří a zaplňuje prostory způsobem mnohem přirozenějším než typický reproduktor … jde o skutečný přelom v oblasti zesíleného zvuku…”

Cylindrical Radiator® 24 měničů připevněných na štíhlé vertikální konstrukci vytváří velmi široké horizontální pokrytí. Jak hudebníci na scéně, tak posluchači napříč hledištěm slyší plný zvuk s veškerými detaily, při pouze malém úbytku hlasitosti a kvality tónu. Díky klínovitému vyzařovacímu profilu reproduktoru se pouze malé množství zvukových vln odráží od podlahy, stěn a stropů, čímž se minimalizuje rozptyl a zvyšuje čistota zvuku.

Přednosti výrobku

• Systém L1 je pozoruhodně lehký a kompaktní, vejde se snadno do kufru malého vozu.
• Jeho složení a rozložení trvá pouze minuty, nikoli hodiny. Součástí unikátního designu reproduktoru Cylindrical Radiator® je zámkový bajonetový uzávěr a středová a dolní západka.
• Ke každému hlavnímu komponentu je čalouněná přepravní taška.
• Vytváří široké, rovnoměrné zvukové pokrytí - jak na scéně, tak napříč hledištěm pro několik stovek diváků - s pouze malým úbytkem hlasitosti a kvality tónu.
• Generuje hladký, rovnoměrný zvuk, ať jste před reproduktorem nebo po jeho straně.
• Redukuje nežádoucí dozvuky v místnosti.
• Odstraňuje nutnost použít běžné odposlechy, mixéry a zesilovače

Uživatelské hodnocení

Richard

14. 10. 2015 00

Právě jsem si koupil už třetí kus L1 Compact. Neznám nic jiného, co by mělo čistší a kvalitnější zvuk do malých, akusticky špatných a členitých prostorů, pokud srozumitelnost a čistota zvuku je prioritou nad výkonem, hlučností a účinností do dálky.

- neskutečná čistota a detailnost zvuku - možnost dokonalého ozvučení akusticky špatných a malých členitých prostor (sklepy, místnosti s klenbou) - super i jako monitor na stage i do studia - umí přijmout i stereo signál např. main z mixpultu, spojit L+R a vyzářit jako mono

- je přes to detailně slyšet každý kiks i nevhodně nastavený zvuk každého nástroje - produkt made in China

22. 5. 2016 00

- firmě BOSE se podařilo dostat extrémně náročnou technologii TYČOVÉHO akustického zářiče (cylindrických zvukových vln) do polohy MASOVÉ výroby za celkem slušnou cenu. - Vzhledem k malým rozměrům a nízké váze výjimečně dobrý zvuk pro mluvené slovo a doprovodnou hudební produkci. (pro misionáře, lektory, učitele, sólové zpěváky s akustickou kytarou snad vůbec nejlepší systém na trhu) - Vynikající prostorové pokrytí zvukem v akusticky komplikovaných prostorách - prakticky v úhlu 180° v prostoru před reproduktorem - tzn. že pokud nepotřebujete stereo zvuk, stačí 1 kus na velmi dobré zvukové pokrytí širokého sálu (nebo naopak sálu typu nudle) - Velmi rychlé zprovoznění (a sbalení) systému i pro naprostého laika.

Kombo má vlastní lehounký rozkládací stojan na středovýškové reproduktory ve 3 výškových pozicích, není tedy nutno vozit žádné repro-stojany.
Vzhledem k rozměrům a váze výjimečně dobrý zvuk pro mluvené slovo a doprovodnou hudební produkci. (pro misionáře, lektory, učitele, sólové zpěváky s akustickou kytarou snad vůbec nejlepší systém na trhu)
Vynikající prostorové pokrytí zvukem v akusticky komplikovaných prostorách - prakticky v úhlu 180° v prostoru před reproduktorem.
Velmi rychlé zprovoznění (a sbalení) systému i pro naprostého laika.

Vzhledem k velikosti, použitým materiálům (převážně plasty) a ceně výrobku není možno očekávat frekvenčně vyvážený přednes zejména při vyšší hlasitosti (filozofie zvuku značky BOSE tímto směrem nikdy nešla a nepůjde) - tzn. nejedná se o systém určený pro náročné profesionální ozvučování (i když lze dosáhnout překvapivě dobrých výsledků při použití několika kusů současně zvlášť pro každý nástroj/hudebníka).
Pro profesionální ozvučování slabý (nevyhovující) přednes na středech a vyšších středech - to je ale pochopitelné vzhledem ke konstrukci a vyosení středovýškových reproduktorů v tyčovém akustickém zářiči (jedná se o akusticky extrémně složité a na kvalitu reproduktorů velmi citlivé systémy, které se neobejdou bez velmi pokročilé DSP jednotky - toto zvládá opravdu špičkově snad jedině firma FOHHN, jejíž tyčové zářiče bez zesilovače a bez DSP jednotky začínají někde na 1500 EURech bez DPH za kus :-))

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Jak vybrat reproboxy a zesilovače

Dobře vyřešené ozvučení je důležité u každé hudební produkce. Nejde jen o koncerty v klubech a na festivalech. Důležité je i správné ozvučení kapelních zkušeben, divadel, prezentačních místností nebo školních aul. V tomto nákupním rádci se dozvíte, jak se orientovat v sortimentu a čím ozvučit vaše akce.


TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY:

Základem všech dobrých ozvučovacích systémů jsou dostatečně výkonné reproboxy (neboli reprobedny), zesilovač a případný mixpult a mikrofony. Pokud hledáte jednoduché řešení k ozvučení vašich akcí, doporučujeme vám pořídit si kompletní set ozvučovací sestavy. Získáte tak v jedné soupravě zesilovač, reproboxy, mixážní pult, stojany a kabely. Budete tak kompletně vybavení na jakoukoliv událost. Do mixážního pultu pak můžete zapojit a následně ozvučit cokoliv – mikrofon, hudební nástroje, hudební přehrávač, počítač a podobně.

Naši odborníci jsou připravení odpovědět na veškeré vaše otázky a v případě zájmu vám doporučí ideální řešení pro vaši reprosoustavu. Můžete nás kontaktovat na telefonním čísle 800 100 029 (po-pá 9-20h, so 10-17h) nebo na e-mailové adrese .

Dělení reproboxů

Reproboxy dělíme do čtyř základních skupin:

PA reproboxy – určené pro ozvučení
Odposlechy (monitory) – určené pro jako odposlech pro vystupujícího (aby slyšel sebe sama)
Mobilní s baterií – určené pro ozvučení kdykoliv a kdekoliv
Subwoofery – určené pro reprodukci basových frekvencí

Dělení na aktivní a pasivní reproboxy

Další způsob členění reproboxů spočívá v rozdělení na aktivní a pasivní. Aktivní reproboxy se od pasivních liší v tom, že v sobě mají zabudovaný vlastní zesilovač, takže je pouze zapojíte do zásuvky a budou fungovat. Pasivní reproboxy vlastní zesilovač nemají a musejí být napojené na externí zesilovač.

Při výběru aktivního reproboxu sledujte několik parametrů: důležitý je výkon a hodnota SPL (udávaná v decibelech). Čím vyšší jsou tyto hodnoty, tím větší akustický tlak reprobox snese a tím pádem s ním budete schopní ozvučit větší prostory. Při výběru aktivního reproboxu se také podívejte na vstupy (konektory), kterými je vybaven. Pro zapojení mikrofonů se používají tzv. XLR vstupy, hudební nástroje nebo mixážní pulty se zase připojují pomocí 1/4 TRS jackových konektorů. Pro připojení externího přehrávače nejčastěji použijete RCA konektory, kterým se říká cinche.

Pasivní reproboxy nelze zkombinovat s jakýmkoliv zesilovačem. Přístroje si musí svými parametry vyhovovat (zejména jde o výkon a impedanci). Výkon je uváděn ve wattech, impedance v ohmech.

Oba způsoby řešení mají své výhody. Pro začínající kapely a pro ty, kteří chtějí mít ozvučení jednoduché a rychlé, doporučujeme aktivní reproboxy (kvůli praktičnosti tohoto řešení).
Pokud ale je vaším cílem sestavení nějaké složitější reprosoustavy s větším množstvím reproboxů, tak je na zvážení, zda spíš nedat přednost pasivním reproboxům zapojeným do kvalitního koncového zesilovače.

Mobilní reproboxy s baterií

Pokud chcete být maximálně nezávislí a vyhledáváte zařízení, které s sebou můžete vzít kamkoliv, pořiďte si mobilní ozvučovací systém s baterií. Ke spoustě z těchto zařízení dostanete i mikrofon. Krom mikrofonního vstupu bývají tato zařízení vybavená i linkovými vstupy pro připojení hudebního nástroje (kytara, klávesy) nebo přehrávače hudby/telefonu/počítače. Ozvučovací systémy na baterie jsou oblíbené nejen mezi pouličními umělci, ale hodí se vždy, když chcete být slyšet, ať už budete kdekoliv.


Nezapomeňte dokoupit příslušenství

 • BOSE T1 ToneMatch

  Mixážní modul

  13 490 Kč

 • LEWITT MTP 250 DM

  Dynamický mikrofon

  1 790 Kč

 • BESPECO TT450FM

  Mikrofonní kabel

  400 Kč

 • BESPECO Mic Stand 3 chrome

  Mikrofonní stojan

  790 Kč

© AUDIO PARTNER s.r.o.
Čekejte prosím