Naposledy navštívené

 • .

  GIBSON 2009 Les Paul Standard ´59 Reissue VOS Burst Brothers

Boutique

GIBSON 2009 Les Paul Standard ´59 Reissue VOS Burst Brothers

Elektrická kytara | HN206197

Zboží je teď nedostupné

Vyberte si podobné zboží:

 • FENDER 69 Stratocaster Relic Paisley Aztek Gold

  FENDER 69 Stratocaster Relic Paisley Aztek Gold

 • GIBSON 2007 Les Paul Aged Historic ´57 Reissue

  GIBSON 2007 Les Paul Aged Historic ´57 Reissue

 • GIBSON 1967 ES-330 TD Cherry

  GIBSON 1967 ES-330 TD Cherry

PHE: 4,07 Kč
Sběratelský i hráčský skvost. Doslovný klenot. Na světě nenajdete přesnější repliku Les Paulu - modelového roku 1959 (R9) - než je tato kytara, která byla vyrobena pouze ve 33 kusech k šedesátiletému výročí vzniku původní předlohy. Každý ze 33 kusů byl postavem podle požadavků dvojice "Burst Brothers" a na konci výrobního procesů také prošel jejich rukama.

Pod přezdívkou Burst Brothers se skrývají Dave Belzer a Drew Berlin, kteří platí za jedny z největších odborníků na poli vintage kytar v Kalifornii, a potažno na celém světě. V 90. letech otevřeli slavný Hollywood Vintage Room. Patří jim také několik prvenství a rekordů v novodobých dražbách. Pánové Belzer a Berlin měli možnost prozkoumat zřejmě víc původních Les Paulů z konce 50. let než kdokoliv jiný. Díky jejich znalosti vznikla právě tato limitovaná edice.

Pro českého fanouška Gibsonu se honosí tato 11. ze 33 vyrobených kytar limitované edice ještě jednou výsadou. Patřila do sbírky fenomenálního českého kytaristy Michala Pavlíčka, a ten si své kytary vybírá opravdu pečlivě.

Kytara vznikla v Custom Shopu značky Gibson a nese označení V.O.S. (Vintage Original Spec), to protože byla zkonstruována přesně podle vintage specifikací z ručně vybíraných materiálů. Charakterizuje ji realistický ´59 profil krku, vintage spoj krku Deep Neck Tenon, kobylka ABR1, nylonový nultý pražec nebo speciálně navinuté snímače právě podle přání sběratelů Burst Brothers. Dále jsou to speciální tmavější červený lak na stranách a na zadní straně nástroje nebo přesné repliky dobového hardwaru.

Použité dřevo je smosebou naprosto tradiční: mahagonový krk, mahagonové tělo a javorový top, vlastnoručně vybíraný - kým jiným než opět dvojicí Burst Brothers. Kytara se prodává v původním luxusním kufru Gibson včetně továrního certifikátu.

Nástroj je v excelentní kondici. Na těle i na hlavě najdete velmi malé známky po prstech Michala Pavlíčka. Nitrocelulózový lak je patřičně měkčí než modení laky, naoproti tomu nechává kytaru dýchat, rezonovat a zpívat. Tento klenot není pouze kytara, je to část zhmotněné historie, i když jde o repliku. S tímto nástrojem v rukou máte vše ve vašich rukou.

Upozornění: jde samozřejmě o použité zboží. V jeho starožitnosti z velké části spočívá jeho výjimečná hodnota. Toto zboží se prodává v BAZAROVÉM REŽIMU, nelze na něj tedy uplatnit ODPOČET DPH.

Parametry

 • Konfigurace snímačů: H-H
 • Kufr: Ano
 • Pouzdro: Ne
 • Země výroby: Spojené státy americké
 • Režim prodeje: Bazarový
 • Rok výroby: 2009
Mám připomínku k popisu

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

progress

Chytrá navigace

Čekejte prosím