• .

  Před 5 hodinami koupil zákazník

 • .

  Před 2 dny koupil zákazník

 • .

  Před 3 dny koupil zákazník

 • .

  Před 8 dny koupil zákazník

 • .

  Zákazník také koupil

 • .

  Zákazník také koupil

Naposledy navštívené

 • .

  GIBSON SG Angus Young Signature EB

GIBSON SG Angus Young Signature EB

Elektrická kytara | HN075846

Zboží již není v prodeji

Vyberte si podobné zboží:

 • ESP E-II Viper BLK

  ESP E-II Viper BLK

 • ESP E-II Viper UC

  ESP E-II Viper UC

 • ESP LTD GT-600 BLK

  ESP LTD GT-600 BLK

PHE: 0,00 Kč
Elektrická kytara typu SG, signature Angus Young

SG ´61

Elektrické kytary typu SG vznikly na počátku 60. let 20. století, konkrétně v roce 1961. Šlo o reakci na situaci, kdy se prodejnost Les Paul začala propadat a bylo tedy nutné vymyslet nový nástroj, který by rozšířil nabídku Gibson a navíc mohl konkurovat masivnímu nástupu Fender Stratocaster. Východisko znovu našel designér Les Paul, který vyrobil zcela odlišnou kytaru oproti tomu, čím byl jeho první model – tělo bylo výrazně užší a mělo dva výřezy, krk byl tenčí a pocitově mnohem rychlejší. Původně měl být nástroj znovu pojmenován po Lesu Paulovi, ale ten měl větší vztah ke svému prvnímu modelu, a tak nově vzniklá kytara byla pojmenována SG

Tělo a krk

Konkrétně tento nástroj má tělo vyrobeno z masivního mahagonu. V dílnách Gibson se použité dřevo nejprve pečlivě zkontroluje a poté se postupně a pomalu suší, aby si dřevo zachovalo své kvality, při teplotě 70°C a vlhkosti 45%. Krk je také vyroben z mahagonu a k tělu je lepený. Krk profilem odpovídá modelům z 60. let, avšak je přizpůsobem Youngovým požadavkům – jde o nejtenčí krk, který se u Gibson vyrábí, vzhledem k ruční výrobě se dá říct, že nelze nalézt dva absolutně stejné krky. Nultý pražec má šířku 43 mm, menzura je vyměřena na 628 mm. Hmatník je palisandrový a osazen 22 pražci typu Medium/Jumbo, rádius odpovídá 305 mm.

Hardware

Hardware nástroje je chromovaný. Pevná kobylka nabízí jednoduchost a vysokou funkčnost, jejímž výsledkem je skvělý tón, dlouhý sustain a možnost přesně nastavit výšku strun a upravit jejich intonaci.

Snímače

Nástroj je osazen dvěma snímači, jde o Gibson ´57 Classic u krku a Angus Young Custom u kobylky. Snímače z řady ´57 byly představeny roku 1992 od té doby si vysloužily pověst skvělých kopií původních PAF snímačů z let 1955 až 1961. Mají AlNiCo II magnety a vyrábí se přesně jako originální PAFy a tudíž mají i stejné charakteristiky. Krkový snímač nabízí krásně teplý a úžasně vyvážený zvuk. Kobylkový snímač je postaven přesně podle požadavků Younga, má AlNiCo V magnet a nabízí vintage pojetí spolu s překvapivou silou. Tato kombinace Vám dá zvuk, kterým Angus Young proslul, žádné kompromisy.

Elektronika

Zvuk se dá ovlivňovat pomocí potenciometrů hlasitosti a tónové clony pro každý snímač zvlášť. Přepínání probíhá pomocí 3-polohového switche.Ve spojení s danými snímači je možné získat nepřebernou paletu zvuků podle Vašich představ.

Technické údaje

- elektrická kytara ze série SG

- signature Angus Young

- tělo: masivní mahagon

- krk: mahagon, lepený

- hmatník: eben

- profil krku: Custom 60. léta, velmi tenký a plochý

- menzura: 628 mm

- šířka nultého pražce: 43 mm

- rádius: 305 mm

- počet pražců: 22, Medium/Jumbo

- snímače: 2x HB, Gibson Angus Young Custom (kobylka, AlNiCo V magnet), ´57 Classic (krk, AlNiCo II)

- ovládání: 2x Volume, 2x Tone

- přepínač: 3-polohový

- kobylka: pevná

- hardware: chromovaný

- pickguard

- součástí pevné pouzdro signature Angus Young
Mám připomínku k popisu

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

progress

Chytrá navigace

Čekejte prosím