Vše o nákupu

Jak vybrat Hi-Fi gramofon

Sekce Hi-Fi, v níž Hi-Fi gramofony najdete, je určená pro audiofily, fajnšmekry, náročné posluchače, zkrátka pro všechny milovníky křišťálově čistého zvuku. A pokud se i vy chcete posadit do křesla a se sklenkou vašeho oblíbeného drinku si vychutnat i vaše nejmilejší vinylové desky, jste tu správně.

Typy Hi-Fi gramofonů

Hi-Fi gramofony dělíme podle toho, zda mají pouze phono výstupy, nebo disponují i standardním předzesilovačem s linkovými výstupy. Ke gramofonu, který má pouze phono výstupy, budete muset ještě připojit zvlášť externí předzesilovač. Jeho výhoda ale může spočívat v originálním designu (existují i různé zvláštní tvary – ne jen klasické „obdélníkové“), menších vibracích přinášejících čistší zvuk. Externí předzesilovač vám navíc přinese nový zvukový charakter a rozšíří možnosti ovládání.

Hlavní výhodou gramofonu se zabudovaným předzesilovačem je, že k němu nepotřebujete nic dalšího – můžete ho přes linkový výstup zapojit rovnou do vaší Hi-Fi sestavy, domácího kina nebo jakékoliv jiné aparatury. Tento typ gramofonů také může být vybavený USB rozhraním, které vám umožní převádět vaše oblíbené vinyly do digitální podoby a nahrát si je tak do PC.

Pohon gramofonů

Zapomeňte, co vás naučili v DJ škole. Tam je přímý náhon výhodou, protože DJ potřebuje maximálně rychlou odezvu desky. Jenže Hi-Fi gramofony jsou vybavené výhradně řemínkovým náhonem. Je to z toho důvodu, že nedochází k přenášení vibrací motoru na talíř a tím pádem na desku. Reprodukce je tak maximálně čistá.

Gramofony standardně podporují rychlost 33 a 45 otáček za minutu. Rychlost lze buď přepínat k tomu určeným tlačítkem, ale výjimkou není ani manuální přehození řemenu z jednoho převodu na druhý. Tento způsob paradoxně najdete i u luxusních gramofonů, protože jde o nepřekonatelně nejpřesnější řešení.

Konstrukce Hi-Fi gramofonů

Šasi Hi-Fi gramofonů bývají konstruované mohutně, aby zajistily stabilní základ pro točící se disk. Jakékoliv kolísání rychlosti nebo nepřesnost by se totiž velmi negativně projevily na hudební reprodukci. Ze speciálních materiálů bývá vyrobené i rameno (např. uhlíkové vlákno), aby bylo lehké a nepůsobilo nechtěný přítlak na desku, čímž by docházelo ke zkreslování zvuku.

Design

Hi-Fi gramofon je z principu věci určený pro milovníky umění a vkusu. Tím pádem se při jejich konstrukci dbá i na vzhled. Drtivá většina Hi-Fi gramofonů tak bude krom uší lahodit i vašim očím.

Nevíte si rady?

U každého produktu můžete využít Poradny, kde se nás neváhejte zeptat na jakékoliv podrobnosti. Obratem vám odpovíme a tato odpověď může být spolu s dotazem k dispozici všem dalším zákazníkům. Máte-li k výběru další dotazy nebo se prostě stále nemůžete rozhodnout, kontaktujte nás na zákaznické lince 244 090 430 (Po–Pá 10:00–19:00) nebo na emailovém adrese . Rádi vám s výběrem poradíme.

Kam dál?
Podobné fráze
Kategorie
Značky
Nahoru