Grooveboxy

KORG Volca Beats

(3) Analogový groovebox / HN139190
Model Volca Beats nabízí vysoce kvalitní analogové bicí, které vycházejí z odkazu klasických rytmických modulů a snadno ovladatelný krokový sekvencer inspirovaný sérií Electribe.

Reálné analogové bicí
Model volca beats nabízí šest zvuků, u kterých analogová kvalita vynikne nejvíc: Kick, Snare, Hi Tom, Lo Tom, Closed Hi Hat, a Open Hi Hat. Velmi pečlivým přepracováním těchto standardních zvuků, které jsou nepostradatelné pro taneční muziku, Korg dosáhl nových inspirujících zvuků, které nelze generovat jinak než na analogu.

Maximální výkon s minimem parametrů – unikátní výhoda analogu
U volca beats najdete pečlivě vybranou sadu parametrů, díky kterým můžete okamžitě vytvořit zvuk, jaký chcete. Stačí k tomu například kombinace tří otočných tlačítek Click, Pitch, a Decay. Ať už bude nastavení ovladačů jakékoliv, vždy uslyšíte vysoce kvalitní zvuk, dosažitelný jen a pouze na analogovém zvukovém generátoru.

PCM zvukový engine, který doplňuje analog
Pomocí PCM engine se pokrývají některé zvuky, u kterých by použití analogového systému nebylo vhodné, jako např. u zvuků Clap, Claves, Agogo, a Crash. Veškeré PCM jsou ovšem také v nejvyšší kvalitě. Jejich charakter si pak můžete přizpůsobit změnou nastavení PCM Speed.

Loop sekvencer převzatý z Electribe
Tento sekvencer je navržen tak, aby editace byla snadná a daly se improvizovaně vkládat nebo odebírat určité části. Za použití 16 kláves tak můžete vkládat jednotlivé tóny, a přitom vizuálně kontrolovat jejich správné načasování v rámci taktu. U každého ze tří oscilátorů můžete vložit zcela jiné fráze, a nahrávat lze v reálném čase. Do paměti lze uložit až osm vzorů (pattern) sekvenceru.

Funkce Stutter pro dynamické změny sekvencí
Při živých vystoupeních určitě využijete funkci Stutter, která dodá patternům dynamiku a nádech delay efektu. S její pomocí tak můžete úplně změnit původní vyznění nebo ji naopak použít jako přechod při přepínání mezi dvěma paterny. Pohyby tlačítka Stutter se dají také nahrát do sekvence.

Funkce Active Step a Step Jump
Funkce Active Step umožňuje vynechávat kroky během přehrávání sekvence; naopak funkce Step Jump po stisknutí okamžitě přehraje pouze ten krok, který potřebujete. Jde tedy o efekt podobný zkrácené smyčce, nebo se jím dají tvořit nepravidelné rytmy, což oživí celou sekvenci, jakoby jste ji hráli sami.

Díky široké konektivitě si můžete vychutnat přehrávání, vycházející současně z několika syntezátorů volca, anebo je propojit s monotribe. Prostřednictvím iPhonu také můžete bezdrátově kontrolovat tempo a některá další nastavení, včetně playbacku s iOS přes WIST.

Přes konektor MIDI IN je možné synchronizovat syntezátor s dalšími zařízeními, anebo „hrát“ na syntezátor přes připojený MIDI keyboard. Obdobně je pak taky možné propojit volca s vaším hudebním software a využít ji v jeho rámci jako zvukový modul.

Po analogových syntezátorech monotron, monotribe, a MS-20 Mini, představuje Korg novou sérii volca. Skládá se celkem ze tří modelů: volca keys syntezátor, volca bass neboli basový syntezátor, a volca beats neboli bicí syntezátor. Tyto syntezátory se svými parametry nabízí opravdu zajímavé možnosti hudební tvorby, při které oceníte hlavně široký rozsah hutných zvuků, které se dají vytvořit jedině analogovým zařízením, a dále také smyčkovací sekvencer ke generování unikátních frází. Tyto modely jsou navzájem kompatibilní a můžete je tak používat společně, nebo je propojit s vaším hudebním software. Protože se dají napájet bateriemi a mají vestavěné reproduktory, využijete je kdykoliv a kdekoliv. Vyzkoušejte novou generaci analogových syntezátorů s neopakovatelným zvukem a funkcemi.

Dokonce i dnes, více než třicet let poté kdy hudební scéně dominovaly právě analogové syntezátory, nemůžeme analogové bicí automaty opomenout. Jejich osobitý zvuk, tak výrazný vedle kytary a akustických bicích, je stále nepostradatelný při nahrávání a živých vystoupeních.

Protiprachový kryt pro Korg Volca Beats: DECKSAVER Korg Volca Series cover
Ohodnoťte popis tohoto produktu
Další varianty produktu
Dostupné do 2 týdnů od objednání
3 690 Kč
Cena včetně DPH
Funkce
 • Provoz na baterie Ano
 • Sekvencer Ano
 • Paměťové médium N/A
Vlastnosti
 • Barva .Černá
 • Počet zvuků N/A
 • Polyfonie 10
Vstupy a výstupy
 • Vstupy 1x Sync IN Jack 3,5 mm TS
 • Výstupy Headphone Jack 3,5 mm TRS, Sync OUT Jack 3,5 mm TS
 • USB to Host Ne
 • USB to Device Ne
 • USB Midi Ne
Rozměry a hmotnost
 • Šířka 193 mm
 • Hloubka 118 mm
 • Výška 45 mm
 • Hmotnost 0,372 kg
Příslušenství
 • Software N/A
 • Obsah balení 6x AA baterie, manuál
 • Adaptér součástí Ne
Země výroby
 • Země výroby Vietnam
Mám připomínku k popisu/parametrům produktu
Chvilku strpení, načítame pro vás data...
Chvilku strpení, načítame pro vás data...
Podobné fráze
Kategorie
Značky
Nahoru