Zvukové karty FireWire

M-AUDIO ProFire 610

/ HN102886
Profire 610 je profesionální FireWire zvukovou kartou zaměřenou na univerzálnost a mobilitu. Umožňuje připojení kytary, basy, mikrofonu, MIDI zařízení, digitálního S/PDIF nebo čehokoliv s linkovým signálem. Díky 8 výstupům se také hodí pro mixáž do 7.1.

Trocha historie

Firma M-Audio stála u zrodu revolučních mobilních zvukových karet, když vydala FireWire 410, která se stala jednou z nejprodávanějších mobilních karet vyšší třídy. M-Audio však nespí na vavřínech a tak přichází s ProFire 610, která v sobě snoubí nejnovější technologie s mnohými zkušenostmi firmy v konstrukci mobilních zvukových karet.

Předzesilovače, vstupy

Kvalita předzesilovačů hraje klíčovou roli v tom, s jakou čistotou a dynamikou je prováděn záznam. Proto je u ProFire 610 použita stejná technologie a kvalita jako u prvotřídního preampu Octane, který byl mnohokrát oceněn pro svou kvalitu. Tyto předzesilovače přináší minimální zkreslení, vysoký odstup signál/šum a regulaci zesílení v rozsahu 73dB, -20dB pad a nezbytné fantomové napájení +48V pro připojení kondenzátorových mokrofonů. Profire 610 má dva univerzální XLR/jack vstupy, které umožňují připojit buď mikrofon (XLR) nebo kytaru, basu nebo jiný vysokoimpedanční nástroj (jack). Na zadní straně karty nově naleznete i dva linkové vstupy, které jsou nezávislé na předních univerzálních vstupech.

Převodníky, digitální rozhraní

O převod analogových signálu na digitální a zpět se starají prvotřídní převodníky s 24-bit rozlišením a samplovací frekvencí až 192 kHz. Jedná se o nejvyšší rozlišení, které se v současné době (2008) používá ve studiích. Při běžném nahrávání však využijete i nižších samplovacích frekvencích, které karta samozřejmě také podporuje. M-Audio také využívá technologii JetPLL, která zajišťuje velmi přesné časování a zamezuje tak vzniku jitterů, které degradují audio signál. Pro přímé digitální propojení s okolním světem se stará dvoukanálové rozhraní S/PDIF v metalickém provedení (cinch).

Přiřaditelný master volume

Na předním panelu naleznete knob pro regulaci hlasitosti, který si můžete různě přiřadit. Můžete například ovládat všechny výstupní páry současně, což je ideální pro 7.1 mix. Nebo jím můžete ovládat úroveň hlavních monitorů, zatímco sluchátkové výstupy 1 a 2 pracují nezávisle. Ve spolupráci s intuitivním ovládacím panelem máte širokou škálu unikátních monitorovacích scén.

Využítí i bez počítače

Karta také umí pracovat samostatně a dovoluje tak využít kvalitu předzesilovačů bez nutnosti připojení k počítači. Stačí Profire 610 připojit k napájecímu adaptéru a připojit mikrofony nebo nástroje do předních vstupů a signál je automaticky posílán do výstupů 1/2 a digitalizován do výstupu S/PDIF. Můžete také připojit digitální zařízení do S/PDIF vstupu a konvertovat je na analogový signál.

Kompatibilita

ProFire 610 je kompatibilní s formáty ASIO, DirectX, MME, GSIF2, Core Audio a díky tomu je kompatibilní se všemi běžně používanými nahrávacími softwary. Navíc je kompatibilní i s ProTools M-Powered.
Nejste si jistí, jak správně vybrat? Zkuste našeho rádce Jak vybrat zvukovou kartu.
Ohodnoťte popis tohoto produktu
Tento produkt již není v prodeji.
Tento produkt neobsahuje žádné parametry.
Mám připomínku k popisu/parametrům produktu
Chvilku strpení, načítame pro vás data...
Chvilku strpení, načítame pro vás data...
Podobné fráze
Kategorie
Značky
Nahoru