Logo
Zvukové karty FireWire

RME Fireface 400

/ HN109306
Systém RME Fireface 800 představoval revoluci ve světě audio rozhraní. Revoluce nyní pokračuje: Fireface 400 není jen „menším bratříčkem“ Fireface 800 – je to kompletně nově designovaná jednotka. Je to jediný audio interface (zvuková karta) ve své třídě, vybavené aktivním potlačováním jitterů, stand-alone opracemi bez potřeby připojení k počítači, kompletní ovladatelností z předního panelu, vysoce flexibilními vstupy a výstupy v profesionální kvalitě a výborným 648-kanálovým matrix routerem – vše korunováno podporou samplovací frekvence 192 kHz.Jak je již u výrobků RME zvykem, přichází Fireface 400 se spoustou sofistikovaných vlastností a funkcí:• Dva digitálně ovládané mikrofonní předzesilovače hi-end kvality

• Dva symetrické univerzální vstupy pro linkové a nástrojové signály

• Steady Clock pro potlačení jitterů a regeneraci clocku

• Jednoduché stand-alone operace s otočným knobem a displejem

• Hardwarový Level Metr Peak/RMS

• Plná mobilita včetně napájení z konektoru FireWire počítače

• Unikátní nástroj RME DigiCheck pro měření a analýzu

• Total Mix: 648-kanálový mixer s interním rozlišením 42-bit

Díky technologii TotalMix, známé již ze série Hammerfall, mohou být všechny vstupy a výstupy libovolně mixovány, distribuovány a routovány. K dispozici je až 18 nezávislých submixů. Každý výstupní kanál, na který je přiřazen submix, může být zaznamenán přímo - bez potřeby externích kabelových "smyček". Tento "virtuální mixpult" - jak lze konzoli TotalMix označit lze ovládat i pomocí externího MIDI kontroleru a tato kombinace představuje ve studiu softwarovou náhradu klasického mixážního pultu, patchbaye a routeru.Word Clock in/out a 2x MIDI in/out (dodávaný breakout kabel 5-pin DIN) završují analogovou a digitální výbavu systému a tvoří z Fireface 400 univerzálně použitelný systém nejvyšší kvality.Fireface 400 exceluje jako přenosné all-in-one řešení ve spojení s přiloženým napájecím adaptérem, který akceptuje voltáže od 100 – 240 V, je tedy použitelný po celém světě. Na zadním panelu je možné zvolit také napájení přímo z FireWire portu počítače (jen velký 6-pin konektor). Oba napájecí systémy jsou vybaveny pečlivě testovanými ochrannými obvody proti poškození jednotky.Analogové vstupy a výstupyOsm vstupů a výstupů (symetrické, výstupy 7/8 nesymetrické) se softwarovým přepínáním referenční úrovně (-10 dBV, +4 dBu, Lo/HiGain), řešené kompletně analogově s garancí nejvyššího dynamického rozsahu a zvukové kvality.Přední panel je vybaven dvěma symetrickými mikrofonními vstupy s digitálním ovládáním, individuálním zapínáním fantomového napájení 48V a kvalitním Neutrik kombo konektorem XLR/TRS. Tyto vstupy mohou být použity také jako linkové. Předzesílení je možné až do 65dB s přesností 1dB. Parametry předzesilovačů jsou v této cenové kategorii naprosto špičkové. Veškeré nastavení úrovní je možné uložit a kopírovat na druhý předzesilovač díky komfortnímu softwarovému ovládání.Vstupy 3 a 4 jsou extrémně flexibilní symetrické univerzální vstupy. Pracují naprosto stejně jako ostatní linkové vstupy 5-8 na zadním panelu a lze je nastavit na standardní studiově používané úrovně (+4 dBu, LoGain). Navíc je zde možné nastavit impedanci od klasické linkové (10kOhm) až po nástrojovou (470kOhm). U těchto vstupů je možné dosáhnout zesílení až do úrovně 18dB (s přesností 0,5dB). Stručně řečeno: neexistuje signál, který by neuměly tyto vstupy perfektně zpracovat !

Vstupy 5-8 na zadním panelu je možno nastavit na úrovně -10dBV, +4dBu a LoGain, což odpovídá úrovním +2 dBV, +13 dBu und +19 dBu v digitální škále. To samé platí pro analogové výstupy 1-6. Vysoce výkonný sluchátkový výstup nabízí možnost hlasité reprodukce i pro sluchátka s nízkou impedancí a je možno jej použít jako nezávislé výstupy 7/8. Všechny výstup je možno nezávisle použít i pro Direct Monitoring.Digitální vstupy a výstupyRozhraní ADAT I/O umožňuje připojení efektových jednotek, mixážních pultů nebo externích převodníků. Osm kanálů ADAT je samozřejmě možné použít současně s analogovými vstupy a výstupy. Použitím externího převodníku ADI-8 DS nebo předzesilovače Octamic II rozšíříte Fireface 400 na 16 analogových in/out 24bit/48kHz nebo 12 in/out 24bit/96kHz. Coaxiální S/PDIF, který je plně kompatibilní s AES/EBU (jak je u RME obvyklé), pracuje až na 192kHz. Je možné současně použít 8 analogových in/out + S/PDIF in/out na frekvenci 192kHz. Do režimu S/PDIF lze přepnout také optický vstup a výstup, čímž se ovšem znemožní použití osmikanálového rozhraní ADAT a koaxiálního S/PDIF. I optický S/PDID může pracovat na 192kHz, což je v celosvětovém měřítku unikátní vlastnost systémů RME.VlastnostiDíky interní flash paměti je veškeré nastavení včetně Total Mixu uloženo a při startu systému opět vyvoláno. Fireface 400 lze použít i jako stand-alone (samostatně fungující - bez počítače) zařízení, např. jako pomocný mixer, AD/DA převodník, sluchátkový mixer, konvertor formátů, nástrojový a mikrofonní předzesilovač, monitor mixer, patchbay a router.Fireface je vybaven také technologií RME SteadyClockTM - díky ní může být Firefacu využito i jako referenční jednotky pro synchronizaci studia. Steady Clock posiluje synchronizační signály, odstraňuje jittery a pečuje o optimální kvalitu konverze, což ve svém důsledku garantuje přesnou synchronizaci nezávislou na kvalitě referenčního synchronizačního signálu. Kromě běžných samplovacích frekvencí lze pomocí SteadyClock jemně nastavit pomocí dvou faderů v reálném čase i hodnoty mimo běžně používané frekvence a to v rozsahu ±4,4%.R.M.E. využívá vlastní FireWire technologii, optimalizovanou pro audio operace. Tato technologie společně s novými drivery umožňuje dosud nevídaně nízkou latenci - až 1ms a velmi rychlou odezvu na změnu samplovací frekvence. Nové vlastnosti a vylepšení přichází v aktualizacích firmwaru, který je snadno uživatelsky aktualizovatelný.

Fireface je vybaven druhým FireWire portem a může tedy sloužit i jako FireWire hub. Tři jednotky Fireface 400 nebo Fireface 800 mohou být připojeny současně na jednom počítači v paralelním i sériovém zapojení bez jakýchkoliv problémů nebo složitých nastavení.
Nejste si jistí, jak správně vybrat? Zkuste našeho rádce Jak vybrat zvukovou kartu.
Ohodnoťte popis tohoto produktu
Tento produkt již není v prodeji.
Tento produkt neobsahuje žádné parametry.
Mám připomínku k popisu/parametrům produktu
Podobné produkty
Doporučené příslušenství
Chvilku strpení, načítame pro vás data...
Chvilku strpení, načítame pro vás data...
Podobné fráze
Kategorie
Značky