Klávesové

ROLAND JUPITER-XM

Syntezátor / HN208146
Od uvedení nástroje JUPITER-4 na trh v roce 1978 se název JUPITER stal synonymem pro zvuk a hratelnost, kterými je značka Roland proslulá. Syntezátory Roland se jménem JUPITER jsou vybavené nejpokročilejší zvukovou technologií, úžasně se na ně hraje a jsou vyrobené z prvotřídních materiálů. JUPITER-Xm kombinuje klasický design Roland a prvotřídní zpracování s výkonným novým generátorem syntézy. Věrně tak replikuje vyhledávané nástroje z bohaté historie zvuků, které stály za vznikem celých žánrů. A s možností vícerých vrstev, spoustou polyfonie a detailním ovládáním můžete vytvářet výrazné, prostorné zvuky, které umí být blýskavé, hřejivé i nabroušené.

Od klasického analogu k digitálnímu retru. A ještě dál.
JUPITER-Xm je vybavený nejnovějším generátorem syntézy, který je schopný vykouzlit legendární syntezátory z dlouhé historie proslulých zvuků. Je tak všestranný, že umí replikovat nejžádanější analogové klasiky jako JUPITER-8, JUNO-106 a SH-101, digitální stroje, jakým je retro XV-5080, či moderní piána RD. K dispozici máte i mnohé z bicích automatů Roland, jež položily základy elektronické a taneční hudbě, jako například TR-808, TR-909, CR-78 a další. Je to jako mít studio plné retro vybavení, ale s moderními funkcemi a kvalitním generátorem syntézy, díky kterému se můžete pustit za hranice zvuku.

Inteligentní. Inspirativní.
Potřebujete něco úžasného a rychle? I-Arpeggio modelu JUPITER-Xm představuje novou generaci arpeggiatoru, jehož umělá inteligence vás bude nejen doprovázet, ale také inspirovat. I-Arpeggio váš vstup – tóny, rytmy, fráze – používá k vytvoření doplňků v podobě bicích, basů, akordů a arpeggiovaných sekvencí. Funguje na každé z pěti částí JUPITER-X zároveň a vygenerované Patterny lze přizpůsobit nebo i exportovat do vašeho DAW. Nejedná se o strojené doprovodné stopy, ale o chytře generované beaty a fráze, které živému vystoupení dodají energii a odblokují vaši kreativitu.

Vychytejte detaily
Kromě praktického displeje je JUPITER-Xm vybavený i řadou velkých, ergonomických ovladačů, posuvníků a tlačítek. Ty jsou robustní, avšak dost precizní na to, aby dosáhly hladkých přechodů a jemných změn. A se speciální sekcí efektů a rychlým přepínáním mezi syntezátorovými vrstvami můžete snadno ovládnout jakýkoli aspekt zvuku. Toto přirozené, fyzické ovládání vám dodá pocit, že se zvuku opravdu dotýkáte a tvarujete ho, dokud nenajdete to pravé nastavení pro daný okamžik.

Síla polyfonie
JUPITER-Xm zvládne až pět vrstev – čtyři syntezátorové a jednu určenou pro bicí. Jeho jádro zvládne pohánět několik autentických legend Roland jako JX-8P nebo JUPITER-8 s dostatečnou polyfonií pro tvorbu sytých vrstev a komplexních doprovodů. Vytvářejte dokonalé basy a sóla pomocí SH-101 a JUNO-106, přidejte vrstvu sytého klavíru RD s bohatými smyčci JX-8P nebo třeba na sebe naskládejte zvuky JUPITER-8s.

Navržený pro výdrž. Stvořený ke hře.
JUPITER-Xm je všude jako doma – ať už v domácím či profesionálním studiu nebo v sestavě na turné. Díky odolnému kovu a špičkovým dílům dokáže ustát i intenzivní živá představení, aniž by ztratil na robustnosti a přesnosti. Vysoce kvalitní vyvážená propojení, několik ovladačů pro výkon a početné vstupy pro pedály jsou připravené na jakoukoli situaci.

Soběstačná a ultrapřenosná továrna na nápady.
JUPITER-Xm může zcela změnit vaši představu o syntezátorech. Představuje celý vesmír zvuků, který se neustále rozrůstá. Zahraje si s vámi, dodá vám inspiraci a zachytí vaše nápady. Můžete ho vzít prakticky kamkoli a k provozu nepotřebuje žádné kabely. JUPITER-Xm nabízí celý prostor pro produkci elektronické hudby a vystoupení, který můžete nosit pod paží. Kam ho vezmete, je už na vás.

Tak přenosný. Tak hratelný.
Až příliš často je pro přenosnost nutné obětovat hratelnost a expresivitu. JUPITER-Xm dosáhl perfektní rovnováhy díky zbrusu nové štíhlé klaviatuře, která představuje novou definici kompaktních kláves. Malý nemusí znamenat laciný. S JUPITER-Xm získáváte robustní, ale citlivé klávesy a celé tři oktávy na prostoru, kde toho obvykle najdete o dost méně.

Samplovací procesor verze 2.1
Samplovací procesor FANTOMu ve verzi 2.1 prošel dalšími změnami. Rozšíření Model Expansions vám poskytují jedinečný přístup k celému rozvíjejícímu se světu syntezátorů Roland. Vdechněte svému FANTOMu život v podobě úplně jiných nástrojů s vlastními hudebními osobnostmi, funkcemi a přednastavenými tóny. Rozšíření Model Expansions můžete rozdělit či vrstvit nebo je smísit se zvuky V-Piano, vlastními multisamply, případně s jinými tóny ZEN-Core, a vytvářet tak jedinečné zvuky a textury. Roland Cloud nyní nabízí desítky balíčků SOund PAcks a rozšíření Wave Expansions, díky nímž bude váš nástroj plný čerstvých tónů. Rozšíření Model Expansions fungují ve vašem DAW přes ZENOLOGY, ale obohacují i kompatibilní hardwarové nástroje Roland ZEN-Core jako JUPITER-X a FANTOM.

Ohodnoťte popis tohoto produktu
Další varianty produktu
Dostupné do 3 týdnů od objednání
37 290 Kč
Cena včetně DPH
Funkce
 • Provoz na baterie Ano
 • Paměťové médium USB
Vlastnosti
 • Počet kláves 37
 • Velikost kláves Mini
 • Typ klaviatury Dynamická
 • Počet zvuků 4000
 • Barva Černá
Vstupy a výstupy
 • Vstupy Sustain Pedal, Control Pedal, Mic Jack 6,3 mm TS, Aux In Jack 3,5 mm TRS, USB
 • Výstupy Headphone Jack 6,3 mm TRS, Headphone Jack 3,5 mm TRS, 2x Line Out Jack 6,3 mm TS, 2x Line Out XLR
 • USB to Host Ano
 • USB to Device Ne
 • USB Midi Ano
Rozměry a hmotnost
 • Šířka 576 mm
 • Hloubka 308 mm
 • Výška 93 mm
 • Hmotnost 4,4 kg
Příslušenství
 • Software N/A
 • Obsah balení Adaptér, manuál
 • Adaptér součástí Ano
Země výroby
 • Země výroby Malajsie
Mám připomínku k popisu/parametrům produktu
Chvilku strpení, načítame pro vás data...
Chvilku strpení, načítame pro vás data...
Podobné fráze
Kategorie
Značky
Nahoru