• Před 6 hodinami koupil zákazník

 • Před 6 hodinami koupil zákazník

 • Před 7 hodinami koupil zákazník

 • Před 7 hodinami koupil zákazník

 • Před 8 hodinami koupil zákazník

 • Před 1 dnem koupil zákazník

Naposledy navštívené

 • ROLAND RD-800

  ROLAND RD-800

ROLAND RD-800

Přenosné digitální stage piano | HN146718

54 419 Kč

Našli jste lepší cenu?

Skladem

Sklad Modřany 1 ks Lze vyzkoušet v Prodejně Modřany.

Lze vyzkoušet v Prodejně Modřany.

Prodejna Modřany Není

Prodejna Děkanka Není

Prodejna Brno Není

Roland RD-800 - Perfektní stage piano, sestavené přesně pro potřeby živého hraní

Po více než 25 let si ti nejlepší světoví umělci vybírali legendární sérii stage pian řady Roland RD. Raketovým posunem tohoto dědictví RD do další generace vznikla novinka RD-800, která nabízí elegantní, inovovaný vzhled, řadu vylepšení zvuku, pocitu z hraní a univerzální použití. Obohacen a rozšířen byl i výběr světových akustických pian, podobně i 88-klávesová klaviatura je vybavena nejnovějším designem špičkově vyvážené kladívkové mechaniky. Ve výbavě najdete rovněž množství autentických vintage elektrických pian, varhany, syntezátory a mnoho dalších zvuků, pro obohacení vašeho živého hraní. Ovládání nástroje na podiu je nenáročné díky mimořádně intuitivnímu rozhraní, které zahrnuje barevný displej, značný počet speciálních kontrolerů, a novou funkci Tone Color pro dramatickou změnu zvuku jediným knobem. RD-800 je vybaven vlastnostmi těch nejlepších pian Roland a mnohým dalším, takže nabízí špičkový výkon a maximální všestrannost na podiu v jediném fascinujícím nástroji.

Profesionální stage piano s vyhlášeným modulem SuperNATURAL Piano a mnoho dalších zvuků s vlastnostmi jiných špičkových nástrojů Roland
Vyberte si ze široké palety akustických pian pro živé hraní, včetně nového zvuku Concert Grand převzatého z nástroje V-Piano Grand, zvuků pianina, apod.
Nově vylepšený modul SuperNATURAL elektrických pian a clavinetů s autentickým vintage zvukem a feelingem
Přes 1100 přidaných zvuků pro všestranné využití na podiu, včetně varhan Virtual Tone Wheel, vintage kláves, moderních syntezátorů a řady dalších
Nová koncertní klaviatura Roland PHA-4 s definovaným odskokem a imitací ebenu/slonoviny, vybavená nejnovější technologií detekce
Intuitivní ovládání uzpůsobené pro snadnou obsluhu během hraní, s rychlým přístupem k základním funkcím, např. vrstvení zvuků, určení dělícího bodu klaviatury, apod.
Rychlá manipulace se zvuky přímo na podiu pomocí speciálních kontrolerů pro výběr Live sady, úrovní partu, modulačních efektů, tremola, Amp simulátoru, aj.
Knob Tone Color provádí jediným kontrolerem komplexní manipulaci se zvukem v reálném čase
Barevný LCD a knoby na panelu s LED indikátory se vyznačují dobrou viditelností i na temném podiu
Nahrávání/přehrávání songu ve formátu WAV a zálohování uživatelské paměti do volitelné USB flash paměti
Funkce Master MIDI klaviatura; čtyři konektory pro externí pedál (Damper, FC1, FC2 a EXT)
1/4" a symetrický XLR stereo jacky na výstupu, užitečný 1/8" stereo vstup pro zapojení hudebního přehrávače a dalších zařízení
Elegantní, leč odolný design se sníženou hmotností, pro snadné přenášení


Prvotřídní stage piano stavěné pro živé hraní
RD-800 je vyrobeno od základu s ohledem na rychlé, nenáročné ovládání během hraní na podiu. Live sady umožňují připravené nastavení uložit včetně vrstvených zvuků, dělícího bodu klaviatury, efektů a mnoha dalších prvků, pro rychlé vyvolání vyhrazenými tlačítky během hraní. Ve chvíli, kdy potřebujete vyvolat a modifikovat zvuky na podiu, můžete provést potřebnou akci prakticky okamžitě. Panel je uspořádán velmi logicky, se speciálními kontrolery a je mimořádně jednoduché uskutečnit základní úkony, jako je výběr a vrstvení zvuků, nastavení dělícího bodu, nastavení efektů, apod. Barevný LCD displej vás uvítá grafickým rozhraním pro manipulaci s různými parametry za jakýchkoliv světelných podmínek. Veškeré knoby na panelu mají LED indikátory, které usnadňují náhled jejich aktuálního nastavení i na tom nejtemnějším podiu.

Autentický zvuk Grand Piana navržený pro živé hraní
RD-800 je vybaven rozsáhlým výběrem zvuků koncertního křídla, vhodných pro každý styl, od sólové hry, po hraní s doprovodem. Je zde 5 typů akustických pian a 34 variací na výběr, včetně nového zvuku Concert Grand, převzatého z vlajkové lodi Roland V-Piano Grand, se specifickými charakteristikami, určenými speciálně pro živé hraní. Najdete zde rovněž nově vyvinuté stojaté pianino, se speciálním zkráceným vymizením zvuku, a tradičním uzavřením, typickým pro tento druh nástroje. Díky vyhlášenému modulu Roland SuperNATURAL Piano, nabízí RD-800 skutečně autentický zážitek akustického piana, s plynulými změnami barev zvuku, přirozeným vymizením tónu a autentickým chováním v daném klávesovém rozsahu.

Upravte si zvuk piana tak, aby vyhovovalo danému místu nebo vašemu osobnímu stylu
U řady RD-800 máte k dispozici množství kontrolerů pro určení zvuku piana podle přání. Díky připravené funkci Piano Designer snadno modifikujete harmonické prvky, jako je rezonance strun, ladění, šum kladívek a mnohé další. Ještě podrobnější úpravy pak nabízí funkce Individual Note Voicing, která umožňuje nastavit výšku, úroveň a zvukový charakter nezávisle pro všech 88 kláves. Kromě vlastního tvarování zvuku, je tato jedinečná volba ozvučení také užitečná pro vyvážení celkového zvuku piana, tak aby vyhoval místu kde hrajete. Je-li zvolen zvuk SuperNATURAL Piano, je knobu Tone Color automaticky přiřazeno ovládání šířky zvuku, což umožňuje určit výstup, od plného sterea po mono, podle konkrétní situace. Samozřejmě lze veškerá uživatelská nastavení uložit jako Live sadu, a kdykoliv později ji vyvolat během hraní.

Vintage elektrická piana, dotažená do úplné dokonalosti
Kromě autentických akustických pian, RD-800 zahrnuje také množství nově doplněných SuperNATURAL elektrických pian, představujících klasické nástroje ze ‘60, ‘70 a ‘80 let. Můžete volit mezi 5 typy a 56 variacemi, a dále jemně upravit ladění zvuku do nejmenších podrobností, pomocí parametrů jako Mechanical Key on/off Noise, Key Off Resonance, Damper Noise a řady jiných. Knobem Tone Color můžete dokonce provádět plynulý morphing mezi dvěma různými modely elektrického piana nebo zvuky, a tak tvořit zcela nové zvuky. Vynikající efekty jsou dostupné pro obohacení vašich EP zvuků, včetně variací tremolo, autentického phaseru a Amp simulátoru (s několika typy reproduktorů), a přesných charakteristik vintage distortionu.

Volte svobodnou inspiraci s nesrovnatelnou odezvou na úhoz
Jestliže hledáte nejjemnější klávesovou akci, jaká je u stage pian dostupná, je RD-800 skvělou volbou. Nová vlajková loď koncertní klaviatury Roland PHA-4, s definovaným odskokem a imitací ebenu/slonoviny, zahrnuje i nejnovější technologii detekce, pro kompletní využití potenciálu zvukových modulů SuperNATURAL akustického i elektrického piana. Díky rychlé repetici kláves a vysokému rozlišení, PHA-4 věrně převádí do zvuku i ty nejjemnější zvukové diference, při odlišném herním stylu a dynamice. Povrch kláves je navíc z jedinečného materiálu, který absorbuje vlhkost prstů, má přirozenou texturu a je příjemný na dotyk, je věrnou imitací skutečné slonoviny a ebenu, připomínající ta nejlepší akustická křídla.

Přidané zvuky pro maximální všestrannost na podiu
Pomineme-li preferovanou oblast zvuků piana, nabízí RD-800 mimořádné množství přidaných zvuků, významně rozšiřujících vaše možnosti na podiu. S více než 1100 zvukových variací, máte jistotu, že najdete ty správné zvuky, vyhovující každému žánru nebo aktuální situaci. Ve výbavě je nejen 10 různých virtuálních varhan Tone Wheel, ale také SuperNATURAL Clavinet, široká paleta vintage keyboardů a současných zvuků syntezátorů, pro moderní hudební styly. RD-800 také nabízí kvalitní master MIDI klaviaturu, pro hraní a ovládání externích zvukových zdrojů na podiu, nebo ve studiu.

Efekty studiové kvality ovládané v reálném čase
Ve výbavě RD-800 je dále široká paleta vybraných a současně běžících efektů, s vyhrazeným ovládáním v reálném čase, pro zpracování a obohacení zvuků i během hraní. Efekty reverb a delay dodají výrazný prostor, sekce Modulation FX nabízí výběr z 56 různých typů efektů. Sekce Tremolo a Amp Simulator zahrnují četné typy Tremolo a Amp pro elektrická piana, Rotary efekt pro autentické zvuky varhan, apod. K speciálnímu 5-pásmovému EQ pro tvarování zvuku a čtyři kontrolery lze přiřadit ovládání různých parametrů podle potřeby. Krom toho jedinečný a výrazný knob Tone Color umožňuje dramaticky měnit řadu zvukových prvků, optimalizovaných pro různé zvukové kategorie jediným kontrolerem: např. rozšíření nebo zúžení stereo obrazu, morphing mezi dvěma různými zvuky, nebo zvýraznění prořezáním hustého mixu.


Parametry

 • Klaviatura: PHA-4 Concert
 • Typ klaviatury: Kladívková, plastová
 • Povrch klaviatury: Syntetická slonovina
 • Počet kláves: 88
 • Automatické doprovody: Ne
 • Počet zvuků: 1113
 • Vstupy: 4x Pedal, Line Jack 3,5 mm TRS
 • Výstupy: Headphone Jack 6,3 mm TRS, 2x Line Balanced XLR, 2x Line Jack 6,3 mm TS
 • Barva: Černá
 • Polyfonie: 128
 • USB to Host: Ano
 • USB to Device: Ano
 • USB Midi: Ano
 • Ozvučení: Ne
 • Obsah balení: Sustain pedál, napájecí zdroj, manuál
 • Šířka: 1400 mm
 • Hloubka: 367 mm
 • Výška: 138 mm
 • Hmotnost: 21,7 kg

Přihlaste se a napište recenzi. Pomůžete tak ostatním s výběrem zboží.

Jak vybrat digitální stage piano

Digitální stage piano je hudební nástroj, který v sobě kombinuje lehkost a univerzalitu kláves s maximální výbavou a kvalitním zvukem digitálních pian. Cenové rozmezí sahá u digitálních stage pian od 5000 Kč za základní modely až po stovky tisíc Kč za profesionální nástroje určené pro velké koncerty. Z toho také vyplývá, že stage piana nemají mnoho společných prvků, ale velmi se naopak liší výbavou a možnostmi, díky čemuž si budete moci vybrat nástroj podle vašich představ a přesně pro vaše účely.

TIP PRO ZAČÁTEČNÍKY:

V případě potřeby vám s výběrem digitálního piana pomohou naši odborníci na telefonním čísle 800 100 029 (po-pá 9-20h, so 10-17h) nebo na e-mailové adrese .

Základem je kvalitní klaviatura

Stage piana jsou určená hlavně pro živé hraní, ale velmi dobře poslouží i ve studiu či na domácí cvičení. Základem je vždy plná dynamická klaviatura (88 kláves) reagující na intenzitu hry. Podle provedení nástroje se liší další funkce dynamické hry na jednotlivé klávesy a u některých modelů se setkáte i s tzv. aftertouchem, tedy možností ovlivňovat modulaci hraných tonů povolením a opětovným přítlakem kláves, tak jako u varhan.

Šikovné klávesy, varhany, syntetizátor nebo vše v jednom

Kategorie stage pian je velmi široká a najdete v ní jak velmi univerzální digitální piana Yamaha, které krom bohaté palety zvuků a doprovodů, disponují i rychlými funkcemi přepínání rejstříků pro ještě lepší živé hraní, až po elitní koncertní piano Nord Stage či nekompromisní Roland Piano V, které vám umožní postavit si prakticky vlastní unikátní nástroj.

V jádru každého stage piana se nachází zvukový procesor obsahující kvalitní simulace klavírních a varhanních nástrojů, ke kterým se často přidávají i zvuky smyčců, hlasů, kytar, bicích, či nejrůznějších exotické ruchy a efekty. Stage piana jsou zcela podřízena účelu živého hraní, proto na nich najdete přehledné obrazovky a spousty tlačítek mající za úkol rychle provést potřebnou volbu jako je změna podkresu na refrén či sloku, přepnutí zvuku rozdělené klaviatury nebo velmi praktické zrychlené načtení klasického klavíru. Záleží pak čistě na vaší preferenci a potřebách, jestli se spokojíte s nahranými zvuky, využijete dva módy (klavír/varhany) s možností editace nebo potřebujte krom základních presetů i možnost kompletní hudební syntézy na pódiu. Na všechny tyto požadavky existuje v kategorii stage pian jasná odpověď.

Doprovody, podkresy a rozdělené rejstříky

Pokud je jedním z vašich kritérií při výběru nástroje univerzálnost, pak jste u stage pian na správné adrese. I levné modely stage pian často obsahují paměť na nové skladby, podkresy a doprovody a zároveň sami nabízejí už hotové skladby, ať už konkrétní známé písně či obecné styly. Počet nabízených podkresů, rytmů a doprovodů se liší podle typu kláves, ale obecně je možné konstatovat, že se pohybuje od desítek až po několik stovek. Některé nástroje obsahují i kontrolní prvky pro hlasitost jednotlivých stop, a tak nebývá problém si např. při hře s podkresem přidat hlasitost bicích a ubrat např. žestě.

Na každém stage pianu také naleznete možnost přiřazovat různé rejstříky např. do rozdělené klaviatury (funkce split) nebo do jednoho tónu (funkce dual či layer). Mnoho nástrojů vám také nabídne možnost automatického doprovodu k vámi hraným melodiím, pokročilé aranžovací rozhraní pro jednodušší proces skládání, množství uživatelských tlačítek či možnost programovat klávesy jako spouštěče např. podkresů nebo efektů. S dobrým digitálním pianem je zkrátka žádoucí, abyste si mohli připravit celý set a odehrát jej bez zbytečného listování rejstříky nebo presety.

Efekty, simulace a pokročilá práce se zvukem

Není výjimkou, že se na stage pianech nacházejí nejrůznější efekty, a to od základních voleb jako delay, reverb, pitch shift až po sofistikované simulace rotujících reproduktorů Leslie či vintage zesilovačů, jako je tomu u modelů Nord Stage. U efektů bývá možnost měnit jejich parametry, ale pouze vyšší řady modelů digitálních pian vám umožní jejich nastavení editovat přímo při hře např. pomocí ovládacích knobů nebo makro tlačítek. U méně nákladných modelů počítejte spíše s tím, že si efekt nastavíte před hrou a pak se spokojíte max. s přepínáním volby vypnout/zapnout. Některá stage piana v sobě krom přednastavených zvuků, které je možno efektovat či omezeně upravovat, obsahují i jednotku pro syntézu nových zvuků a stávají se tak plnohodnotnými syntetizéry, jako u některých stage pian Nord, které patří mezi nejoblíbenější nástroje koncertujících klávesistů. Taková piana mají na svém povrchu extra ovládací prvky pro jednotlivé filtry a oscilátory.

Propojení a periferie

Opět podle šíře výbavy jednotlivých modelů můžeme rozdělit konektivitu stage pian na ta s digitálním a analogově/digitálním rozhraním, která jsou schopna poslat např. signál triggeru do analogových syntetizérů. Digitální rozhraní bývá řešeno přes USB koncovku a slouží jak pro přenos dat z nástroje (náčrty písní, uživatelská nastavení nebo celé skladby), tak i do nástroje (nové zvuky či skladby od výrobce, vaše vlastní písně). Většina digitálních pian bez problému funguje též jako midi kontroler pro váš hudební software a některé modely obsahují i editační programy, pomocí kterých můžete např. upravovat jednotlivé zvuky nástroje přehledně v počítači.

Pokud jde o výstupy, pak bývá pravidlem, že na stage pianech naleznete jak výstup na sluchátka tak minimálně 6,3mm TRS (jack) výstupy pro připojení do ozvučovací aparatury či komba. Většinou bývá přítomen i AUX vstup pro připojení externího hudebního zdroje s podkresy či jinými zvuky a nezřídka najdete na stage pianu i vstup na mikrofon, který vám některé modely umožní i „efektovat“ pomocí vokodéru. Existují i modely kláves, které spolupracují s iPady a podobnými zařízeními např. při čtení not nebo úpravě nastavení piana, kdy vám iPad poslouží jako ovladač i jako obrazovka a dokonce u nových modelů značky Roland fungují celé klávesy bez problémů i s aplikací Garage Band.

Příslušenství ke stage pianům

Stage piana už nejsou tolik o tom, co všechno umí, ale spíše o tom, co přesně vy potřebujete, a tím se řídí i výběr dodávaného příslušenství. Vhod vám určitě přijdou nejrůznější efekty a stompboxy. Pro práci ve studiu i doma se vám budou hodit kvalitní sluchátka či studiové monitory a pro živé hraní je dobré nezapomenout na stojany a přepravní obaly či kufry. Dražší modely stage pian s pokročilými simulacemi vyzní taktéž výborně s dobrým kombem na klávesy, obzvlášť pokud jde o simulaci starších syntetizérů či jiných elektrofonů. Pro jistotu není nikdy na škodu ani nákup dobrých nástrojových kabelů, nožních pedálů (single i trojpedálů) nebo náhradních adaptérů.

Je vám vše jasné?

Výběr stage pian je předně o tom ujasnit si, co přesně od hraní na ně očekáváte a co budete při hraní potřebovat vy i vaši spoluhráči. Velmi dobrou službu vám udělají jak klávesy Yamaha, Kurzweill až po špičkové modely Nord Stage či Roland Piano V. Ve všech případech se jedná o skvělé a univerzální nástroje do zkušebny, na cvičení, do studia i na pódium, se kterými nemůžete prohloupit. Pokud si pořád nejste jisti, zavolejte nám na telefon 800 100 029 nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese a naši kolegové, kteří se sami hře na klávesy věnují, vám jistě pomohou vybrat tu optimální variantu přesně pro vás.

Nezapomeňte dokoupit příslušenství

 • ROLAND KC-350

  Klávesové kombo

  14 129 Kč

 • ROLAND DP-2

  Sustain pedál

  399 Kč

 • ROLAND DP-10

  Sustain pedál

  1 099 Kč

 • BESPECO KB 88

  Klávesový obal

  1 390 Kč

 • ROLAND RPU-3

  Klávesový třípedál

  3 669 Kč

 • ROLAND KS-18Z

  Klávesový stojan

  2 419 Kč

 • RAZZOR KB-2

  Klávesový stojan

  790 Kč

 • BESPECO KS-Z

  Klávesový stojan

  1 890 Kč

 • ROLAND RH-5

  Studiová sluchátka

  809 Kč

 • ROLAND RH-A7BK

  Studiová sluchátka

  2 699 Kč

© AUDIO PARTNER s.r.o.
Čekejte prosím