Boutique kytary

SULIGO Spring 22 Titan

Boutique Elektrická kytara / HN210089
Nezvykle pojatá zakázková kytara českého výrobce nabídne stylový nástroj s klasickým zvukem. Ačkoliv je její tělo kovové, váží pouhých 3,9 kilogramu!

Tělo této krásky je z surového kartáčovaného titanu, jde o dutou konstrukci s vnitřními výztuhami. Ozvučnicový otvor zdobí nerezová mřížka. Na těle nalezete jaké zakázkově opracované duralové knoby ovládání, ze stejného materiálu je potom nultý pražec. Struník je z nerezu krytého pryskyřicí.

Krk je s kovovým tělem spojen 4 šrouby, jeho konstrukce je oproti tělu pojata klasicky - i když to na první pohled nevypadá, samotný krk je dubový (wenge), na ebenovém hmatníku najdete 22 pražců.

O zvuk se stará dvojice humbuckerů (AlNiCo) z dílny Michala Tůmy (Tůma Pickups). Ovládání je tradiční - 2 hlasitosti a 2 tónové clony, k tomu přepínač snímačů.

Kytary Suligo s logem okřídleného anděla vznikají v dílně Jiřího Kratochvíla, který se už od roku 2005 věnuje práci s kovem. Od klasické zámečnické výroby - ocelových konstrukcí, nábytku a vybavení pro restaurace, kanceláře a muzea - se postupně dostal k pasířině a v roce 2015 ke stavbě kytar. Na jejich těla používá výhradně materiály jako jsou železo, nerezová ocel nebo titan. Vypracoval si své vlastní postupy a vyvinul mimo jiné systém vzpěr, kterými dosahuje žádoucího nastavení pnutí a prohnutí vrchní desky v závislosti na požadovaném zvuku. Každému výrobku věnuje tolik úsilí, aby ho dostal na maximální možnou úroveň. Kytary Suligo nejsou pouze hudební nástroje, kov dovoluje nevšední druhy povrchových úprav: zdobení, leštění nebo patinování řízenou korozí; jsou to ve své podstatě díla. Jsou to díla od umělce určená umělcům.
Ohodnoťte popis tohoto produktu
Skladem
61 990 Kč
Cena včetně DPH
Vlastnosti
  • Režim prodeje Normální
  • Rok výroby 2019
Rozměry a hmotnost
  • Hmotnost 3,9 kg
Příslušenství
  • Kufr Ne
  • Pouzdro Ano
Země výroby
  • Země výroby Česká republika
Mám připomínku k popisu/parametrům produktu
Chvilku strpení, načítame pro vás data...
Chvilku strpení, načítame pro vás data...
Podobné fráze
Kategorie
Značky
Nahoru